Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Perse e vrasin njerezit veten ?

Jam te doza pare akoma dhe po tundohem ndonjehere imagjino me tdyten ???? skam patur mjetet e duhura se do isha harruar ????
Kot po e bën?
 
Kot po e bën?
Kot kot thua ti po alarmet spo pushojn me kur dal nga dyqanet ?? ngelen rojet kontrollo xhepat.
Eshte e kot ta shmangim..nqs "ata" te paprekshmit(iluminati,ose cdo emri qe kane) do donin ta vrisnin dynjane nuk e benin me vaksine...ka mnyra plot ajri,uji,ushqimi,etj etj...
Une e di qe do vij dita te gjithe do shkojm vet si cjapi te kasapi.(ti je ? ndoshta shpeton ??? ).prandaj thash me mire te shkoj vete sesa kur tme cojne. Po vdiqen milionat qe jane vaksinuar vl le te iki dhe une sben diference+-1 . ??? Kto mendova para se ta beja se e zgjodha vullnetarisht ta beja.
 
E kam ngju kshu po se besoj. Por qe padyshim qe mund tjet dhe e vertet
Fakti qe i len te dyja te hapura si mundesi esht gje e mire le te kuptohet qe je njeri qe bindesh me argumente jo kok shkemb ?
 
Kot kot thua ti po alarmet spo pushojn me kur dal nga dyqanet ?? ngelen rojet kontrollo xhepat.
Eshte e kot ta shmangim..nqs "ata" te paprekshmit(iluminati,ose cdo emri qe kane) do donin ta vrisnin dynjane nuk e benin me vaksine...ka mnyra plot ajri,uji,ushqimi,etj etj...
Une e di qe do vij dita te gjithe do shkojm vet si cjapi te kasapi.(ti je ? ndoshta shpeton ??? ).prandaj thash me mire te shkoj vete sesa kur tme cojne. Po vdiqen milionat qe jane vaksinuar vl le te iki dhe une sben diference+-1 . ??? Kto mendova para se ta beja se e zgjodha vullnetarisht ta beja.
Dhe unë vajta e bëra në maj.
Dy dozat
Nuk më detyruan..shkova për çertefikatën më shumë.
Por a te mbron nga covidi? Jo.
Do na prekë sërisht, mbase jo fazë e rëndë ama, po.
 
Se jane te dobet menderisht dhe emocionalisht.
Ernest Hemingway ka thene se jeta eshte me e veshtire se vdekja!
Filozofi e vertete besoj une.
Por forca e njeriut shemb malet, e jo me nje cast dobesie!
Zoti i lehtesofte rrugen te gjitheve per aty ku dhe si duan?
 
Dhe unë vajta e bëra në maj.
Dy dozat
Nuk më detyruan..shkova për çertefikatën më shumë.
Por a te mbron nga covidi? Jo.
Do na prekë sërisht, mbase jo fazë e rëndë ama, po.
Jemi shume tpafuqishem ne ☹️☹️ dhe sikur version tjeter ose lloje tjera smu djesh toerhapin...ne jemi te destinuar per ti vuajtur...skemi ku fshihemi...mjekime popullore ska me jan harruar...ne rrim e shpresojm...shohim njerzit qe shuhen brenda dites...por efekt besoj ka..sepse po mos lishte efekt nuk do ishim turullosur ashtu diten e apre dhe tdyte..(se di per ty po mua me turullosi pak diten e pare)
Une nk dua tbej propagande..por duam sduam jemi te detyruar tu besojm cka na servirin
 
Se jane te dobet menderisht dhe emocionalisht.
Ernest Hemingway ka thene se jeta eshte me e veshtire se vdekja!
Filozofi e vertete besoj une.
Por forca e njeriut shemb malet, e jo me nje cast dobesie!
Zoti i lehtesofte rrugen te gjitheve per aty ku dhe si duan?
Ernest Hemingway se kishte provuar vdekjen qe e dinte(jo per replike ??) por jeta eshte e bukur ashtu si zgjedh ta besh. Po e jetove bukur dhe nm3s skamjes te jetosh e zbukuron(vetem qe tjetosh ne paqe nk duhet tkesh,xhelozi,lakmi dhe ta pranosh veten si je) demoralizusi me i madh eshte ambicja dhe lakmia e tepruar.
 
Ernest Hemingway se kishte provuar vdekjen qe e dinte(jo per replike ??) por jeta eshte e bukur ashtu si zgjedh ta besh. Po e jetove bukur dhe nm3s skamjes te jetosh e zbukuron(vetem qe tjetosh ne paq nk duhet tkesh,xhelozi,lakmi dhe ta pranosh veten si je) demoralizusi me i madh eshte ambicja dhe lakmia e tepruar.
Sigurisht, e thashe qe si filozofi eshte e vertete besoj une!
Pastaj jeta dhe fati, te ze per flokesh e te perplas diku e te thote do s' do rri aty ku je.
Ben lufte me shpirtin por ne limanin ku ndodhesh kalojne vetem gomone jo anije te guximshme sikur enderron?
 
Nga dobesia mendoj ....?
 
Kjo eshte nje tem paksa delikate:
Dhe besoj se do trajtuar me delikates e jo haaa haaa e hiii hiii.
Tema:
Mendoj se mund te ndodh per shume arsye:
Por nuk eshte zgjidhje,sepse njeriu kalon shume sfida ne jete.
Jeta ka ulje,ngritje rrezohesh,ngrihesh serisht.
Un personalisht mendoj se ajo qe i shtyn njerezit te marin nje vendim te till,quhet dobesi.
Nuk e perballojne dot shkakun qe e ka cuar ne nje vemdim te tille,dhe kjo tregon dobesi.
Por nuk eshte kjo zgjidhja,kjo eshte rruga me e shkurter ne vend qe te perballesh me ate cka te ofron jeta.
Nese je person me i duruar cdo gje kalon me veshtiresi,por ama ska gje qe skalon ne jete dhe kjo fale guximit e durimit.
Per mua kjo eehte apsurde te maresh nje vendim te tille,sadoqofte problemi.
Gjalle je o intelektuale e netedyshit!? ?
 
Varet nga rrethanat e jetës.
Mendoj se dikush që arrin deri në vetvrasje është goxha i rënduar psikologjikisht,sa e mendon vetëm atë si rrugëdalje nga ajo c'ka e mundon.
Mund të jetë varfëria ekstreme,mos përballimi i humbjes së një njeriu të dashur,abuzimi fizik e seksual,kërcënimet etj....
 
Po seshte per tbesuar...njerez jemi tgjthe prej mishi dhe gjaku...se po i bejn sikur jan alien e tkontrollojn trurin
 
Thone per shume arsye por une them qe kane karakter te dobet
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.