• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Nje komplikacion

Opium

Memento vivere
Stafi i forumit
Administrator/e
Moderator/e
Mesazhe
3,561
Likes
2,935
#1
Pata nje komplikacion sot... ja rezultati

Per sqarim :
Eshte e nevojshme kur te lexoni rrjeshtat posht te degjoni edhe kengen ne sfond.

Eshte dicka e vjeter, por e dedikuar per ty ;) !
Doja vetem te kuptosh ate lemshin e krijuar,
ku pas gjithckaje qendron ai instikti fatal,
te shkembesh mendimet pa i deformuar,
te ndihesh vetvetja, ne buzqeshje te biesh pa u ndal.

U zhyta prap nen detin imagjinar,
per te kerkuar dehjen e asaj nate te bardh,
ashtu mendjempire nga thellesia blu,
ndalova kohen dhe u ktheva ne dru.

Pastaj hapa krahet dhe lash veten te lire,
deri sa gravitetitin e mposhta i etur ne deshire,
duke ndjere gulcimat e frymemarjes se stopuar,
kaloja vegime te nje parajse te ndaluar.

Ti e ke fajin, si gjithmone ti,
deti im, qe i jep jet botes "gri",
cudi e madhe je me t'vertet,
te jesh brenda teje baraz 1000 vjet jet.

Gjithmon i mbyll syt , kur nderroj ajrin me ty,
per ti hapur brenda teje , ne ate bote mbrekulli,
edhe kur trupin, e lag pafundesisht,
ndjehet ngadhenjimi i ujit tend te brisht.

Ti je bashkimi i tokes ne qiell,
je e vetmja forme qe reflekton diell,
Horizonti, qe elementet e jetes perkund,
atje ku mijra shpirtra shkrepin foto pafund.

Detit, ty...!
 

Opium

Memento vivere
Stafi i forumit
Administrator/e
Moderator/e
Mesazhe
3,561
Likes
2,935
#2
Mbi gjithcka...
....
Ne mund te lumturosh bekohu ne dashuri
Mos harro qe je njeri qe ke ndikim ne cdo njeri
...
Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetir cel ti jete
ne mundesh mbi veten te jesh
.....
Imagjino fjalen e mir kur ti e do dhe e degjon,
Imagjino te ndjesh ne jet se ty dikush vertet te do
Imagjino sa shum te tjeret ty vertet te vleresojn,
Jeto me shpirt te paster e per endrra ti shpresooooo..
Shpresen ti mos e humb jo " VETEN SHIKO "
Gjej nje motiv me shum dhe '' SHPIRTIN BEKO ''
Jep ti gjithcka nga vetja ''ZEMREN DHURO ''
Ne mundesh nga vetja jote me shum kerkooooo....

Fragment
 

Opium

Memento vivere
Stafi i forumit
Administrator/e
Moderator/e
Mesazhe
3,561
Likes
2,935
#4
Ah, botë e mallkuar,
E mbushur përplot me rezilë.
I miri shpon duart,
I ligu fiton trëndafilë.

Dritëro Agolli


123.jpg