• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Nje Thenie Me Vlere Per Dashurine..

Anabela

Ktu Gangsterja Forumit
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,351
Mosha
27
Un nuk pretendoj te di se cfare eshte dashuria per te gjithe,por mund t'iu them se cfare eshte ajo per mua: Dashuria eshte te dish gjithcka per dike,dhe te kesh deshire te jesh serisht me te me shume se me cdo person tjeter. Dashuria eshte besim per te treguar gjithcka rreth vetes duke perfshire edhe gjera nga te cilat mund te keni ndroje. Dashuria eshte ndjenje e sigurt per dike. Eshte te ndjesh kembet e tua qe te drejtojne Drejt atij personi qe hyne ne dhome dhe ti buzeqesh..
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

The_AnGeL

World is Mine
I Rregjistruar/e
Mesazhe
564
Dashuria eshte nje ndjenje e forte dhe e thelle perzemersie, simpatie dhe pelqimi, drejtuar ndaj nje personi, nje kafshe, nje objekti ose ndaj nje koncepti, nje ideali. Ose, mund te perkufizohet nga nje kendveshtrim tjeter(shkencor) si nje impuls i shqisave tona drejt nje personi te caktuar.

Por kur thuhet 'dashuri' gjithmone te vjen ne mendje ajo ndaj nje personi. Ajo ndjenje te perfshin deri ne palce. Te ben nje seri gjerash qe as nuk e imagjinoje. Te ben edhe shkrimtar te talentuar. Por se cfare eshte... nuk dihet.
 

Anabela

Ktu Gangsterja Forumit
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,351
Mosha
27
Kush me mire se ty do ta pershkruante se cfare eshte dashuria.
 

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,488
Mosha
26
Location
Tiranë
Ndodh ndonjëherë që njeriu të lodhet dhe të ndjejë se nuk mundet më, se forcës, durimit , këmbënguljes dhe cdo ndjesie tjetër optimiste i ka ardhur fundi. Por një moment para kësaj, pra, një moment para se të heqi dorë mendon : "As për hir të dashurisë?"
Dashuria ka forcën të na bëjë të ndihemi ndryshe, të mendojmë ndryshe, të sillemi ndryshe dhe në fund dalim "me shkollë" që andej, dalim më të rritur dhe sidomos njerëz më të mirë. Sepse askush nuk lind i fortë, i ndjeshëm, i zgjuar, i matur, apo dhe i përgjegjshëm. Janë të gjitha sjellje të fituara gjatë jetës. Ama askush nuk mund të jetë aq i fortë sa ta lërë dikë të shkojë dhe të fshijë më pas lotët me mëngën e dorës së djathtë, askush nuk është aq i pandjeshëm saqë të mos emocionohet kur dikush i shtrëngon dorën dhe i thotë : "Po ti më ke mua...! ", askush nuk është i matur sa mos ti errësohen sytë kur sheh se ia shkelin me këmbë mirësinë ose ia nëncmojnë dashurinë dhe askush, po askush nuk është i mencur sa ta shmangë kur nuk i duhet ose ta bëjë ti ndodhë kur i nevojitet. Sepse dashuria thjesht ndodh. Ne thjesht ia duam dikujt shkëlqimin e syve ose lakoret e buzëqeshjes.
Rrudhat e gjyshes, përqafimin e miqve, perimetrin e krahëve të nënës, bëlbëzimet e foshnjëve, ne thjesht i duam e aq. Asgjë tjetër nuk mund ta ndryshojë ose zëvendësojë.
Vlen të themi se ndonjëherë dashuria ka disa prapashtesa që e ndyjnë dhe njerzit ngatërrohen.
Thonë : "Dashuria dhemb", por në fakt kjo ndodh vetëm kur pas saj ka dhe zili, posesivitet, mungesë komunikimi, dhe gënjeshtra. Sepse vërtet që gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra por i ka muskuloze dhe të fuqishme.
Një shkelm e të lë në vend.
Por për sa kohë dashuria sjell paqe, mirëkuptim dhe afrimitet në cdo rrethanë që ajo shfaqet, duhet të themi se njerzit duhet të japin më të mirën nga vetja.
Sepse s'e gjeti gjë njeriun nga dashuria,vecse u deh, e shkoi i ngopur....
 

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,510
Ndodh ndonjëherë që njeriu të lodhet dhe të ndjejë se nuk mundet më, se forcës, durimit , këmbënguljes dhe cdo ndjesie tjetër optimiste i ka ardhur fundi. Por një moment para kësaj, pra, një moment para se të heqi dorë mendon : "As për hir të dashurisë?"
Dashuria ka forcën të na bëjë të ndihemi ndryshe, të mendojmë ndryshe, të sillemi ndryshe dhe në fund dalim "me shkollë" që andej, dalim më të rritur dhe sidomos njerëz më të mirë. Sepse askush nuk lind i fortë, i ndjeshëm, i zgjuar, i matur, apo dhe i përgjegjshëm. Janë të gjitha sjellje të fituara gjatë jetës. Ama askush nuk mund të jetë aq i fortë sa ta lërë dikë të shkojë dhe të fshijë më pas lotët me mëngën e dorës së djathtë, askush nuk është aq i pandjeshëm saqë të mos emocionohet kur dikush i shtrëngon dorën dhe i thotë : "Po ti më ke mua...! ", askush nuk është i matur sa mos ti errësohen sytë kur sheh se ia shkelin me këmbë mirësinë ose ia nëncmojnë dashurinë dhe askush, po askush nuk është i mencur sa ta shmangë kur nuk i duhet ose ta bëjë ti ndodhë kur i nevojitet. Sepse dashuria thjesht ndodh. Ne thjesht ia duam dikujt shkëlqimin e syve ose lakoret e buzëqeshjes.
Rrudhat e gjyshes, përqafimin e miqve, perimetrin e krahëve të nënës, bëlbëzimet e foshnjëve, ne thjesht i duam e aq. Asgjë tjetër nuk mund ta ndryshojë ose zëvendësojë.
Vlen të themi se ndonjëherë dashuria ka disa prapashtesa që e ndyjnë dhe njerzit ngatërrohen.
Thonë : "Dashuria dhemb", por në fakt kjo ndodh vetëm kur pas saj ka dhe zili, posesivitet, mungesë komunikimi, dhe gënjeshtra. Sepse vërtet që gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra por i ka muskuloze dhe të fuqishme.
Një shkelm e të lë në vend.
Por për sa kohë dashuria sjell paqe, mirëkuptim dhe afrimitet në cdo rrethanë që ajo shfaqet, duhet të themi se njerzit duhet të japin më të mirën nga vetja.
Sepse s'e gjeti gjë njeriun nga dashuria,vecse u deh, e shkoi i ngopur....

Sa bukur flisni ju gazetaret asnji fjale sju mar vesh
 

Anabela

Ktu Gangsterja Forumit
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,351
Mosha
27
Une po kuptova cdo gje Dorina bravo. Menyra se si flet per dashurine le per te deshiruar bravo goc se jan te pakte personat qe flasin per dashurine ose ka nga ata/ato qe ngaterrojne sexin me dashurine. Te pergezoj ne kte gje e dashur.
????
 

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,510
Thenie me vlere po. Me ja ku po ja u kurdis uneune nji


Hej. ,,,,,,,, nese ti sdi te dashurosh
Nuk eshte faji yt por i, vendit ku ti je
Vend I ftohte njerez te ftohte gjithcka eshte grI
Nese do te dish se cfare eshte dashuria
Me leji tee mesoj
Vendosi buzet e tua mbi buzet e mia
 

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,488
Mosha
26
Location
Tiranë
Thenie me vlere po. Me ja ku po ja u kurdis uneune nji


Hej. ,,,,,,,, nese ti sdi te dashurosh
Nuk eshte faji yt por i, vendit ku ti je
Vend I ftohte njerez te ftohte gjithcka eshte grI
Nese do te dish se cfare eshte dashuria
Me leji tee mesoj
Vendosi buzet e tua mbi buzet e mia
:lolx::lolx::lolx::lolx:
A me buzë msohet a?
 

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,510
@Senseo do te vejne banneed
Ca iben ke ato shkrime
Sillu mire
Se shef sa djale iI mire jam bere une......
Se jam gjithmonw em pistolete mbas kokes ketu ne forum :)
 

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,510
Ja wirklich middlefinger in the air
E per questte personne dell ×××××××
 

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,510
 

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,510
Top