• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Nuk njoh asgje më të bukur nê këtë jet, se një dashuri shpirti❣️

Ablla

Jetoj për mua❣️
ANETAR ✓
Mesazhe
2,099
Te dua a me degjon?
Unë qaj, si njerëzit e duan njëri -tjetrin
Unë qaj për vitet e ardhshme pa ne
dhe unë këndoj por kjo kaloi, nëse është e vërtetë.
Për "më beso" dhe "jo".
Një në ajër, një në muzikë,
nëse këto janë të vërteta unë këndoj
Unë qaj për trupin që kam prekur me sy dhe kam parë botën, universin.
Kështu flas për ty dhe për mua.
Sepse te dua dhe bie ne dashuri
Unë di të hyj si një hënë e plotë
nga kudo, për ty
në çarçafë, duke zgjedhur lule dhe unë kam fuqinë.
Në gjumë, unë fryj për të të çuar kudo,
dallgët të dëgjuan duke të përkëdhelur,
si puthesh, si pëshpërit "çfarë" dhe "e".
Ne jemi gjithmonë dritë -hije.
Gjithmonë ti yll dhe gjithmonë unë errësirë,
Në një qiell të dy, na zgjodhi shpirti.
gjithmonë një statujë prej guri dhe gjithmonë unë hija që rritet.
Grila është e mbyllur për ju, ajri ku hapet.
Sepse te dua dhe te dua.
Ju gjithmonë keni monedha dhe mua më pëlqen t'i blej ato
aq shumë gjatë natës, aq shumë ulërimë në erë.
Sa për frymëmarrjen tënde minimale sa është tani
Unë nuk kam asgjë tjetër në katër muret,
tavan, dysheme për të bërtitur te ti
dhe zëri im më bërtet
për t’i bërë njerëzit të nuhasin dhe të zemërohen.
Sepse nuk është vërtetuar dhe transferuar nga diku tjetër
Njerëzit nuk mund ta durojnë dhe është shumë herët, më dëgjon?
Ende herët në këtë botë dashuria ime
te flas per ty dhe mua.
Ende herët në këtë botë, a mund të më dëgjosh?
Jam unë, më dëgjon? Të dua, më dëgjon.
Ku më lë, ku shkon, më dëgjon?
Do të vijë dita, më dëgjon? per ne, me degjon?
Nuk po shkoj askund, a më dëgjon?
Njëra ose të dyja, më dëgjon?
kjo lule stuhie dhe a mund të më dëgjosh?
Nga dashuria, ne e ndërpresim një herë e përgjithmonë
dhe nuk mund të lulëzojë ndryshe, më dëgjon?
Në një tokë tjetër, në një yll tjetër, a më dëgjon mua?
nuk ka tokë nuk ka ajër që prekim,
Mund te me degjosh;
dhe askush nuk ka ardhur që nga ai dimër
dhe nga shumë erëra veriore, më dëgjon?
Le të dridhet një lule, vetëm ne, më dëgjon?
Në mes të detit
me vullnetin e vetëm të dashurisë, ai më dëgjon mua.
Ne u ngjitëm në një ishull të tërë, më dëgjon?
Dëgjo, kush flet në ujë e kush qan, dëgjo?
Unë jam ajo që qan dhe jam ajo që qan, më dëgjon?
Të dua, të dua, më dëgjon?
Unë kam folur për ty në kohët e vjetra
dhe pse, thotë ai, le ta afrojë ty.
Se nuk dua dashuri por dua ajrin që ti thith
dhe askush nuk kishte dëgjuar për ty.
Gjithçka që mund të pres është që ju të jeni të paparë
sikur nga një imazh i dëmtuar.
Që askush nuk e ka parë për ty vetëm për ty,
ndoshta, dhe muzikën që drejtoj brenda meje
por bëhet më e fortë për ty,
gjithçka për ty, për ty si një lot aroma është e hidhur.
Gjen në trup dhe që depërton në kujtesë
Kështu te shikova, kjo më mjafton.
Le të justifikojë vazhdimisht atë që lë pasazhi i tij.
Fitorja, fitorja atje ku unë isha mundur më parë
 

Kiddo

Give em guns, step back, watch 'em kill each other
ANETAR ✓
Mesazhe
1,777
Vendndodhja
From Saturn
Te dua a me degjon?
Unë qaj, si njerëzit e duan njëri -tjetrin
Unë qaj për vitet e ardhshme pa ne
dhe unë këndoj por kjo kaloi, nëse është e vërtetë.
Për "më beso" dhe "jo".
Një në ajër, një në muzikë,
nëse këto janë të vërteta unë këndoj
Unë qaj për trupin që kam prekur me sy dhe kam parë botën, universin.
Kështu flas për ty dhe për mua.
Sepse te dua dhe bie ne dashuri
Unë di të hyj si një hënë e plotë
nga kudo, për ty
në çarçafë, duke zgjedhur lule dhe unë kam fuqinë.
Në gjumë, unë fryj për të të çuar kudo,
dallgët të dëgjuan duke të përkëdhelur,
si puthesh, si pëshpërit "çfarë" dhe "e".
Ne jemi gjithmonë dritë -hije.
Gjithmonë ti yll dhe gjithmonë unë errësirë,
Në një qiell të dy, na zgjodhi shpirti.
gjithmonë një statujë prej guri dhe gjithmonë unë hija që rritet.
Grila është e mbyllur për ju, ajri ku hapet.
Sepse te dua dhe te dua.
Ju gjithmonë keni monedha dhe mua më pëlqen t'i blej ato
aq shumë gjatë natës, aq shumë ulërimë në erë.
Sa për frymëmarrjen tënde minimale sa është tani
Unë nuk kam asgjë tjetër në katër muret,
tavan, dysheme për të bërtitur te ti
dhe zëri im më bërtet
për t’i bërë njerëzit të nuhasin dhe të zemërohen.
Sepse nuk është vërtetuar dhe transferuar nga diku tjetër
Njerëzit nuk mund ta durojnë dhe është shumë herët, më dëgjon?
Ende herët në këtë botë dashuria ime
te flas per ty dhe mua.
Ende herët në këtë botë, a mund të më dëgjosh?
Jam unë, më dëgjon? Të dua, më dëgjon.
Ku më lë, ku shkon, më dëgjon?
Do të vijë dita, më dëgjon? per ne, me degjon?
Nuk po shkoj askund, a më dëgjon?
Njëra ose të dyja, më dëgjon?
kjo lule stuhie dhe a mund të më dëgjosh?
Nga dashuria, ne e ndërpresim një herë e përgjithmonë
dhe nuk mund të lulëzojë ndryshe, më dëgjon?
Në një tokë tjetër, në një yll tjetër, a më dëgjon mua?
nuk ka tokë nuk ka ajër që prekim,
Mund te me degjosh;
dhe askush nuk ka ardhur që nga ai dimër
dhe nga shumë erëra veriore, më dëgjon?
Le të dridhet një lule, vetëm ne, më dëgjon?
Në mes të detit
me vullnetin e vetëm të dashurisë, ai më dëgjon mua.
Ne u ngjitëm në një ishull të tërë, më dëgjon?
Dëgjo, kush flet në ujë e kush qan, dëgjo?
Unë jam ajo që qan dhe jam ajo që qan, më dëgjon?
Të dua, të dua, më dëgjon?
Unë kam folur për ty në kohët e vjetra
dhe pse, thotë ai, le ta afrojë ty.
Se nuk dua dashuri por dua ajrin që ti thith
dhe askush nuk kishte dëgjuar për ty.
Gjithçka që mund të pres është që ju të jeni të paparë
sikur nga një imazh i dëmtuar.
Që askush nuk e ka parë për ty vetëm për ty,
ndoshta, dhe muzikën që drejtoj brenda meje
por bëhet më e fortë për ty,
gjithçka për ty, për ty si një lot aroma është e hidhur.
Gjen në trup dhe që depërton në kujtesë
Kështu te shikova, kjo më mjafton.
Le të justifikojë vazhdimisht atë që lë pasazhi i tij.
Fitorja, fitorja atje ku unë isha mundur më parë
Shum flm po ja nis te dashurit se kisha ca kohe pa u be romantike😂😂
 

Itss_Girl

😈
Nt2 Kontributor/e
Mesazhe
25,767
Vendndodhja
Ste InteresO
TDU O NJERI A SMERR VESH 😛
TDU sikur je,jo me modefikime 😋
TDU edhe kur idhnohesh,tdu Edhe kur lazdrohesh...
TDU Edhe kur je mire,TDU Edhe kur sje mire se une du me kan arsyeja qe tbahesh mire
TDU edhe kur var buzen,TDU edhe kur buzeqesh
TDU edhe kur mthot debi,TDU edhe kur thot obu
Oooooo kafsh TE DU TAN JETEN
O JERMOOOOO😛


Ps.DEDIKIM NGA ZEMRA🤣
 

Ablla

Jetoj për mua❣️
ANETAR ✓
Mesazhe
2,099
Kështu flas për ty dhe mua

Sepse të dua dhe në dashuri e di
Për të hyrë si Hëna e Plotë
Nga kudo.
Të këpus jasemin dhe unë kam forcën
Në gjumë, më lër të vij të të shoh.
Përmes kalimeve të hënës dhe galerive të fshehura të detit
Pemë të hipnotizuara me merimanga argjendi

Ti mund të dëgjosh valët
Si ledhatohesh, si puthesh
Si pëshpërit "çfarë" dhe "e"
Rreth qafës në gji
Ne jemi gjithmonë drita dhe hija

Gjithmonë ti ylli dhe gjithmonë unë varka e errët
Gjithmonë ti porti dhe unë gjithmonë semafori në të djathtë
Malli i njomë dhe shkëlqimi në driten e syve
Pa ty,
Trëndafilat e lidhur, dhe uji që ftohet
Gjithmonë si statuja prej guri dhe gjithmonë unë hija që rritet
Qepen e fortë ju, ajri që e hap atë
Sepse te dua dhe te dua
Edhe nata edhe zhurma në erë
Si rënia në ajër ashtu edhe sigalia
Rreth detit despotike
Harku i qiellit me yjet
dashuria ime
PER TE FOLUR PER TY DHE ME TY
Botën do e bëja hi, dëgjon.

Është ende herët në këtë botë, më dëgjon
Monstrat nuk janë zbutur, më dëgjon
Gjaku im i humbur më dëgjon
Si një meteor që kalon nëpër qiell
Dhe shtrëngon klonet e yjeve, më dëgjon
Jam unë, më dëgjon
Të dua, më dëgjon
Unë të mbaj në shpirt, më dëgjon;
Ku më lë ku shkon dhe kë dëgjon?
Kush të mban dorën mbi përmbytjete merzitjes, sikur unë;
Do të vijë dita, më dëgjon
Le të varrosemi mijëra vjet më vonë
Ata do të na bëjnë me shkëlqim, më dëgjon
Lëreni apatinë të shkëlqejë mbi ta, dëgjoni
E njerëzit atë punë kanë
Dhe mijëra copa për të na hedhur
Në ujë një nga një, më dëgjon
Unë numëroj guralecët e mi të hidhur, ti më dëgjon;
Dhe koha është një kishë e madhe, më dëgjon;
Ku dikur figurat e shenjtorëve
ata derdhin lot të vërtetë, ti më dëgjon
Këmbanat bien me zë të lartë, më dëgjon
Një kalim i thellë për të kaluar
Engjëjt po presin me qirinj dhe psalme funerali
Nuk po shkoj askund, më dëgjon
Ose njëri ose të dy, më dëgjon;

Kjo lule e stuhisë dhe ti më dëgjon
E dashurisë kjo klithmë shpirti.
Dhe nuk mund të lulëzojë ndryshe kjo dashuri, më dëgjon
Në një tokë tjetër, në një yll tjetër, më dëgjon
Nuk ka tokë, nuk ka ajër
Aty ku u prekëm, ti më dëgjon
Dhe asnjë kopshtar nuk ka qenë kurrë më i lumtur se sa ne që çelëm dashurinë në zemrat tona.
Nga kaq shumë dimra dhe nga shumë erëra veriore, më dëgjon
Le të dridhet vetëm një lule, më dëgjon
Në mes të detit
Nga vullneti i vetëm i dashurisë, ti më dëgjon
Ne u ngjitëm në një ishull të tërë, më dëgjon;
Me shpella dhe me pelerina dhe shkëmbinj të lulëzuar
dëgjo, dëgjoje muzikën e mallit tim.
Kush flet në ujë dhe kush qan;
kush kërkon tjetrin, kush bërtet;
Unë jam ajo që bërtet dhe unë jam ajo që qan, ti më dëgjon
Të dua, të dua, më dëgjon.
 

Kiddo

Give em guns, step back, watch 'em kill each other
ANETAR ✓
Mesazhe
1,777
Vendndodhja
From Saturn
Kështu flas për ty dhe mua

Sepse të dua dhe në dashuri e di
Për të hyrë si Hëna e Plotë
Nga kudo.
Të këpus jasemin dhe unë kam forcën
Në gjumë, më lër të vij të të shoh.
Përmes kalimeve të hënës dhe galerive të fshehura të detit
Pemë të hipnotizuara me merimanga argjendi

Ti mund të dëgjosh valët
Si ledhatohesh, si puthesh
Si pëshpërit "çfarë" dhe "e"
Rreth qafës në gji
Ne jemi gjithmonë drita dhe hija

Gjithmonë ti ylli dhe gjithmonë unë varka e errët
Gjithmonë ti porti dhe unë gjithmonë semafori në të djathtë
Malli i njomë dhe shkëlqimi në driten e syve
Pa ty,
Trëndafilat e lidhur, dhe uji që ftohet
Gjithmonë si statuja prej guri dhe gjithmonë unë hija që rritet
Qepen e fortë ju, ajri që e hap atë
Sepse te dua dhe te dua
Edhe nata edhe zhurma në erë
Si rënia në ajër ashtu edhe sigalia
Rreth detit despotike
Harku i qiellit me yjet
dashuria ime
PER TE FOLUR PER TY DHE ME TY
Botën do e bëja hi, dëgjon.

Është ende herët në këtë botë, më dëgjon
Monstrat nuk janë zbutur, më dëgjon
Gjaku im i humbur më dëgjon
Si një meteor që kalon nëpër qiell
Dhe shtrëngon klonet e yjeve, më dëgjon
Jam unë, më dëgjon
Të dua, më dëgjon
Unë të mbaj në shpirt, më dëgjon;
Ku më lë ku shkon dhe kë dëgjon?
Kush të mban dorën mbi përmbytjete merzitjes, sikur unë;
Do të vijë dita, më dëgjon
Le të varrosemi mijëra vjet më vonë
Ata do të na bëjnë me shkëlqim, më dëgjon
Lëreni apatinë të shkëlqejë mbi ta, dëgjoni
E njerëzit atë punë kanë
Dhe mijëra copa për të na hedhur
Në ujë një nga një, më dëgjon
Unë numëroj guralecët e mi të hidhur, ti më dëgjon;
Dhe koha është një kishë e madhe, më dëgjon;
Ku dikur figurat e shenjtorëve
ata derdhin lot të vërtetë, ti më dëgjon
Këmbanat bien me zë të lartë, më dëgjon
Një kalim i thellë për të kaluar
Engjëjt po presin me qirinj dhe psalme funerali
Nuk po shkoj askund, më dëgjon
Ose njëri ose të dy, më dëgjon;

Kjo lule e stuhisë dhe ti më dëgjon
E dashurisë kjo klithmë shpirti.
Dhe nuk mund të lulëzojë ndryshe kjo dashuri, më dëgjon
Në një tokë tjetër, në një yll tjetër, më dëgjon
Nuk ka tokë, nuk ka ajër
Aty ku u prekëm, ti më dëgjon
Dhe asnjë kopshtar nuk ka qenë kurrë më i lumtur se sa ne që çelëm dashurinë në zemrat tona.
Nga kaq shumë dimra dhe nga shumë erëra veriore, më dëgjon
Le të dridhet vetëm një lule, më dëgjon
Në mes të detit
Nga vullneti i vetëm i dashurisë, ti më dëgjon
Ne u ngjitëm në një ishull të tërë, më dëgjon;
Me shpella dhe me pelerina dhe shkëmbinj të lulëzuar
dëgjo, dëgjoje muzikën e mallit tim.
Kush flet në ujë dhe kush qan;
kush kërkon tjetrin, kush bërtet;
Unë jam ajo që bërtet dhe unë jam ajo që qan, ti më dëgjon
Të dua, të dua, më dëgjon.
E ke krijuar vet?
 

Ablla

Jetoj për mua❣️
ANETAR ✓
Mesazhe
2,099
Të prita shumë,e ditët humba
E netëve shpirtin, e humbja krejt
Kur shpirti mëson të arratiset
Nuk kthehet më, në rrugë të drejtë.

Tani rebele edhe e dehur.
Nuk mund të pres asgjë nga ti.
Sa dashuri,mbeti pa shprehur,
u tret në pritje..! Sa dashuri❣️
 
Top