Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Ndahet nga jeta ish-presidenti i Francës, Jacques Chirac

Milanisti

Offline✌
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jun 5, 2018
Mesazhe
1,914
Pëlqime
2,628
Pikë
113Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Francës, Jacques Chirac është ndarë nga jeta në moshën 86 vjeçare. Lajmi për vdekjen e Chirac është konfirmuar nga mediat franceze. Jacques Chirac shërbeu si President për dy mandate, 1995-2007, si dhe ka qenë edhe kryebashkiak i Parisit.
Ishte Chirac që e bëri Francën pjesë të monedhës së përbashkët evropiane, Euro, si dhe udhëhoqi reformën për kufizimin e mandatit presidencial nga 7 në 5 vite.
Në vitet e fundit, ish-presidenti u përfshi në një skandal korrupsioni me fondet publike.


Top Channel
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dibrani

Be happy
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 5, 2018
Mesazhe
3,318
Pëlqime
6,414
Pikë
113
Lajmi i ri, pas vdekjes se ish-Presidentit francez, @Milanisti eshte bere dhe poet 😜 (Pak me pare pash poezine e tij) 😅
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top