Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Një copë nga vetja...

Intuita është arma më e fuqishme dhe e vetmja mënyrë që shpirti juaj ka për të komunikuar me ju.

Osho
 
"..e di kur dua të të marr malli për mua?
atëherë kur të kesh gjithçka, dhe gjithçka që do kesh nuk do t' mundet kurrë ta mbush boshllëkun e një fjale të vetme të thënë nga unë; je gjithçka për mua.."


[ Gidion Kros ]FB_IMG_1632848838547.jpg
 
“As lufte s'bej dhe askund s'gjej paqe'
dhe frike dhe shprese: kam zjarr dhe akullohem,
ne qiell nxitoj, ne toke prap rrezohem,
askend s'takoj dhe boten kam perqafe”


Francesko P.
B72F1B26-D9C4-45A3-A491-5FE115309087.jpeg
 
Te nderuara probleme,

a ka mundesi me pas pak zbritje? Se jom klient i rregullt :D :D
 
Aroma me e bukur, eshte ajo qe kam ne shpirt❣️
Universi brenda nje ndjenje?
E kam shpirtin plot dhe kjo me ben te gjej veten, sa here harroj Elhamdulilah ?❤️
 
Flladi i eres e vetmja dore!
Qe te prek pa tundime!
 
Une i mbyll marredheniet ne moment, nese ndiej eren e ligesise, keqedashjes. Menjehere i fshij njerezit nga horizonti im, madje edhe ata me te cilet kam kohe qe frekuentohem e per te gjithe hiqem sikur nuk i kam njohur kurre.
Ne kete praktike kam nje talent te vertete. Jam e zonja dhe nuk pendohem asnjehere.
 
Na shqiptart i folim shume gjuhe; Folim tinza, folim jerum, folim vetmeveti, folim mas shpine...
 
"..nuk egziston asnjë distancë, sado e largët të jetë, për atë që mbanë në zemër.
kudo që të jesh, ngado që të shkosh, dhe me cilindo që të takohesh, praninë e tij do e ndiesh gjithmonë pranë.."

[ Gidion Kros ]FB_IMG_1632910146227.jpg
 
Ah sikur të kishte dritë në venat e mia,
E jo gjak që rrjedh
Kur të lëndohem të mbushet dritë gjithësia
E jo gjak që zemrën lëndon
Ah, sa do doja që dashurinë ta pija me gotë
E për urrejtjen të gjeja ilaç që ta shëroja


Al-Hallaj
 
  • Pëlqej
Reactions: Mia
Dy gjera mos i permend kurr::te keqen qe ta ben dikush und te miren qe ja ben dikuj…
 
Dhuratat me te medha qe i kam ber vetes jane:
Te qënurit vetvetja
Autentice
E drejteperdrejte
E vetedijshme per cdo veprim timin sidomos gabimet !
Dhe nder me kryesoret mos pres asgje nga askush .

@Plusbellelavie
 
Me ty
Distanca !
Ehhh nga tja nis...
Po flas me skutat me te errta te zemres me ate qe ti i dhe drit....fillove ta lulezoje ashtu sic vetem ti dije ....erdhe pikerisht ateher kur mendoja qe sdo doja me dike kur isha e fokusuar vetem diku ....e sa bukur ashtu ne te dy ❤? kaluam shum sprova ,budalliqe ,bom shum marrezira ,aventura e fjal e veprime pafund qe ishin plot jet nje ngjyr ne jeten time nje piktur qe korrniza ishe vetem ti ❤ ajo dashuri qe me falje sinqeritet ...perkushtim kishte vetem nje emer ...kurr sdo te harroj e kur fryma tme ndal ty do tpermend ❤ sa bukur ta deegjoja kete fjal e then nga ty ...nga korrniza qe ndryshoj jeten time me duaj ....ashtu cdo dit ndryshe ? sepse kshu jemi ne unik ???
 
E dashur vetja ime, nese me shikon qe e perballoj dhimbjen nuk do te thote qe dhe e meritoj ate? prandaj veje cik kemben ne frena he te keqen.??
 
Ai që të këshillon nuk duhet medoemos të jetë i përkryer. Ai mund të të ofrojë diçka që të mungon.

241995679_342037971045689_736067454703541962_n.jpg
 
"..do të vuaja urie, në blu dhe në të zi do të nxihesha,
do zvarritesha për ty përgjatë gjithë rrugës,
nuk ka asgjë, të cilën nuk do ta bëja për ty,
që të ndjesh dashurinë time.."

[ Edvin Shvarc ]33a787341827eb9bed563bbfdea6909e.jpg
 
...

I dua sytë e tu!

Kur ma shpojnë mendjen për një sekondë.

Dhe fuqishëm para gjithë botës deklarojnë..:

" Ti je vetëm imja..."
 
E di Pse nuk dua te martohem me asnje e as me ty ? Sepse nuk dua te ta marr lirine . As te lejoj ta marresh timen . Sepse ne jemi shpirtra te lire dhe rrugetimet tona nuk do ndahen kurre . Flas gjithmone per rrugetimin e shpirtit.
Pa liri je si pa oksigjen?
a do mund te shihja ne ate gjendje ?
a do mund tme shihje ashtu?
jamais . Burgu nuk Eshte ber per karakterin ton. Ne duam independencen , lirine pa imponime e kufizime.
Atehere vazhdo rrugetimin e ne piken me te larget do te près ashtu si shikimet tona qe vrasin cdo sfide .

t’es le meilleur ? Non ! E bukur Eshte Liria qe i falim njeri tjetrit.
Eja me perqafo tani …..

View attachment 123513

@Plusbellelavie
 
Pablo Neruda- GJITHMONË

Unë nuk jam xheloz
i kohës kur nuk më kishe.

Eja me një burrë
pas supeve të tua,
eja me njëqind burra nëpër flokët e tua,
eja me një mijë burra midis zemrës dhe këmbëve të tua,
eja si një lumë
i fryrë përmbytshëm
që gjen detin e tërbuar,
shkumbën e përjetshme, kohën!

Silli të gjithë
këtu ku po të pres ty;
ne gjithmonë do të jemi vetëm,
ne gjithmonë do të jemi unë dhe ti
të vetëm mbi tokë,
për t’ia filluar jetës nga e para!

(Në shqip: Elida Buçpapaj)
 
  • Pëlqej
Reactions: Mia

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.