Ne Shqiperi Jetohet Shtrenjte,Blihet Shtrenjt,Punohet Shume Dhe Vleresohesh pak!!

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,323
Mosha
27
Shqiperia e quan veten shtet Demokratik,por une deri tani kam njohur thjesht emrin "Demokraci"
ne kete vend. Nuk e di nese populli e di ne te vertet cfare eshte "Demokracia" Si funksionon nje shtet Demokrat,dhe cfare quajne Demokraci udheheqesit e ketij vendi?
Nuk eshte Demokraci
Burokracia!!

Po behen me shume se 19 vite qe banoj ne Tirane,deri me sot se kam degjuar,as skom pa nje grup njerezish te protestojne per cmimet e ushqimeve themelore neper markete,per tarifat e kompanive telefonike,per lojen e Dixhitalizimit te medias,qe ishte nje nga ato goditjet kaosale te njeditshme para nje muaji e ca,dhe qe me pak mendim kuptohet se cila ishte arsyeja nje (perfitimi te caktuar per aktore te caktuar),qe do dale serisht e njejta situate edhe ne Janarin e viti qe vjen.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dorina

🔵⚫ zikaltër
VIP I FORUMIT
Kontributor
Mesazhe
14,209
Location
F.C. Internazionale
Shqiperia e quan veten shtet Demokratik,por une deri tani kam njohur thjesht emrin "Demokraci"
ne kete vend. Nuk e di nese populli e di ne te vertet cfare eshte "Demokracia" Si funksionon nje shtet Demokrat,dhe cfare quajne Demokraci udheheqesit e ketij vendi?
Nuk eshte Demokraci
Burokracia!!

Po behen me shume se 19 vite qe banoj ne Tirane,deri me sot se kam degjuar,as skom pa nje grup njerezish te protestojne per cmimet e ushqimeve themelore neper markete,per tarifat e kompanive telefonike,per lojen e Dixhitalizimit te medias,qe ishte nje nga ato goditjet kaosale te njeditshme para nje muaji e ca,dhe qe me pak mendim kuptohet se cila ishte arsyeja nje (perfitimi te caktuar per aktore te caktuar),qe do dale serisht e njejta situate edhe ne Janarin e viti qe vjen.
Edhe kur të dalim në diell për pak rreze do bëhet me lek
Do e paguajmë dhe rrezen:p
 

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Mesazhe
9,474
Mosha
35
Location
Space
Mire se vjen ne Shqiperi!
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
7,595
K’to 3-4 vjetet e fundit me ka Rene ne sy edhe mua qe gjerat jane shtrenjtuar ne pergjithesi . Ama ne asnje vend te botes Nuk mund te ja dalesh qe te jetosh ne nje kryeqytet pa pune ... pervecse ne Albania
. Eshte nje kontradite mes popullit qe akoma enderron me syte hapur dhe realitetit ku duhet ti pershtatesh perreth .

Tani dalim jashte kryeqytetit, njerezit nuk shfrytezojne as ato mundesi qe jua ka falur vete natyra ... vuajne per mend e kokes , ne pergjithesi. Nuk e di se c’fare i ka kapluar njerezit kshu ne pergjithesi, sic duket i mesoi keq koha e Sali gomarit qe beri gjemen ne kohen e tij dhe e dembelizoi popullin ne maksimum .

Dileme e madhe gjer kur te zgjohen , nga gjumi.
 

Sn1ckers

t'sheqeros
ANETAR ✓
Mesazhe
1,645
Location
...
Shqiperia e quan veten shtet Demokratik,por une deri tani kam njohur thjesht emrin "Demokraci"
ne kete vend. Nuk e di nese populli e di ne te vertet cfare eshte "Demokracia" Si funksionon nje shtet Demokrat,dhe cfare quajne Demokraci udheheqesit e ketij vendi?
Nuk eshte Demokraci
Burokracia!!

Po behen me shume se 19 vite qe banoj ne Tirane,deri me sot se kam degjuar,as skom pa nje grup njerezish te protestojne per cmimet e ushqimeve themelore neper markete,per tarifat e kompanive telefonike,per lojen e Dixhitalizimit te medias,qe ishte nje nga ato goditjet kaosale te njeditshme para nje muaji e ca,dhe qe me pak mendim kuptohet se cila ishte arsyeja nje (perfitimi te caktuar per aktore te caktuar),qe do dale serisht e njejta situate edhe ne Janarin e viti qe vjen.
ke qene ndonjehere ne proteste?
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,323
Mosha
27
Ska lidhje duhen organizime spo flas per veten po flas ne pergjithesi
 

Sn1ckers

t'sheqeros
ANETAR ✓
Mesazhe
1,645
Location
...
nqs ti ke ngrene kerpudha te skaduara e kremvice te krimbura dhe ske dal ne proteste apo ske raportuar apo protesuar ne ndonje tjeter forme, sduhet te na i besh keto pyetja dhe per me teper te ankohesh :)
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,323
Mosha
27
Spo boj pyetje thjeshte po diskutoj dhe pse jo ankese?
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,323
Mosha
27
Ahahhahahaahahhaahhahahahahahah
Une jom midis shqiperis edhe jashte.
 
Top