• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Ne Shqiperi Jetohet Shtrenjte,Blihet Shtrenjt,Punohet Shume Dhe Vleresohesh pak!!

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,182
Mosha
27
Shqiperia e quan veten shtet Demokratik,por une deri tani kam njohur thjesht emrin "Demokraci"
ne kete vend. Nuk e di nese populli e di ne te vertet cfare eshte "Demokracia" Si funksionon nje shtet Demokrat,dhe cfare quajne Demokraci udheheqesit e ketij vendi?
Nuk eshte Demokraci
Burokracia!!

Po behen me shume se 19 vite qe banoj ne Tirane,deri me sot se kam degjuar,as skom pa nje grup njerezish te protestojne per cmimet e ushqimeve themelore neper markete,per tarifat e kompanive telefonike,per lojen e Dixhitalizimit te medias,qe ishte nje nga ato goditjet kaosale te njeditshme para nje muaji e ca,dhe qe me pak mendim kuptohet se cila ishte arsyeja nje (perfitimi te caktuar per aktore te caktuar),qe do dale serisht e njejta situate edhe ne Janarin e viti qe vjen.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dorina

Kf Kukēsi
VIP I FORUMIT
Contributor
Mesazhe
11,877
Location
Tiranë
Shqiperia e quan veten shtet Demokratik,por une deri tani kam njohur thjesht emrin "Demokraci"
ne kete vend. Nuk e di nese populli e di ne te vertet cfare eshte "Demokracia" Si funksionon nje shtet Demokrat,dhe cfare quajne Demokraci udheheqesit e ketij vendi?
Nuk eshte Demokraci
Burokracia!!

Po behen me shume se 19 vite qe banoj ne Tirane,deri me sot se kam degjuar,as skom pa nje grup njerezish te protestojne per cmimet e ushqimeve themelore neper markete,per tarifat e kompanive telefonike,per lojen e Dixhitalizimit te medias,qe ishte nje nga ato goditjet kaosale te njeditshme para nje muaji e ca,dhe qe me pak mendim kuptohet se cila ishte arsyeja nje (perfitimi te caktuar per aktore te caktuar),qe do dale serisht e njejta situate edhe ne Janarin e viti qe vjen.
Edhe kur të dalim në diell për pak rreze do bëhet me lek
Do e paguajmë dhe rrezen:p
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
5,094
K’to 3-4 vjetet e fundit me ka Rene ne sy edhe mua qe gjerat jane shtrenjtuar ne pergjithesi . Ama ne asnje vend te botes Nuk mund te ja dalesh qe te jetosh ne nje kryeqytet pa pune ... pervecse ne Albania
. Eshte nje kontradite mes popullit qe akoma enderron me syte hapur dhe realitetit ku duhet ti pershtatesh perreth .

Tani dalim jashte kryeqytetit, njerezit nuk shfrytezojne as ato mundesi qe jua ka falur vete natyra ... vuajne per mend e kokes , ne pergjithesi. Nuk e di se c’fare i ka kapluar njerezit kshu ne pergjithesi, sic duket i mesoi keq koha e Sali gomarit qe beri gjemen ne kohen e tij dhe e dembelizoi popullin ne maksimum .

Dileme e madhe gjer kur te zgjohen , nga gjumi.
 

Sn1ckers

t'sheqeros
ANETAR ✓
Mesazhe
1,485
Location
...
Shqiperia e quan veten shtet Demokratik,por une deri tani kam njohur thjesht emrin "Demokraci"
ne kete vend. Nuk e di nese populli e di ne te vertet cfare eshte "Demokracia" Si funksionon nje shtet Demokrat,dhe cfare quajne Demokraci udheheqesit e ketij vendi?
Nuk eshte Demokraci
Burokracia!!

Po behen me shume se 19 vite qe banoj ne Tirane,deri me sot se kam degjuar,as skom pa nje grup njerezish te protestojne per cmimet e ushqimeve themelore neper markete,per tarifat e kompanive telefonike,per lojen e Dixhitalizimit te medias,qe ishte nje nga ato goditjet kaosale te njeditshme para nje muaji e ca,dhe qe me pak mendim kuptohet se cila ishte arsyeja nje (perfitimi te caktuar per aktore te caktuar),qe do dale serisht e njejta situate edhe ne Janarin e viti qe vjen.
ke qene ndonjehere ne proteste?
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,182
Mosha
27
Ska lidhje duhen organizime spo flas per veten po flas ne pergjithesi
 

Sn1ckers

t'sheqeros
ANETAR ✓
Mesazhe
1,485
Location
...
nqs ti ke ngrene kerpudha te skaduara e kremvice te krimbura dhe ske dal ne proteste apo ske raportuar apo protesuar ne ndonje tjeter forme, sduhet te na i besh keto pyetja dhe per me teper te ankohesh :)
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,182
Mosha
27
Spo boj pyetje thjeshte po diskutoj dhe pse jo ankese?
 
Top