Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ndodhi: Vjehrra zbulon ditën e dasmës se nusja ishte vajza e humbur para 20 vjetësh!

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731
FOTO/ Ndodhi: Vjehrra zbulon ditën e dasmës se nusja ishte vajza e humbur para 20 vjetësh!

Ndodhi: Vjehrra zbulon ditën e dasmës se nusja ishte vajza e humbur para 20 vjetësh!​



Ajo që mund të duket sikur është skenë e ndonjë filmi, por një ceremoni martese në Kinë mori një kthesë dramatike kur nusja doli se ishte vajza e humbur prej kohësh e familjes! Tani, imazhet nga ceremonia e dasmës kur nusja u bashkua me familjen e saj po bëhen virale.
Në një martesë më 31 mars 2021 në Suzhou, në provincën bregdetare kineze të Jiangsu, vjehrra, gruaja e moshuar në dasmë dalloi një shenjë që nga lindja tek nusja e saj para ceremonisë. Ajo shenjë i ngjante asaj që kishte pasur dikur një fëmijë i saj para se t’i humbte dy dekada më parë.

Vjehrra mlodhi guximin të pyeste prindërit e nuses nëse vajza e tyre ishte birësuar, në mënyrë që të gjente të vërtetën.

Meqenëse ishte një sekret i ruajtur mirë, familja e vajzës u befasua. Kjo bëri që vjehrra të shpjegohej në lidhje me shenjat identike që në lindje.

Familja e pranoi faktin dhe tha se vajza ishte shpëtuar nga ata që u bënë prindërit e saj birësues, pasi e gjetën rreth 20 vjet më parë buzë rrugës, njoftoi Oriental Daily.
Pasi mori një përgjigje pohuese nga krushqit, vjehrra mori dorën e nuses së saj dhe e shikoi atë me kujdes, duke konfirmuar se nusja ishte vajza që i kishte humbur në të kaluarën.
Më në fund, pasi dëgjoi shpjegimet edhe nga prindërit e saj, nusja e përqafoi fort vjehrrën dhe qau nga gëzimi.

Fotot e nuses me fustanin e saj të dasmës, duke qarë dhe përqafuar nënën e saj kanë ngritur stuhi në mediat sociale kineze.

Të ftuarit mbetën të kënaqur që nënë-bijë u bashkuan përsëri pasi u ndanë për kaq shumë vite.
Në rast se po mendoni nëse martesa u ndërpre, historia pati edhe një fund të lumtur.

Sidoqoftë, ashtu si të dy palët ishin zhytur në gëzimin e njohjes së njëra-tjetrës, nusja u shqetësua se do të martohej me vëllain e saj të madh, por vjehrra zbuloi se djalin e kishte birësuar pasi e bija i humbi, pra nuk ishte lindur prej saj, gjë që e bëri nusen të ndihej e lehtësuar.

Të ftuarit që erdhën në dasmë dëgjuan për këtë dhe i dërguan urimet e tyre më të mira çiftit dhe nënës e vajzës.

Kështu që, në fund të fundit, dasma ndodhi pasi ajo ishte shumë e lumtur pasi nusja e saj doli të ishte vajza e saj.

/ar.sh/SYRI.NET
Image
Image
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.