Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pena NeTeDy per muajin Korrik

Une votova Hey.
Te lumte dora ishalla se ke kopju se do me zhgenjesh ?
Faleminderit ?

Nuk e kam kopjuar askund 100% e sigurt .

E kam publikuar ne fb para ca kohesh me nje emer Arti e jo emrin tim origjjnal .
 
Dy të fundit më përlotën ?
Tek e fundit mora nje emocion te forte dhe une . Mu duk me e vecanta e shkruar me ndjenje mes nje dhimbje qe e ka shprehur nepermjet germave ,
 
Votoj hey.
Për shumë arsye sepse sfidat e jetës më.kanë mësuar si të përdor maskat, më.është dashur të qesh atëherë ku më.është qarë.

Shumë të bukura krijimet.
Suksese të gjithëve e sa më shumë fantazi në muajt e ardhshëm.

Ps: @HERA suksese dhe ti.
Faleminderit ?
Te betohem sinqerisht qe shkrimin tend e kam ndjere me teper te kto qe ishin ne gare .
Ne nuk harrojme asnje e asgje nga humbjet tona ne jete . Aq me teper njerezit ? Thjesht mesohemi me mungesen e tyre dhe i japim force vetes per te treguar se jeta vazhdon ...

Te perqafoj fooort ❤️
 
Duke parë tej gabimeve të vogla gramatikore, është njëri nga krijimet që më pëlqeu mjaft dhe që mbase shumica gjejnë veten aty diku mes shkronjave.
Sa bukur është të mos njohësh fjalën urrejtje, edhe pse në momente të caktuara do donim ta përvetësonim.
Buzëqeshja është poashtu hyjnore, por gjithashtu edhe njerëzore nëse nuk mund të forcojmë veten, as për veten.

p.s. maska pa emër disi ra në kundërshtim me vargun e fundit, ku zbulohet gjinia e autorit. Kjo ishte arsyeja e vetme që nuk fitoi votën time.

p.s. urime autorit dhe suksese ?
Faleminderit per analizimin e cdo vargu ? .
Mund te sqaroj qe kur e kam shkruar nuk kam qene e qete te kontrolloj imtesisht se cfare kam shkruar .
Persa i perket fjales "urrejtje" vertet ka pas momente qe une doja te urreja , por me kalimin e kohes kuptova qe jam paqesore e di te fal duke pare drejt e jo pas ...besoj se edhe ti tashme me njeh ?
 
Ja ktu gabohesh ti.
Gjinine e autores e zbulon vargu i dyte tek strofa e fundit "te zbukurohem kur jam e merzitur"
I sfilitur ne vargun e fundit i referohet shpirtit.
Je vigjent dhe i sakte ? Faleminderit ?
 
Erdhi ora te nxjerrim nxjerrim rrezultatet

Ne rradhe te pare flm shume te gjithve dhe suksese e me tej

Vendet jane

Vendi pare e merr @Lois me ' Nena '

2. @Dea " heyy"
3. @Omega " Ne zemren tende"
4. @Luledielli "E dashur vetja ime"
5. @djali " Kapiteni"
6. @Rrelse " Ditelindja"
@Lois pergezime per vendin e pare ?

Thone se meqe Zoti nuk mund te ishte i pranishem ne cdo moment tek gjithsecili prej nesh krijoji te Magjishmen Nënē e cila jo vetem ne jete nuk kursen as frymen e fundit per ne por edhe ne jeten e pertejme na shoqeron si Engjell per qetesimim e shpirtit tone ? ,
Kete shikoj te shprehur thesht e bukur ne vargjet e tua .
Urime e na sill ndonje gje tani te festojme ? e te themi gezuar?
 
@Dea jam e lumtur që qenke ti autorja
Dyshoja për dikë tjetër
Suksese dhe uroj të lexoj edhe më lart në krijimet e radhës?
 
  • Përqafime
Reactions: Dea
@Dea jam e lumtur që qenke ti autorja
Dyshoja për dikë tjetër
Suksese dhe uroj të lexoj edhe më lart në krijimet e radhës?
Kohet e fundit nuk shkruaj ?
Qe pas humjes se Babit e shikoj jeten krejt ndryshe .
Kam blloku rreth 300 poezi ne nje fb te çaktivizuar . Ndoshta nje dite do i hap dhe me pelqen ti botoj . Ndoshta ...
 
Faleminderit per analizimin e cdo vargu ? .
Mund te sqaroj qe kur e kam shkruar nuk kam qene e qete te kontrolloj imtesisht se cfare kam shkruar .
Persa i perket fjales "urrejtje" vertet ka pas momente qe une doja te urreja , por me kalimin e kohes kuptova qe jam paqesore e di te fal duke pare drejt e jo pas ...besoj se edhe ti tashme me njeh ?
Faleminderit ty që me shpalosjen e talentit tënd, na jep momente të bukura leximi ?
Me gabime gramatikore i referohem përgjegjësit të temës, nga që duhen të editohen para se të postohen ?

Kam nderin të të njoh o ❤️ dhe falenderimet e mia nuk kanë fund. Të uroj suksese të mëtutjeshme ??
 
Erdhi ora te nxjerrim nxjerrim rrezultatet

Ne rradhe te pare flm shume te gjithve dhe suksese e me tej

Vendet jane

Vendi pare e merr @Lois me ' Nena '

2. @Dea " heyy"
3. @Omega " Ne zemren tende"
4. @Luledielli "E dashur vetja ime"
5. @djali " Kapiteni"
6. @Rrelse " Ditelindja"
@HERA agapi personi qe dua te falenderoj vertet shume per punen tende duke na dhen mundesin e shfaqjes se talentit ton dhe mbi te gjitha per besimin qe tregove per krijimin tim nderkohe qe un kisha dyshimet dhe friken time. Faleminderit agapi per cdo gje qe ke bere ???
 
@Lois pergezime per vendin e pare ?

Thone se meqe Zoti nuk mund te ishte i pranishem ne cdo moment tek gjithsecili prej nesh krijoji te Magjishmen Nënē e cila jo vetem ne jete nuk kursen as frymen e fundit per ne por edhe ne jeten e pertejme na shoqeron si Engjell per qetesimim e shpirtit tone ? ,
Kete shikoj te shprehur thesht e bukur ne vargjet e tua .
Urime e na sill ndonje gje tani te festojme ? e te themi gezuar?
@Dea faleminderit per fjalet e tua dhe per urimin tend po ashtu ?? te uroj suksese te metejshme ty,dhe po patjeter ta festojm qofte edhe pse me vones ???
 
  • Përqafime
Reactions: Dea
@Lois pres aggele mou me daten 1 hapet per gushtin

Teme e lire
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.