Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Njihuni me çiftin që ka thyer rekordin për diferencën më të madhe në gjatësi.

Ajogoca1

Kontributor
Regjistruar më
Shk 6, 2021
Mesazhe
11,666
Një çift britanik ka vendosur një rekord të ri “Guinness” për diferencën më të madhe të gjatësisë mes një çifti të martuar, sepse gruaja është shumë më e gjatë se burri.

gueiness-p.jpg

James është 1.09 centimetra i gjatë, ndërsa Chloe është 1.66 centimetra e gjatë, shkruan “Daily Post”.

James vuan nga “Displasia Diastrophic”, një nga llojet më të rralla të nanizmit që ndikon në kockat dhe zhvillimin e kërcit.


9bcec2c3-0140-14cb-0000-017a49df4579
gueiness-7.jpg

“Të jesh 1.09 cm është e ndërlikuar ndonjëherë. Por unë mund të bëj gjithçka që mund të bëhet, thjesht në një mënyrë tjetër,“- tha James.

“Kam ardhur në një pikë ku duhet të thosha me vete se nanizmi nuk më zotëron mua. Unë thjesht doja të isha i njëjtë me të gjithë të tjerët dhe të jetoja jetën time në një mënyrë të madhe, në një trup të vogël“.

Chloe tha se tipi i mashkullit që preferonte më parë kishte qenë gjithmonë burra më të gjatë, megjithatë, kjo ndryshoi pasi ajo u takua me James në 2012.

“Sinqerisht, unë kisha frikë se si njerëzit do të reagonin. Unë patjetër mendoj se është dikush atje për të gjithë. Ndoshta jo ai që do të imagjinonit,”- tha ajo.

Pavarësisht mënyrës se si njerëzit do t’i trajtonin, James dhe Chloe vendosën t’i jepnin dashurisë së tyre një shans në fund të vitit 2013.

Shtatë muaj më vonë, James e propozoi Chloe në një liqen në veri të Uellsit.

9bcec2c3-0140-14cb-0000-017a49df7787
gueiness-2.jpg


“Historia jonë e dashurisë na ka mësuar dhe u ka mësuar të tjerëve që ju nuk mund të gjykoni një libër nga kopertina e tij, dhe thjesht të doni personin pa marrë parasysh kush janë ata. Unë nuk mendoj se ju mund të zgjidhni me kë dashuroheni,” shtoi Chloe.


gueiness-8.jpg
Të martuar prej pesë vitesh tani, çifti ka një vajzë dy-vjeçare të quajtur Olivia.
9bcec2c3-0140-14cb-0000-017a49dfa2a9
 
Rëndësi ka dashuria. Asgjë tjetër. ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.