Nje komplikacion

Opium

Memento vivere
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,947
Pata nje komplikacion sot... ja rezultati

Per sqarim :
Eshte e nevojshme kur te lexoni rrjeshtat posht te degjoni edhe kengen ne sfond.

Eshte dicka e vjeter, por e dedikuar per ty ;) !
Doja vetem te kuptosh ate lemshin e krijuar,
ku pas gjithckaje qendron ai instikti fatal,
te shkembesh mendimet pa i deformuar,
te ndihesh vetvetja, ne buzqeshje te biesh pa u ndal.

U zhyta prap nen detin imagjinar,
per te kerkuar dehjen e asaj nate te bardh,
ashtu mendjempire nga thellesia blu,
ndalova kohen dhe u ktheva ne dru.

Pastaj hapa krahet dhe lash veten te lire,
deri sa gravitetitin e mposhta i etur ne deshire,
duke ndjere gulcimat e frymemarjes se stopuar,
kaloja vegime te nje parajse te ndaluar.

Ti e ke fajin, si gjithmone ti,
deti im, qe i jep jet botes "gri",
cudi e madhe je me t'vertet,
te jesh brenda teje baraz 1000 vjet jet.

Gjithmon i mbyll syt , kur nderroj ajrin me ty,
per ti hapur brenda teje , ne ate bote mbrekulli,
edhe kur trupin, e lag pafundesisht,
ndjehet ngadhenjimi i ujit tend te brisht.

Ti je bashkimi i tokes ne qiell,
je e vetmja forme qe reflekton diell,
Horizonti, qe elementet e jetes perkund,
atje ku mijra shpirtra shkrepin foto pafund.

Detit, ty...!
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Opium

Memento vivere
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,947
Mbi gjithcka...
....
Ne mund te lumturosh bekohu ne dashuri
Mos harro qe je njeri qe ke ndikim ne cdo njeri
...
Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetir cel ti jete
ne mundesh mbi veten te jesh
.....
Imagjino fjalen e mir kur ti e do dhe e degjon,
Imagjino te ndjesh ne jet se ty dikush vertet te do
Imagjino sa shum te tjeret ty vertet te vleresojn,
Jeto me shpirt te paster e per endrra ti shpresooooo..
Shpresen ti mos e humb jo " VETEN SHIKO "
Gjej nje motiv me shum dhe '' SHPIRTIN BEKO ''
Jep ti gjithcka nga vetja ''ZEMREN DHURO ''
Ne mundesh nga vetja jote me shum kerkooooo....

Fragment
 
Top