Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pendim zemre.

Mignonne

S.E.N.T.??
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Gush 8, 2020
Mesazhe
49,869
Shpesh,shume njerez pas situatave te ndryshme te vepruara prej tyre,disa here te deshtuara ose te pa arritur rezultatin e deshiruar,mundohen qe te pergjysmojn gabimin duke e quajtur se ishte fati i tyre.
Shpesh fatin e krahasojn me nje semundje e cila ben fole ne organizmin ton derisa te behet e dukshme,po ashtu njejt percaktojn dhe fatin i cili fillimisht eshte i padukshem derisa behet i padiskutueshem.

Fat apo veprime te pendimit te zemres?
 
Do të thuash nëse jemi të ndërgjegjshëm kur gabojm apo ja hedhim fajin fatit të keq?
 
E dua çik më thjesht se se kapa dot fillin
Kur bejm nje veprim qe nuk na del sic e prisnim....themi ishte fati jon (ashtu ishte e shkruar)
Me pak fjal rrugetimi jon eshte fati i shkruar apo veprime individuale momentale?
 
Kur bejm nje veprim qe nuk na del sic e prisnim....themi ishte fati jon (ashtu ishte e shkruar)
Me pak fjal rrugetimi jon eshte fati i shkruar apo veprime individuale momentale?
Varet nga rasti dhe situata
Ndonjëherë mund të jet faj joni për zgjedhjet apo veprimet tona e ndonjëherë mund të mos jet mundësia të veprojm apo të zgjedhim ndryshe ?‍♀️
 
Kur bejm nje veprim qe nuk na del sic e prisnim....themi ishte fati jon (ashtu ishte e shkruar)
Me pak fjal rrugetimi jon eshte fati i shkruar apo veprime individuale momentale?
Cdo gjë që na ndodh është fat.
Të njohësh njerëz,të përjetosh situata,dështime etj.
Se di nëse ju ka ndodhur të përpiqeni e të përpiqeni pafund e sërish rezultati vazhdon po njësoj.
Por njeriu ka në dorë t'a ndryshojë fatin e tij me mbështetjen në Zot dhe me lutje drejt tij.

(Mos më paragjykoni,po unë kështu e konceptoj )
 
Cdo gjë që na ndodh është fat.
Të njohësh njerëz,të përjetosh situata,dështime etj.
Se di nëse ju ka ndodhur të përpiqeni e të përpiqeni pafund e sërish rezultati vazhdon po njësoj.
Por njeriu ka në dorë t'a ndryshojë fatin e tij me mbështetjen në Zot dhe me lutje drejt tij.

(Mos më paragjykoni,po unë kështu e konceptoj )
Ska arsye paragjykimi zemer ?
Dhe un si ty mendoj, pervec pjeses se fundit....besimin ne Zot,me tingelloj pak si beso qe te perfitosh nje ndryshim,ndersa un do thosha beso dhe lutu gjithmon jo vetem ne nevoj.
 
Ska arsye paragjykimi zemer ?
Dhe un si ty mendoj, pervec pjeses se fundit....besimin ne Zot,me tingelloj pak si beso qe te perfitosh nje ndryshim,ndersa un do thosha beso dhe lutu gjithmon jo vetem ne nevoj.
Zotin lute në nevojë dhe falenderoje kur je mirë,un me këtë parim eci ❤️
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.