Një copë nga vetja...

Omega

Larguar.
ANETAR ✓
Mesazhe
12,252
Paske mar rrogen blej mamit 1 dhurat😉 sdua gje une mjafton fjale e mos pi reb bull😁
Nuk pi red bull jo, por thashe te bej dhe une nje nga keto anonimet😜🤣🤣
Kush punon ka gjithmone nuk pret rrogen☺️
Te perqafoj dhe falenderoj per miresjelljen 🙏🤗
 

NOUR

-Smile Now~Cry Later-
Nt2 Kontributor/e
Mesazhe
18,470
Nuk pi red bull jo, por thashe te bej dhe une nje nga keto anonimet😜🤣🤣
Kush punon ka gjithmone nuk pret rrogen☺️
Te perqafoj dhe falenderoj per miresjelljen 🙏🤗
Sillu mire se fshesa ne sken😛
 

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
18,434
Vendndodhja
Me kembe ne toke
-Lere shiun te bjere...-i murmurita vetes
Kisha dashur gjithnji te isha nje pike shiu, me ngjallte idene se ish personifikim i mallit. Me ra faqeve nje e tille, nuk e ndjeva, por ndjeva pamjen tek turbullohej nen drita ylberike..Sa bukur kur nuk mundesh te shohesh ate qe ke perpara, e s'do doje ta kishe, e te shohesh ate qe mendja sheh per ty.Mendja si syte e Korbit te fantazmes se vrare qe shihte larg, apo si falkoi rrefenjes.I forte shikimi im, sheh larg...Nje pulitje sysh dhe kapitja ne endrra te ylberta mbaroi.....jo pergjithmone.
Shiu rrjedh xhamash me te njejten rezonance, dikur do heshte.
E bukur shije.....
 

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
18,434
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Ndiej se me mungon dicka, a mbase eshte dikush!
Mbase me mungon thjesht nje kohe, apo nje xhest, ose vetem nje imazh!
Nje melodi, nje fjale, apo mbase nje tingull zeri!
Mbase me mungon nje buzeqeshje, apo zhurma e nje frymemarrjeje per te thyer heshtjen rreth meje!
Mbase me mungojne syte e dikujt, reflektimi i te cileve te me jape jete!
Mbase me mungon nje zemer, per zemren time, nje ndjenje qe t’i pergjigjet ndjenjes sime!..
Por, gjej vetem heshtje, qe i pergjigjet boshesise sime!
Nuk e di se c’me mungon! Por e di, se nje copez e shpirtit tim eshte bosh!
Perpiqem te gjej dicka qe ta plotesoje!
Por ne gjithckane qe me rrethon, gjej asgjene!... dhe shpirti im, mbetet i paplote!..
Nuk e di se c’me mungon!.. por e di,: DICKA, me mungon!! A Ne jeten time mesova.....Si te buzqeshja......Si te bertisja.....Si te merzitem......Si te gezohem......Si te qaj.....Si te dashurohem....Por kurr nuk mesova........Si ta largoj Mungesen Tende

Lina
 

Luledielli

🌻🌻🌻
Anetar i Stafit
N2t Mod
Mesazhe
6,005
Mosha
29
Vendndodhja
Camëria
Ndiej se me mungon dicka, a mbase eshte dikush!
Mbase me mungon thjesht nje kohe, apo nje xhest, ose vetem nje imazh!
Nje melodi, nje fjale, apo mbase nje tingull zeri!
Mbase me mungon nje buzeqeshje, apo zhurma e nje frymemarrjeje per te thyer heshtjen rreth meje!
Mbase me mungojne syte e dikujt, reflektimi i te cileve te me jape jete!
Mbase me mungon nje zemer, per zemren time, nje ndjenje qe t’i pergjigjet ndjenjes sime!..
Por, gjej vetem heshtje, qe i pergjigjet boshesise sime!
Nuk e di se c’me mungon! Por e di, se nje copez e shpirtit tim eshte bosh!
Perpiqem te gjej dicka qe ta plotesoje!
Por ne gjithckane qe me rrethon, gjej asgjene!... dhe shpirti im, mbetet i paplote!..
Nuk e di se c’me mungon!.. por e di,: DICKA, me mungon!! A Ne jeten time mesova.....Si te buzqeshja......Si te bertisja.....Si te merzitem......Si te gezohem......Si te qaj.....Si te dashurohem....Por kurr nuk mesova........Si ta largoj Mungesen Tende

Lina
Sa e bukur...e gjeta veten këtu 🤗
 

Babydoll

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
545
Vendndodhja
bota e çudirave
Do sakrifikoja çdo gjë qoftë edhe veten veç ta di që familjarët e mi të jenë gjithmonë mirë, të shëndetshëm dhe të lumtur. Do preferoja një jetë të trisht për veten time por ama do doja veç ata të ishin mirë. Gjëja më e shtrenjtë që kam në jetë janë familja ime, nëna , babai, vllezërit e motrat. Kur ata janë të shëndetshëm unë gëzoj shëndet të plotë. Kur ata janë të lumtur unë përjetoj kënaqësinë më të madhe në jetën time. Nëse Zoti do më vendoste të zgjedh një jetë të bukur për vetem time apo një jetë të mirë për ta, do zgjidhja pa dyshim jetën e gëzuar dhe të shëndetshme për ta. Nuk dua as partner në jetë as gjëra të bukura për veten, mjafton të kem mirë familjen.

Nga ditari i mendimeve të mia.
E.K , babydoll.
 

Klodii

Ajo që nuk na vret, na bën më të fortë.
ANETAR ✓
Mesazhe
3,359
Mos ik! - i tha ajo Me lot Ne sy 😢
- Duhet te iki, per te miren tende,
- ia ktheu ai, pa guxuar ta shihte ne sy...
- Por ...une jam mire vetem me ty ... - tha
ajo dhe zeri filloi t'i dridhej...
Ai ktheu koken dhe shikoi nje pike lot qe
pershkoi faqen e saj me shpejtesi...
E urreu veten. Kishte bere te qante te vetmen
femer qe e kishte dashur me shpirt...
C'lloj njeriu jam mendoi me vete, ndersa
ajo e shihte me dhimbje. Iu afrua, i largoi
floket nga fytyra, dhe e shikoi ne sy...
- Nje budalla si une nuk e meriton nje femer
te kompletuar si ti... Ti je engjell
- Mos me cmend me shume - tha ajo teksa
ndjeu nje dritherime t'i pershkoje trupin kur
duart e tij i preken krahet...
Ai nuk duroi dot me dhe e perqafoi...
E shtrengoi fort mes kraheve dhe i peshperiti
lehte ne vesh ''Qetesohu, nuk kam ndermend
te iki, jo nga ty'' ♥♥
Vetem ne ate moment, ajo arriti te mbushej
me fryme. I hodhi duart rreth qafes dhe iu
leshua perqafimit te tij. Atij perqafimi qe FB_IMG_1624978666321.jpgi
mbushte shpirtin me jete
 

The_Joker

The pain is temporary...The repentance is forever.
Anetar i Stafit
N2t Mod
Mesazhe
20,921
Vendndodhja
Tirana
Erresira ka mbuluar universin..
Heshtja ka pushtuar momentin...
Duket sikur gjithçka veç po hesht..
Fryma ndalet, nuk e nxjer dot me jasht.
 

Liber8

A pretty face can never trick me
ANETAR ✓
Mesazhe
4,767
Une kurr n´jet ska me ndryshu, veq sa me i pelqy dikujt.
Edhe ti si une mendon, po me than kta nuk guxon.
 

Konkursi i Letersise

 • Melankolia

  Votes: 2 9.1%
 • Per Dashurine

  Votes: 0 0.0%
 • Ambjenti i Iluzionit

  Votes: 1 4.5%
 • Era...

  Votes: 2 9.1%
 • Nese...

  Votes: 2 9.1%
 • Dikur..

  Votes: 3 13.6%
 • Femijeria

  Votes: 12 54.5%
Top