Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Nëntori rezervon surpriza dhe shumë të papritura! Çfarë parashikon Susan Miller për të gjitha shenjat e horoskopit

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,944
Astrologia e njohur Susan Miller ka bërë parashikimin e muajit nëntor për të gjitha shenjat e zodiakut, teksa për secilën prej tyre ka treguar cilësitë e mira dhe të këqija që rezervon muaji.

DASHI

Ky muaj hapet me një eklips sfidues në Dem, në 8 nëntor dhe me shumë gjasa do t’ju sjellë një surprizë të padëshirueshme në lidhje me kursimet dhe të ardhurat tuaja. Nuk do ta kuptoni prej nga erdhi ky lajm dhe do t’ju duket si diçka që doli krejt papritur. Kjo Hënë e Plotë do të arrijë në kulmin e saj në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave dhe fitimeve dhe do të ndikojë tek të gjithë në mënyra të ndrshme, por për ju mesazhi është i qartë: paratë, aty do të përqëndrohet.

Ju sapo keni dalë nga një eklips diellor në 25 nëntor. Ai ishte miqësor dhe me shumë gjasa ju ka sjellë një burim të ri parash, ose një dhuratë të çmuar apo një lajm në lidhje me kredi, pagesë, etj, etj. Nëse s’keni dëgjuar akoma lajme të mira që lidhen me financat, do t’i dëgjoni së shpejti.

8 nëntori do të jetë ditë emocionale dhe e mbushur me lajme të papritura. Si të gjithë eklipset e tjerë, as ky nuk do të sjellë ndryshime që janë lehtësisht të dallueshme, do t’i vëreni pak nga pak. Bëni mirë të mos i vononi detyrimet financiare. Ndryshimet mund të vijnë pa njoftuar dhe ju duhet të jeni gati.

Në hënën e plotë të 8 nëntorit, Dielli tranzit do të sjellë gjithashtu në qendër të vëmendjes edhe çështjet e dashurisë. Nëse jeni single marrëdhënia me njeriun që po njihni/dilni do të thellohet edhe më.

Një tjetër alternativë është një vendim i mundshëm në lidhje me një shtatzëni. Nëse po merreni me ndonjë projekt krijues, mund të jeni drejt fundit, por akoma ka nevojë për ta parë sërish për ndonjë korrigjim të vogël.

Ky eklips mund t’ju shpërqëndrojë pak nga axhenda juaj normale duke ju kërkuar të keni vëmendje tek lajmet e reja që vijnë. Marsi do të jetë në një kënd shumë të mirë tek Saturni dhe konsiderojeni si një avantazh të mirë për ju dhe gjithë ndryshimet që do të ndodhin. Ndryshimet që bëni tani ose në dhjetor do t’ju ndihmojnë duke ju dhënë një ndjesi të fortë sigurie.

DEMI

Nuk ka si të ndodhë ndryshe. Jeni gati të shihni dikë me të cilin keni një lidhje të ngushtë me një sy tjetër dhe kjo do të ndodhë për shkak të eklipsit hënor të 8 nëntorit. Me shumë gjasa ju e keni ndjerë këtë eklips që në 9 tetor dhe 10% e njerëzve të kësaj shenje do t’i ndjejnë sërish herët shenjat e tij.

Ky është një eklips ndarës, kështu që nëse ky njeri është shumë i rëndësishëm për ju, zgjidhini me kujdes fjalët sepse ka gjasa të mos keni mundësi të flisni më me të. Ky episod mund të lërë një shenjë në zemrën tuaj në mënyrën sesi i zgjidhni gjërat, prandaj tregohuni të kujdesshëm. Thënë këtë, është e vërtetë që marrëdhënia juaj pas këtij eklipsi nuk do të jetë më kurrë e njëjta dhe do ta kuptoni vetë kur një kapitull i kësaj marrëdhënieje të jetë mbyllur, më e mira që mund të bëni është të shihni para në paqe.

Do të mësoni diçka që mund t’ju bëjë të reagoni në mënyrë të menjëhershme, ndonëse më e mira është të mësoni t’i mbani dhe përpunoni mendimet tuaja për 1 ose 2 ditë. Kështu do të keni mundësi të reflektoni dhe të mblidhni gjithë faktet që ju duhen. Eshtë shumë e rëndësishme të qëndroni realist dhe praktikë dhe t’i kujtoni vetes përgjegjësitë që keni dhe në të njëjtën kohë, të pranoni të vërtetën, pavarësisht sa dhemb.

Lidhja që do të vihet në provë mund të jetë me bashkëshortin tuaj, partnerin apo me një koleg, bashkëpunëtor biznesi, etj. Diçka është drejt fundit dhe nuk ka shumë hapësirë që mund t’ju lejojë të bëni diçka për ta ndaluar këtë. Ky eklips është në shenjën tuaj, prandaj duhet t’i filtroni lajmet që vijnë në bazë të ndjesive dhe të mendoni se cilat veprime do të ishin në avantazhin tuaj në të ardhmen.Do të bëni ca përpjekje të vogla për t’i shpëtuar njeriut që po ju shkakton stres, por nuk do të funksionojnë kësaj here.

Duke qenë se kjo është Hënë e Plotë, ndjenjat do të dalin në sipërfaqe dhe do të arrijnë në kulmin e tyre. Ju do të zbuloni informacione të reja në mënyrë aksidentale dhe mund të ndodh që të shokoheni nga çfarë do të dëgjoni. Impulsi do t’ju thotë të reagoni në mënyrë të menjëhershme, por do të ishte mirë të reflektoni para se të flisni. Nëse ditëlindja juaj bie në 6 maj (plus/minus 5 ditë) do ta merrni në mënyrë direkte mesazhin e këtij eklispsi. Plutoni është në kënd pozitiv me Jupiterin, prandaj ka gjasa që një mik i juaj që jeton larg t’ju vijë në ndihmë gjatë kësaj kohe.

Marsi dhe Saturni do të punojnë bashkë në mënyrë miqësore për të stabilizuar karrierën tuaj dhe për të të dhënë qëndrueshmëri financiare.

Nëse ndodh që divorcoheni ose ndaheni nga partneri juaj, hëna e 23 nëntorit do të nxjerrë në pah biseda që kanë lidhje me ndarjen e aseteve financiare. Mund të aplikoni për një kredi në bankë. Nëse është në planet tuaja, kjo është koha e duhur për t’ju aprovuar. Me Marsin në shtëpinë tuaj të dytë, atë të kursimeve dhe të ardhurave mund të shihni një rrjedhje të financave tuaja aktualisht. Kjo do të zgjasë për shumë kohë, deri në 25 mars të 2023-shit, prandaj përgatiteni veten. Nëse deri atëherë bëni shpenzime të mëdha, s’ka asgjë për t’u shqetësuar të paktën deri në prill ose maj të vitit tjetër. Jupiteri, planeti i dhuratave dhe fatit të mirë ka qenë në kënd të dobët gjatë prapavijës, por që nga 23 nëntori deri në 20 dhjetor do të keni shansin të shijoni më të mirën e periudhës së pushimeve. Filloni planifikoni gjëra me miqtë, do të bëni kujtimet më të paharrueshme gjatë kësaj periudhe.

BINJAK

Një eklips i vështirë i Hënës së plotë më 8 nëntor do të prekë pjesën private , kështu që një sekret ose një qëllim i dikujt ka të ngjarë të dalë në shesh papritmas, pa paralajmërim. Pesha e përgjegjësive do të bjerë mbi ju. Një person në ekipin tuaj, ndoshta një vartës i besuar, mund të përbëjë problem dhe është gati të largohet. Një eklips i Hënës është gjithmonë femër, kështu që personi që do të largohet me shumë gjasë është grua.

Një pjesë e strukturës së personelit në vendin tuaj të punës duhet të ndryshojë për të përmirësuar situatën – do të duhet ta zgjidhni. Jini praktik dhe realist dhe mund të zgjidhni pyetjet komplekse që do të dalin. Edhe pse në fillim kur nevoja për ndryshim bëhet e dukshme, mund të supozoni se gjërat po shkojnë keq, por nëse jeni të durueshëm dhe nuk nxitoni të reagoni, së shpejti do të shihni se presioni për të bërë ndryshime ishte thjesht gjëja që ju duhej.

Nëse gjithçka është në rregull në zyrë, mund të keni ndërveprim më të madh se zakonisht me personelin mjekësor në fillim të nëntorit. Mund të ndodhë që do të kontrolloni veten në spital për të kryer një procedurë që e keni shtyrë.

Në Hënën e re më 23 nëntor, do të mendoni të bashkoni forcat me një tjetër dhe Jupiteri, dhurues i dhuratave dhe fatit, do të buzëqeshë me vendimin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të hapur bisedime dhe meqenëse Jupiteri është në shtëpinë tuaj të dhjetë të reputacionit dhe ndereve të karrierës, duket se ky person është dikush që do të punonte me ju. Ka gjasa që të bëni një marrëveshje me një avokat, kontabilist, agjent, menaxher, partner biznesi, planifikues dasmash ose dikë tjetër që mund t’ju ndihmojë të ecni përpara.

E njëjta pjesë e tabelës suaj (shtëpia e shtatë) rregullon martesën ose fejesën. Sigurisht, kjo është e mundur, por duket më e mundshme që ky bashkim forcash të jetë për biznes.

Pozicioni i Jupiterit është i hapur, aleanca do të ishte e mirë dhe do të rezultonin fitime. Marsi është ende në prapavijë te Binjakët, ndaj bisedoni së bashku, por planifikoni të filloni në fund të janarit. Janari mund të tingëllojë i largët, por vijnë pushimet dhe koha do të kalojë. Prisni për të nisur ndonjë gjë të rëndësishme për Vitin e Ri. Do të jeni të lumtur për këtë vendim.

GAFORRE

Askush nuk tha se rruga e dashurisë dhe miqësisë së vërtetë do të jetë gjithmonë e lehtë. Ky muaj duket të jetë një rast i tillë. Një eklips i Hënës së plotë më 8 nëntor do të prekë sektorët privatë, të marrëdhënieve të ngushta, por ky eklips do të vendosë pjesën më të madhe të theksit në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të miqësisë, kështu që fokusi juaj do të jetë te një mik. Mund të rezultojë të jetë një përvojë zhgënjyese.

Gjithashtu ekziston mundësia që një mikeshë të jetë në vështirësi. Ju mund ta ndihmoni atë me fëmijët e saj ose ta shoqëroni në takime me ekspertë mjekësorë ose ligjorë. Urani punon në ekstreme – ose do të tmerroheni nga sjellja e një shoqeje, ose do të nxitoni ta ndihmoni.

Eklipsi do të ndikojë edhe në shtëpinë e dytë të fitimeve. Askush nuk do ta pëlqejë këtë eklips, kështu që dijeni se njerëzit që takoni do të jenë duke u përpjekur të bëjnë më të mirën që munden për të përballuar atë që u ka bërë universi.

Dita juaj më e mirë e muajit do të jetë 20 Nëntori, kur Jupiteri dhe Dielli do të jenë në sinkronizim ideal dhe mund të arrini një marrëveshje që ndikon te llogaria juaj bankare.

Hëna e re më 23 nëntor do të jetë një lehtësim. Jupiteri do të nxisë një ritëm të shpejtë për biznes në zyrë. Klientët ndërkombëtarë duket se janë në mesin e turmës që do të duan shërbimet tuaja. Mund t’ju duhet të punësoni asistentë për të ndihmuar në menaxhimin e të gjithave.

LUANI

Sapo keni përjetuar një eklips diellor pozitiv të Hënës së re në Akrep më 25 tetor, i cili do të hapë një kapitull të ri në jetën tuaj shtëpiake. Eklipset diellore janë të rëndësishme për ju, sepse si Luan, ju sundoheni nga Dielli, kështu që eklipset diellore kanë një mënyrë për t’ju prekur më drejtpërdrejt.

Ju mund të keni pasur një zhvillim të lumtur brenda familjes që ka të ngjarë të ketë ndodhur në fund të muajit të kaluar. Ai eklips mund të ketë krijuar një mundësi për të gjetur një shtëpi ose apartament të ri ku mund të transferoheni së shpejti. Nëse keni nevojë për para, paratë do të shfaqen nga një bankë ose burim tjetër pikërisht kur ju nevojiten më shumë. Me fjalë të tjera, mungesa e parave nuk do t’ju pengojë.

Eklipsi i 8 nëntorit do të sjellë lajme të paqëndrueshme, kaotike dhe të paparashikueshme sepse Urani, planeti i ngjarjeve të paparashikueshme, do të jetë aktiv.

Nëse diçka duhet të ndryshojë në lidhje me karrierën, do të ndodhë tani, në nëntor, veçanërisht nëse ditëlindja ju bie brenda katër ditëve nga 8 gushti. Ju nuk do të jeni në gjendje t’i ktheni gjërat në mënyrën si kanë qenë – nuk mund të ktheni kohën pas – kështu që rruga e vetme është të shihni përpara.

Do të keni ndihmë të fortë nga Jupiteri dhe Plutoni, kështu që mund të gjeni një mënyrë për të ecur përpara financiarisht. Shpesh, në mes të ndryshimeve, shfaqen mundësi pozitive dhe të reja, të cilat nuk do t’i kishit pasur ndryshe. Kjo duket të jetë një nga ato raste.

Më 23 nëntor, do të jeni gati për romancë, argëtim dhe udhëtime të mundshme në distancë. Marsi është në prapavijë, kështu që mund të takoni miq të vjetër gjatë këtij sezoni festash.

Siç e shihni, Nëntori do të jetë i ndarë në dy pjesë – teksa pjesa e vështirë vjen e para, siç e shihni, kur bëhet fjalë për ju, i dashur Luan, universi ka ruajtur më të mirën për në fund të muajit.

VIRGJËRESHA

Një eklips i vështirë i Hënës së plotë do të ndodhë më 8 nëntor dhe do të kalojë në shtëpitë e udhëtimit, kështu që gjysma e parë e nëntorit nuk do të ishte një kohë e favorshme për të shkuar diku, veçanërisht jo në një vend të largët. Urani, planeti i ngjarjeve të paparashikueshme, do të nxjerrë në pah sekrete. Saturni paralajmëron se duhet të qëndroni realistë dhe të qëndrueshëm. Mund të keni shqetësime për paratë. Nëse po, do të shihni një fluks parash në fillim të Vitit të Ri.

Ky eklips është te Demi, një shenjë që përzihet mirë me tuajën, kështu që mund të jeni në gjendje t’i ktheni gjërat në favorin tuaj.

Në të njëjtën kohë me gjithë këto ndryshime, karriera juaj vazhdon të përparojë. Marsi po lëviz nëpër shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve dhe do të qëndrojë atje për një kohë të gjatë, deri më 25 mars. Marsi është në prapavijë dhe mund të përballeni me vonesa dhe të zbuloni se duhet të rishikoni strategjinë tuaj. Mos lejoni që kjo t’ju bëjë të mendoni se nuk jeni në rrugën e duhur – ju jeni. Të gjithë janë në të njëjtën situatë, prandaj mos mendoni se po humbni terren ndaj konkurrentëve.

Një nga ditët tuaja më të lumtura të muajit do të jetë 20 Nëntori. Në këtë ditë mund të keni një harmoni të madhe dhe përfitime financiare. Ju dhe partneri sigurisht që do të jeni në sinkronizim dhe së bashku mund të planifikoni për të ardhmen. Sapo Jupiteri të kthehet në pozicion normal më 23 nëntor, do të shihni se ritmi do të rritet dhe do të hyni në një periudhë pushimi magjike të krijuar vetëm për romancë dhe dashuri.

Hëna e re e 23 nëntorit do t’ju ndihmojë të harroni çdo zhgënjim që mund të keni përjetuar në fillim të muajit për shkak të eklipsit të 8 nëntorit. Kjo hënë e re do t’ju bëjë të mendoni për jetën private. Ju do të jeni në gjendje të bëni përparime në të gjitha planet që lidhen me shtëpinë nga 23 nëntori deri në tre javët e para të dhjetorit. Argëtimi i miqve dhe familjes do të jetë i këndshëm dhe do t’ju lejojë të tregoni stilin tuaj të sofistikuar dhe elegant, duke i bërë të ftuarit të ndihen të përkëdhelur dhe të dashur.

Nuk po dilni me dikë apo nuk jeni të martuar? Ju mund të përdorni atmosferën e mirë të partneritetit që buron nga shtëpia juaj e shtatë – e cila inkurajon bashkimin e forcave me një tjetër – për të krijuar një bashkëpunim biznesi serioz, fitimprurës dhe historik.

PESHORJA

Fillimi i këtij muaji nuk do të jetë i lehtë për ju; do të keni një eklips hënor të Hënës së plotë te Demi që po vepron në mënyrë të paparashikueshme për shkak të një lidhjeje të ngushtë me Uranin. Ky është planeti që sjell llojin e lajmeve që më së paku do t’i prisni. Për ju, e dashur Peshore, tema ka të ngjarë të përqendrohet te paratë.

Eklipsi mund të sjellë nevojën për të paguar taksat, një hua studentore, kredi bankare ose detyrime të tjera. Ose, nëse ju është premtuar se fonde të caktuara do t’ju dërgohen, paratë mund të mos vijnë. Ky lajm do të vijë në momentin e fundit. Prandaj, mund t’ju duhet një plan emergjence.

Në të njëjtën kohë me eklipsin, Jupiteri, planeti i fatit, do të dërgojë një rreze për të mbrojtur pagën, të ardhurat e përgjithshme. Nëse keni nevojë për para shpejt, duket se nëna ose babai juaj do të jenë të gatshëm të ndihmojnë – prandaj pyetini.

Gjërat do të përmirësohen deri në Hënën e re më 23 nëntor te Shigjetari, gjë që do t’ju japë një shans për t’u arratisur një fundjavë ose për të bërë një udhëtim të duhur në një vend të largët për kënaqësi personale.

Si rezultat i kësaj Hëne të re, mund të jeni duke punuar në një projekt të veçantë publikimi, transmetimi ose komunikimi, si p.sh. një seri e re podcast, një faqe interneti ose një aplikacion që mund të ndërtoni.

Marsi vazhdon të jetë në prapavijë tani dhe do të kthehet në pozicion normal në mes të janarit, prandaj është arsyeja që këshilloj të prisni për të shpallur projektin tuaj. Hëna e re më 21 janar në shenjën e Ujorit, një shenjë ajri si ju, është mjaft spektakolare, kështu që kijeni parasysh.

AKREP

Si Akrep, ju pëlqen të keni gjithmonë kontrollin e ngjarjeve, megjithatë, jeta nuk lejon asnjë prej nesh të kontrollojë gjithmonë atë që ndodh. Rasti në fjalë do të jetë eklipsi emocional i Hënës së plotë më 8 nëntor, kur një konflikt me dikë të të afërt mund të shënojë fundin e një marrëdhënieje.

Kjo mosmarrëveshje mund të jetë me bashkëshortin ose me një person tjetër të rëndësishëm. Ose mund të keni vështirësi me një partner biznesi, agjent, qiradhënës, klient, kontabilist ose një ekspert tjetër financiar.

Gjithçka që mund të bëni është të jeni praktik, të përqendroheni në atë që mund të ndryshoni dhe të mos kaloni kohë duke u qarë për çfarë nuk mundeni.

Marsi te Binjakët mund t’ju motivojë të merreni me investime, prona, një aplikim për kredi ose hipotekë, një testament, ose të vlerësoni nevojat tuaja për sigurim etj.

Hëna e re më 23 nëntor te Shigjetari do të vendosë fokusin te paraja, por kjo Hënë e re është mjaft bujare dhe falë saj mund t’ju ??jepet një rritje rroge. Ju mund të merrni një ofertë për një pozicion të ri ose promovim. Nëse dëshironi të shihni gjëra që nuk i dëshironi ose nuk ju nevojiten më, mund ta bëni këtë me shumë fitim në fund të muajit.

Jupiteri dhe Neptuni po lëvizin në shtëpinë tuaj të pestë të dashurisë së re. Nëse jeni beqarë, pranoni të gjitha ftesat për të marrë pjesë në festat e ardhshme – mund të takoni personin e duhur për ju. Nëse jeni duke shpresuar për një fëmijë, kjo shtëpi rregullon gjithashtu shtatzëninë dhe lindjen.

Edhe pse muaji fillon me stres, sigurisht që përfundon mirë dhe kjo është ajo që ka rëndësi.

SHIGJETAR

Përgjithësisht, eklipset vijnë 4 herë në vit dhe ju sapo keni kaluar eklipsin Hënor të 25 tetorit. Tani, në 8 nëntor do të jetë eklips i dyfishtë, por jo shumë miqësor sa ata të parët. Kjo periudhë do të testojë aftësitë tuaja për të reaguar shpejt ndaj ngjarjeve që ndodhin papritur. Ju njiheni për fleksibilitetin tuaj, prandaj përballuni me universin dhe qëndroni gati për çfarëdolloj ndryshimi që vjen papritur.

Të udhëtuarit në gjysmën e parë të nëntorit nuk është ide e mirë. Qëndroni afër me shtëpinë për të drejtuar gjërat dhe për t’u kujdesur për ata që kanë nevojë për ju. Pak gjëra do të shkojnë ashtu si i keni planifikuar, prandaj jini vigjilentë. Mund të keni probleme me pajisjet tuaja me të cilat punoni prandaj sigurohuni t’i kontrolloni. Nëse duhet të takoni klientë të rinj, takojini virtualisht.

Kushtojini vëmendje edhe shëndetit tuaj. Nëse ka diçka që ju shpqetëson, mos e neglizhoni vizitën tek mjeku. Në rast se po mendoni të martoheni këtë vit të ri, do të shihni që planet tuaja “ngecin”. Pra, nuk ecin në linjën që do të donit ju, por hasin pengesa, vazhdojnë sërish e kështu me radhë. Gjërat për ju do të përmirësohen në javën e tretë të janarit dhe në muajt pas tij.

Momenti i preferuar i muajit do të jetë 23 nëntori. Do të shihni shumë mundësi që ju shfaqen edhe para ditëlindjes suaj. Kaloni pak kohë duke menduar se çfarë do të donit të arrinit në ditëlindjen tuaj tjetër.

Mos kini asnjë dyshim, një nga eklipset do t’ju bëjë të lumtur. Jupiteri, udhëheqësi i fatit të mirë dhe dhuratave do të jetë në kënd perfekt me Diellin dhe do t’ju sjellë fat në jetën familjare ashtu dhe tek çështje që lidhen me pronat. Mund të bëni ndryshime në shtëpinë tuaj, të blini gjëra të reja ose të ndryshoni dekorin. Kjo do t’ju japë një kënaqësi të veçantë sepse do të ndiheni komode në vendin tuaj. Në 24 nëntor, Jupiteri do të jetë në vijë të drejtë dhe ju do të ndiheni të karikuar për të bërë gjërat që doni të bëni. Më në fund, mund të mbështeteni edhe tek universi që planet tuaja të shkojnë siç doni.

BRICJAPI

Trajtojeni një marrëdhënie romantike me përkujdesje këtë muaj. Ky eklips mund të sjellë grindje në sipërfaqe më dikë me të cilin po shoqërohesh. Nuk është eklips i thjesht sepse vjen me emocione të forta dhe ngjarje të paparashikuara. Prandaj, nëse po dilni me dikë me të cilin keni ndërmend diçka serioze, reflektoni para se t’i përgjigjeni lajmeve të reja. Puna juaj e parë është të verifikoni atë që keni dëgjuar. Nëse nuk jeni duke u njohur me dikë, por jeni të martuar eklipsi nuk dotë ndikojë tek martesa juaj, por mund të sjellë ca shqetësime të vogla për ndonjë nga fëmijët tuaj. Edhe këtu kërkohet që qasja juaj ndaj problemit të jetë e kujdesshme. Nëse s’keni fëmijë, por jeni duke u marrë me një projekt krijues, monitorojeni sërish me kujdes sepse diçka mund të shkojë keq edhe në momentin e fundit.

Saturni, planeti juaj udhëheqës është në një kënd të vështirë dhe do të kontribuojë në më shumë tension në situatën aktuale. Në këtë rast, paratë janë tema kryesore e diskutimit. Nëse keni dhënë para borxh tek njeriu me të cilin po dilni, mund të zbuloni se tani për tani ato para nuk do t’ju kthehen dhe ndoshta s’i merrni më kurrë mbrapsht. Kjo mund t’ju shokojë dhe mërzisë paksa.

Ndërkohë, përsa i përket karrierës keni shumë punë üër të bërë. Punët dhe përgjegjësitë janë ngjeshur duke qenë se periudha e festave po vjen. Ju jeni të dedikuar dhe shpirtra ambiciozë, por nga ana tjetër meritoni edhe të çlodheni. Shfrytëzoni çdo moment të lirë për t’u shkëputur pak nga puna dhe për ta shpërqëndruar veten me gjëra që ju pëlqejnë. Pas 23 nëntorit mund të vendosni të bëni disa ditë pushim për të pushuar dhe reflektuar. Java e fundit e nëntorit do të ishte koha perfekte për t’u arratisur paksa nga realiteti. Madje, mund të bëni edhe ca pazare Krishtlindjesh në vendin ku do të shkoni. Jini të mirë me veten dhe merrini gjërat shtruar. Në gjysmën e dytë të nëntorit gjërat përmirësohen.

UJORI

Mund të jeni duke u përpjekur për të bërë ca ndryshime të mëdha në jetën tuaj, por eklipsi i 8 nëntorit mund t’ju nxjerrë gjëra të papritura. Lajme surprizë mund t’ju shokojnë për pak, prandaj merrni më shtruar para se ta vendosni se cili është hapi tjetër i radhës. Shpesh është e vështirë të ndash faktet nga imagjinata në periudhë eklipsesh, prandaj mendojini disa herë gjërat para se të veproni. 25 tetori mund të ketë sjellë ndryshime pozitive në karrierën tuaj, por për momentin vëmendja juaj do të jetë shtëpia dhe familja dhe ndryshimet që doni të bëni.

Mos jini impulsivë- do të doni të ishit, por do të ishte mirë t’i rezistonit impulseve. Keni shumë planete të përfshirë rreth jush, prandaj ndryshimet janë të pashmangshme. Si Ujor që jeni s’ju pëlqen të shihni shumë gjëra që ndryshojnë në pak kohë, për këtë muaj nuk ka asnjë shans për të shmangur atë që po vjen. Nëse për një arsye specifike po ndërroni shtëpi, kjo ndodh për të korrigjuar çfarë s’shkonte mirë me të- dhe për ta bërë jetën tuaj më të lumtur.

Saturni në Ujor do të dërgojë mesazhe paksa të vrazhda, prandaj ka gjasa që gjërat të mos shkojnë sipas planifikimeve tuaja. Shtyjini vendimet e rëndësishme të paktën deri në dhjetor.

Ky eklips sjell shumë tension për të gjithë shenjat. Përsa i përket parave do të keni paratë që ju duhen për të bërë ndryshimet e nevojshme. Deri në 20 dhjetor financat do të tregohen të mira me ju, sepse do t’i keni atëherë kur më shumë ju duhen.

Nëntori është i mbushur me energji të ndryshme. Gjërat përmirësohen pas 20 nëntorit dhe ju sigurisht që do ta vini re këtë. Paratë do të vijnë më lehtë nga ç’mendonit prandaj merrni inisiativë për të kërkuar rritje rroge, për të bërë marrëveshje apo firmosur kontrata të rëndësishme.

23 nëntori do t’ju kërkojë t’i kushtoni më shumë vëmendje jetës sociale. Mund të bëni miq të rinj ose mund të merrni telefonata nga miqtë e vjetër që ju ftojnë për të festuar me ta. Hëna e Re do të jetë miqësore me Marsin, në shtëpinë e dashurisë së vërtetë, prandaj gjasat që të njiheni me dikë në të tilla grumbullime nuk përjashtohen. Mund të takoni njeriun e ëndrrave tuaja Ujor dhe është e rëndësishme të jeni të hapur që ky moment të ndodhë. Kohën e kaluar jashtë shtëpisë do ta shijoni shumë gjatë kësaj periudhe.

PESHQIT

Keni hyrë në një gjysmë muaji kaotik dhe të vështirë falë eklipsit të 8 nëntorit. Mund të dëgjoni alarmin për shumë nga aspektet e jetës suaj duke qenë se është periudhë e mbushur me ndryshime të papritura. Gjatë një bashkëpunimi që ka marrë shumë vëmendje prej jush, mund të zbuloni që kolegu, apo bashkëpunëtori juaj ka bërë ndonjë gabim që duhet korrigjuar para se projekti të dalë në dritë. Kjo do të shkaktojë pak tension sepse po punoni nën presionin e afateve kohore. Nuk është kohë për udhëtime. Prisni deri nga fundi i nëntorit për të prerë bileta.

Mund të ndërveproni me dikë që ka lidhje me ligjin, ndërsa paratë mbeten pjesë shumë e diskutueshme përgjatë gjithë muajit. Merrni kohën tuaj për të kthyer përgjigje ndaj çdo debati dhe mbi të gjitha dëgjoni me kujdes. Kujdesuni për fëmijët dhe sigurohuni që ata të jenë të sigurtë, të lumtur dhe të mbrojtur. Afërdita duke qenë në pozicion të kundërt me Uranin do t’ju bëjë të bëni ca shpenzime të paparashikueshme ndërsa lajme në lidhje me shëndetin e ndonjë familjari tuaj kërkojnë më shumë vëmendje nga ju në fillim të nëntorit. Ndëkrohë, jeta në zyrë do të jetë e ngarkuar dhe nëse papritur ndonjë nga kolegët largohet papritur e gjithë puna do të bjerë mbi ju.

Marsi është në shtëpinë tuaj dhe sektorin e familjes dhe për javë të tëra syt tuaj kanë qenë tek pjesëtarët e familjes. Do të vazhdoni për shumë gjatë të jepni ndihmën dhe kujdesin tuaj. Një nga momentet më të bukura të këtij muaji do të jetë 23 nëntori. Hëna e Re do të ndriçojë sektorin tuaj të çmimeve, arritjeve dhe mund të shihni rritje në sektorin e jetës profesionale.

Sado i vështirë të duket eklipsi i 8 nëntorit, hëna e re e 23 nëntorit hap dyer të reja për të gjithë. Mund të ndjeni që jeni gati për më shumë përgjegjësi apo pozicion të ri pune.

Shënojeni si momentin më të bukur të muajit!
 
Eh .....nëntori
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.