Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Operacionet plastike!! Pro/ kundër?

@Zana dakord cdo kush te beje cfare te doje, ama nuk ka lidhje fare silikoni me estetiken dhe gjen e bukur.

Imagjino ta kem ne shtrat nje Mashkull me trupin prej silikoni, se ke Iden sa do Isha shpifur.
Normale se duet mirmbajt trupin ama me Sport me ushqim te shnetshem.
Cte duhet nje femer/mashkull azmatik me buze te lopes ne krahe me silikon ne surat ta shpif.....


Dakord jam vec nese ska rrug tjeter, nese nje individ ka Probleme shendetsore, accident apo nuk ka rrugdalje tjeter.
Ca do behej sikur te gjith te mbushnim trupin me silikon, ku eshte ktu individualiteti...do ishim te gjith copy paste si Transe (spaku transet e kan te nevojshme arsye ndrimi gjinis)
Disa femra me vetullat tattoo me thonj plastike me gjoks me silikon me floke plastike te vura, nuk e di pz pran tyre me duket vetja shume e mire dhe sa her i shof mr duken si Burra qe mundohen me zor te behen Femra. Wehhhhh

Te kuptoj ne nje fare forme @Jorina` por prape Hyn dhe ngelet tek liria dhe zgjedhja personale . Sic e cilesova shqetesimi per mua ngelet tek k’to profesioniste qe e tejkalojne dhe jo tek njerezit ordinere .

Me ngjan me I hidhur fakti qe te ja mohosh dikujt lirine per te bere ate qe don e ndihet rehat me veten e tij /saj ,se fakti qe nje femer /mashkull e ben te ndihet mire nje cope plastike estetike ne trupin e saj/tij .

Ashtu sikurse ngelet edhe zgjedhja e jote per ate qe don ne krahun tend.

Megjithate une personalisht jam gjithmone per origjinalen dhe me te shendetshmen , por ne te njenten kohe Nuk me bezdisin as k’to qe ke permendur ti ne fjale, sa me bezdis nje karakter Dhe mendje e shpifur/krimbur.
 
Pro pse jo po te ben te ndjehesh me mir yess.
 
Kunder me plq natyraja bio :p!
 
Eshte zjedhje personale por une sdo beja kurre dicka te till ?
 
Në parim jam pro por vetëm për ndërhyrje të nevojshme dhe jo për transformime të mëdha.
Kur them të nevojshme e kam fjalën për ndërhyrje të tipit, heqje nishani, riparime kockës së hundës etj
 
Sigurisht qe Pro ... cdo person duhet te bej dicka qe te ndihet mire me vetveten. Nese une e shikoj te arsyeshme tek vetja nje nderhyrje pse jo ? ( gjithmone pa ekzagjerime)
 
Pro per sa kohe behen per te riparuar nje difekt me te cilin "pacienti" nuk ndjehet mire.
Totalisht kundra kur behen per instagram apo per te kenaqur shijet e dashnorit/dashnores te rradhes.
 
Pro per kto se kan nevoj psh, hunden me nyje veshet e kthym gjoks si mashkull etj
Kunder per kto se jan shum te bukura natyrale dhe behen ufo ?me ata plastika e silikone?
 
  • Pëlqej
Reactions: Zap
Une them kundrra ja prsh ndodh ngrohja globale e te shkrihet silikoni ose botoxi ??
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.