Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Nuk pres më ....

Dëbora

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Tet 26, 2020
Mesazhe
7,188
Nga një grua e mençur


Unë nuk jam më duke pritur për një rast të veçantë; unë djeg qirinjtë më të mirë në ditë të zakonshme.

Nuk pres më që shtëpia të jetë e pastër; E mbush me njerëz që e kuptojnë se edhe pluhuri është i shenjtë.

Nuk pres më që të gjithë të më kuptojnë;
Thjeshtë, nuk është detyrë e tyre.

Nuk pres më që të jetë koha e duhur; koha gjithmonë është - tani.

Unë nuk jam më duke pritur për bashkëshortin që do të më kompletojë; jam mirënjohëse që jam kaq e ngrohtë dhe e butë.

Nuk pres më një moment të qetë; zemra ime do gjejë qetësinë kur t’i vijë koha.

Unë nuk pres më që bota të jetë në paqe; lëshoj gjërat dhe frymoj paqe brenda dhe jashtë.

Nuk jam më duke pritur të bëj diçka të mirë; të jem zgjuar për të mbajtur kokrrën time të rërës, është e mjaftueshme.

Nuk jam më në pritje të njohjes;
E di që vallëzoj në një rreth të shenjtë.

Nuk pres më të humbas këpucën tjetër; e humba dhe mbijetova.

Nuk jam më në pritje të faljes.

Mendoj, mendoj.



~ Mary Anne Perrone "

E publikuat në National Catholic Reporter
15 dhjetor, 2006


Besoj se shumica nga ne mund të gjejmë veten në pikat më lartë.

Unë nuk pres më .... të më ndriçojë rrugën shkëlqimi i Hënës; jam mësuar të eci edhe nëpër erësirë ....

Po ju?
Diskutim të këndshëm ?
 
Nuk pres me askush tme thot se cka kam gabu un,se vet e di
 
Nuk pres më për copëza nga vetja jote .... nuk mjaftojnë.
 
Shume njerez vetequhen bamires , kur falin gjera qe ato vete nuk i duan ..ndaj dhe unë nuk pres më prej tyre.
 
Nuk pres me trenin ai niset 7 pa pese e di e di
 
Të padurueshëm që jemi...?
I doni gjërat në fluturim dhe mënjëherë, pa sakrifikuar asgjë, as pak kohë.... Me zor as uthulla nuk bëhet, edhe ajo e do kohën e vet ?

Unë atë që dua e pres deri në infinit, por pa e ndaluar ecjen time të përditshme që shkon më shpejtësinë e dritës. ?
 
Nuk pres tme jap krah kerkush se i kam dy krahet e mi
 
Nuk pres me ,me mbe nervoz te bej un?
 
Nuk pres me .....
 
Nuk pres me te me besojne ne fjalet e mia kur veprat e deshmojne ate qe e them
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.