Nëse ....

Dëbora

-
Anetar i Stafit
MODERATOR/E
Mesazhe
3,826
"Nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon, sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë, sepse preferoj të kaloj jetën me miqtë e mi të zemrës me të cilet jam rritur, kam ndarë të mirën e të keqen, më janë gjendur e u jam gjendur, por të cilët shpallin një kredo të ndryshme nga e imja, se sa të jetoj me një hollandez, a gjerman, a francez me të cilin shpall të njëjten kredo.

Nëse në Europë nuk më pranojnë bashkë me fqinjin tim i cili shkon në xhami, refuzoj ofertën e vazhdoj jetën!"

Dom Gjergj Meta

1619441988202.png

Historia Shqiptare

Një deklaratë e këtillë të zbukuron ditën dhe të shton bindjen se njerëzia ekziston në shumë forma.
Të njëjtim qëndrim kam edhe unë (pa marrë parasysh faktin që jam rritur me prindër mysliman e katolik).
Janë këto vlera që duhet ruajtur, pavarësisht pasojave eventuale si të eksklidimit nga BE.
 

Liber8

U can't pLaY a pLaYa
ANETAR ✓
Mesazhe
2,133
Mosha
37
Kjo deklarate eshte e vitit 2019, atehere mbaj mend per here te pare qe e kam lexuar. Sdq, vleresoj dhe çmoj cdohere njerez te tille qe bejne thirrje ne tolerance fetare ashtu sic na ka patur hije gjithmone neve si komb.
 

Dëbora

-
Anetar i Stafit
MODERATOR/E
Mesazhe
3,826
Kjo deklarate eshte e vitit 2019, atehere mbaj mend per here te pare qe e kam lexuar. Sdq, vleresoj dhe çmoj cdohere njerez te tille qe bejne thirrje ne tolerance fetare ashtu sic na ka patur hije gjithmone neve si komb.
Megjithatë njeriu nuk i ndryshon qëndrimet pas ca kohe, besoj. Jo të këtij kalibri. Sepse është diçka që të përkufizon si qenie njerëzore.
Pikërisht kjo tolerancë ndërfetare ka qenë dhe do të mbetet diçka që duhet të jemi krenarë.
 

Zana

🇦🇱e-Thjeshte🇦🇱
ANETAR ✓
Mesazhe
12,964
E para Ne Shqiperi nuk praktikohet ne mase feja qe te etikohemi ne baze te saj...dhe e dyta Europa as qe na shikon me k’te sy nderkohe qe Edhe vete Europa eshte e perzier dhe ka boll tolerance ne lidhje me fete.
 

NOUR

-Smile Now~Cry Later-
Kontributor/e
Mesazhe
15,342
Shqiperi eshte e perber prej kafsheve prandaj nuk hyne ne europ jo prej fes!
 

Socialdisexpert

Social_distance_expert
ANETAR ✓
Mesazhe
4,172
Vendndodhja
Tirana
Shqiperia nuk hyn ne europ per shkak te kapitulacionit qe firmosi Fatos Nanon me ShBA-ne ne kohen e vete. Ateher dhe vete kryeministribi Frances Zhak Shirak u shpreh "Shqiperia humbi shancin te hyje ne europ". Ndaj edhe per "ne" u krijua ky minishengen ku shqipetaret kan per te qen qytetar te dores se dyte me ne krye serbin.
Shpresojm qe para kesaj mos te shpopullohemi krejtesisht dhebte zevendesohemi me euroaziatiket apo me sakt çifutet dukme qen se jemi plani rezerv i tyre.

Dhe boll thate qe nuk behen shqiptaret, jan te prapambetur etj etj o njerez me kompleks inferioriteti se e kemi par mire se çfare mu... jan keta euopianet tuaj. Mesoni historine e shqiperise ate beni
 
Top