• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Ngrirja e Trupit-Udhetim Ne Te Ardhmen?

LUCKY-STRIKE

Jam❤️Unike❤️Vip
Princesha Forumit
Mesazhe
2,696
Me sa di une trupi i njeriut mundet te ruhet duke zbrit temperature,qe rrjedhimisht shkakton ngadalesim te metabolizmit.- behet fjale per
Hibernacionin.
Por,shkrirja e ngrirja eshte larg realizmit.
Seps kur ngrihen qelizat ateher uji ne to bymehet edhe shperthen membranen e qelizes,kjo do te thote qe qeliza vdes,bashke me te edhe trupi.

Por m,nese supozohet qe se shpejti nanoteknologjia ka me ardh e me u realizu ngrirjen e trupit,ateher kjo ka qen pyetje me vend:
Se cfare ndodh me vetedijen e njeriut.
Une mendoj se:
Qe ai njeri do e ndjej veten sikurse zgjohet pas nje gjumi te rehatshem.

Last edited:

Alda27

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
819
Jaaallaaa ... Shpresoj qe mos te arrij ne ket pik shkenza dhe te investohet ne aspekte tjera t njerzimit si pershembull mjeksija....
Nje jet i mjofton djerzeve te cajn koken dhe te shkatrrojn token..
Mjafton grirja e nje pjes e trupit ?per njerzimin ... ???