Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Natyra e gjarprit

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,196
1633260390550.png

Një njeri e pa një gjarpër në zjarr dhe vendosi ta largonte, por kur e largoi, gjarpri e kafshoi.

Nga reagimi i dhimbjes, njeriu e lëshoi dhe gjarpri përsëri ra në zjarr.
Njeriu sërish filloi ta largoi nga zjarri, ndërsa gjarpri përsëri e kafshoi.
Aty afë ishte dikush që e shikonte, iu afrua njeriut dhe i tha:
"Më fal, por vërte qenke kokëfortë! Si nuk e kupton. Sa herë që përpiqesh ta largosh gjarprin nga zjarri, ai të kafshonë?"
Njeriu u përgjigj: "Natyra e gjarprit është kafshimi, por asesi nuk do ta ndryshojë natyren time, e cila është ndihma”
Dhe me e një cope druri e largoi gjarprin nga zjarri dhe kështu ia shpëtoi jetën.

Mos e ndryshoni natyrën tuaj nëse dikush mundohet t’ju dëmton, mos e humbni thelbin tuaj; vetëm merrni masa paraprake.
Disa përndjekin lumturinë, të tjerët besojnë.Shqetësohuni më shumë për ndërgjegjen tuaj sesa për reputacionin tuaj. Sepse ndërgjegjja juaj është ajo që ju jeni dhe reputacioni juaj është ajo që mendoni ju. Çfarë mendojnë të tjerët, nuk është problemi juaj, është problemi i tyre!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.