Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pena NeTeDy per muajin Shtator

Se padashje i paskam hequr votat s'di se si

Dhe tek konkursi fotografise
I bie që fituesin do e shpallësh më me vonesë, apo?
 
Urime 4. Me pelqeu.

Dua te ndaj nje shkrim qe e mbaj kaq vite ne cel dhe mbase skam patur as guximin tja nis ose dhe kam harruar. Me falni nese nuk eshte vendi, por gjithsesi po e ndaj ketu me ju. Mbase dikujt do ti pelqej e mund te gjej e veten.

"Urim"

Zemra ime,

Te betohem i perulur qe kurrsesi nuk do te me mungojne fjalet duke te uruar dhe falenderuar pafundesisht.
Nuk mundet qe lotet te me ndalin vrullin...as momentet e hidherimit, kurrsesi. Por ta dish, qe loti i gezimit rrjedh me kujtime plot edhe pse koha kot lodhet t'i fshij...

Ti NENE,
qe me dhe gjak nga gjaku yt...
si ajo rrufeja qe godet shpirtin tim,
sa her ul koken ti dorzohet trishtimit.

Je forca ku dhimbja therret emrin tend
si formen me te embel te ngushellimit.
Je pishtari im ne netet e mia,
ku erresira dhe egersirat gllaberojne arsyen

Je gjithkush,
Por qe askush nuk mundet te t'zevendsoje.

Te kushtoj ty keto vargjet e Arben Dukes, sepse tek keto rreshta e gjej veten gjithmon.

"Ti me dhe gjak nga gjaku yt te jetoj
Ti me dhe drite nga syri yt te shikoj
TI me dhe ze nga zeri yt te kendoj
Ndaj gjer ne shekuj te dashuroj..."

Sa me vret kur ti mendon qe po plakesh. Duke harruar qe un , femia yt sa hapa syte, pa kutuar doja qe te shikoja vetem ty dhe do te dua te shikoj deri kur ti mbyll.

Mbase kur te me lexosh neper rreshta do te thuash me vete - "Po ky budallai... "

Epo mbase, u ben vite qe ste kam afer dhe pa kuptuar kam humbur kohen dhe kujtimet qe mund te kisha ndertuar po te kisha afer...

Njishi im.
 
Urime 4. Me pelqeu.

Dua te ndaj nje shkrim qe e mbaj kaq vite ne cel dhe mbase skam patur as guximin tja nis ose dhe kam harruar. Me falni nese nuk eshte vendi, por gjithsesi po e ndaj ketu me ju. Mbase dikujt do ti pelqej e mund te gjej e veten.

"Urim"

Zemra ime,

Te betohem i perulur qe kurrsesi nuk do te me mungojne fjalet duke te uruar dhe falenderuar pafundesisht.
Nuk mundet qe lotet te me ndalin vrullin...as momentet e hidherimit, kurrsesi. Por ta dish, qe loti i gezimit rrjedh me kujtime plot edhe pse koha kot lodhet t'i fshij...

Ti NENE,
qe me dhe gjak nga gjaku yt...
si ajo rrufeja qe godet shpirtin tim,
sa her ul koken ti dorzohet trishtimit.

Je forca ku dhimbja therret emrin tend
si formen me te embel te ngushellimit.
Je pishtari im ne netet e mia,
ku erresira dhe egersirat gllaberojne arsyen

Je gjithkush,
Por qe askush nuk mundet te t'zevendsoje.

Te kushtoj ty keto vargjet e Arben Dukes, sepse tek keto rreshta e gjej veten gjithmon.

"Ti me dhe gjak nga gjaku yt te jetoj
Ti me dhe drite nga syri yt te shikoj
TI me dhe ze nga zeri yt te kendoj
Ndaj gjer ne shekuj te dashuroj..."

Sa me vret kur ti mendon qe po plakesh. Duke harruar qe un , femia yt sa hapa syte, pa kutuar doja qe te shikoja vetem ty dhe do te dua te shikoj deri kur ti mbyll.

Mbase kur te me lexosh neper rreshta do te thuash me vete - "Po ky budallai... "

Epo mbase, u ben vite qe ste kam afer dhe pa kuptuar kam humbur kohen dhe kujtimet qe mund te kisha ndertuar po te kisha afer...

Njishi im.
Nese do ishte ne konkurs do Merrje voten time .
Te lumshin duart . @Zog

Per temen votova nr 4. ?
 
  • Pëlqej
Reactions: Zog

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.