Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Perlë dashurie për një anonim.

Zeus

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Maj 16, 2021
Mesazhe
4,316
Në këtë temë mund të shkruani diçka në pak rreshta një përsoni ku keni pasur një histori sado të vogël. Ose që i përket një lidhje në vazhdim o një lidhje të porsalindur.
Dedikoni dy rrjeshta shkrim dikujt.
Por pa përmendur emër. Shkrimi të jetë drejtuar një (x..?) ??
abitudini-coppie.jpg
Psh.
E kaluara nuk duhet kuptuar, siç thonë psikologët. Madje nuk duhet studiuar dhe krahasuar, siç bëjnë historianët. As astrologët dhe magjistarët nuk janë në rrugën e duhur kur "hamendësojnë" ...?
E kaluara duhet shikuar në sy. Ashtu siç bëjnë të dashuruarit.?

Gjithçka kalon dhe ikën gjatë kohës.
Por jo disa emocione. Jo disa ëndrra, kuptime, ndjenja, të caktuara.
Ata kthehen.
Ata trokasin.
Ata insistojnë.
Ata rezistojnë. Të gjitha kohërave. Rezistojnë edhe kundrejt arsyes.
 
Në këtë temë mund të shkruani diçka në pak rreshta një përsoni
Por pa përmendur emër. Shkrimi të jetë drejtuar një (x..?) ??
Nëse personi x duhet patjetër të jetë pjesë e këtij forumi, atëherë nuk kam dedikim ?
Përndryshe, temë e bukur ?
 
Nëse personi x duhet patjetër të jetë pjesë e këtij forumi, atëherë nuk kam dedikim ?
Përndryshe, temë e bukur ?
Nuk është e thënë që të jetë me doemos pjesë e forumit.
Përderisa do rrijë anonim përsoni të cilit ja dedikoni, mund të jetë në forum o jashtë.
Thjeshtë, një dedikim ku shprehni një ndjenjë në pak rreshta shkrim dikujtë.
 
Nuk është e thënë që të jetë me doemos pjesë e forumit.
Përderisa do rrijë anonim përsoni të cilit ja dedikoni, mund të jetë në forum o jashtë.
Thjeshtë, një dedikim ku shprehni një ndjenjë në pak rreshta shkrim dikujtë.
Ah në rregull
Po shkëpus ca vargje nga një bisedë para ca kohësh:

Më vjen se të kam njohur gjithmonë!
Jam vetja në një verzion që e kam ruajtur për momente si këto;
Dhe s’mund të dëshiroja dikënd tjetër!

Je i përsosur …. ❤️❤️
 
Kjo është e thellë në kuptim..?
Faleminderit ?
Nuk i ikim vetes, as kur heshtim e as kur flasim.
Çështja qëndron te shpirti binjak,që i kupton të dy gjuhët. Ndaj edhe janë njerëz të veçantë, që po patëm fat i takojmë një herë në jetë. ?
 
Mendimet vershuan si nje vullkan,dhe xhiruan mendjen time aq shume sa u cova vrullshem ne kembe,ishe ti,? Gjithmon ke qen ti,,ti me kokfortesin tende kerkove lumturin time dhe e arrite por pa ty pran ...a ka lumturi,,??
 
E kapa mendjen duke te menduar pa mendje ?
 
Plaget e shpirtit kerkojne trajten me te persosur te vetmise, kur nje dashuri behet kujtim.
Kane udhe te gjate per te bere ato plage, derisa te rimojne me varrin, erresiren, lageshtiren e tokes qe njerezit ka raste i cojne tokes dhimbjen e fshehur ne shpirt per gjithe jeten.
Kot nuk thone " vuajtjet do te ja tregoj vetem dheut"

Eshte bukur kur fjalet qe i perkasin dikujt, mbeten si nje thesar brenda zemres perjetesisht.

"Sot te dua me shume se dje, e neser do te dua me shume se sot" ❤️❤️
 
Vetem une guxoja te tregoja gishtin e mesit ....
Vetem une guxoja
Te merja ne orar te punes pa pushim....
Aman....
Dikush e dhunon ose e vret të dashuren/gruan e tij, ndërsa dikush tjetër e le mbretërinë për të.!FB_IMG_1623064367207.jpg
 
Last edited:
Çdo gabim i bërë..më parë, ishte një zgjedhje. Mos e harro kurrë...

-
 
Urtesia jote me dha lehtesine,durimi yt me dha besimin,dashuria jote me dha lumturine dhe butesia jote me dha dehjen per jeten.
Dhe keshtu... per dashurine....
..mbi te gjitha lartesite e kesaj bote duke gerthitur dhe mbi te gjitha muret e kesaj bote do te doja te shkruaja....te kam dashur...te dua dhe do te te dua perjete!
 
Përshëndetje....jam un dhe dua që të zgjasin edhe pak sekondat e telefonit, më ke munguar ,më ka marr malli..edhe pak më shum dua të ta dëgjoj zërin. Ëndrat akoma mbajnë emrin tënd. Ti akoma merr frym tek un , i vetmi zjarr që nuk shuhet me asgjë kur nuk je ti, arsyeja e vetme që ende netëve nuk mund të flë, krejt bota më është dukur bosh pa ty, askund skam ardhur dhe askund skam shkuar....mbeta aty,mbeta në stacion, nuk munda të nis asgjë pa ty. Më kishte marr malli të ta dëgjoja zërin, aq shum të kam dashur saqë aq shum shekuj duhen për të të harruar, tmerrsisht keq ka qën jeta pa ty,ose më sakt fare nuk kam jetuar.
 
E doja aq shum sa qe kur me lendonte un i kerkoja falje !
 
Sa shumë kam humbur, thjeshtë sepse kisha frikë nga humbja !
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.