Pesë shenja që tregojnë se mund të keni takuar dikë nga jeta e mëparshme!

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
ADMIN/E
Mesazhe
15,543
Vendndodhja
Me kembe ne toke

Pesë shenja që tregojnë se mund të keni takuar dikë nga jeta e mëparshme!​
A keni takuar ndonjëherë dikë dhe keni ndjerë një lidhje të menjëhershme me ta? Ndoshta, keni thënë edhe në shaka e sipër se “ju duket sikur keni një jetë që njiheni”. Mbase, kjo është e vërtetë
Spiritualistët tregojnë pesë shenja që mund të nënkuptojnë se jeni takuar me këtë njeri në një jetë të shkuar.

1. Ndjeni një lidhje të menjëhershme, pozitive
Takoni një të panjohur totalisht dhe menjëherë krijoni një raport pozitiv me të. Ndiheni plotësisht të qetë me këtë person dhe mund të flisni me orë të tëra për gjithçka. Kuptoheni me njëri-tjetrin shumë shpejt dhe ndjeni se jeni njohur prej kohësh, shkruan Higher Perspective.

2. Keni një reagim të menjëhershëm, negativ
Në skajin e kundërt të spektrit, ju mund të ndjeni një mospëlqim të çastit për dikë që sapo keni takuar. Nëse nuk ka ndonjë arsye të dukshme për të mos e pëlqyer këtë person, ndoshta diçka negative ka ndodhur mes jush në një jetë tjetër.
Megjithatë, kjo s’do të thotë që ju nuk duhet t’i njihni tani. Madje, mund ta mendoni dhe si një mundësi për të zgjidhur keqkuptimet e shkuara.3. Dikush që mezi e njihni ju ndihmon pa ndonjë arsye të dukshme dhe anasjelltas
Dikush ju ndihmon në një farë mënyre, edhe me diçka fare të thjeshtë dhe nuk kërkon asgjë në këmbim. Ose në të kundërt, ju ndjeni një nevojë të jashtëzakonshme për të ndihmuar dikë që mezi e njihni.
Ky mund të jetë çdokush – një bashkëpunëtor, mësues ose dikush që ju ofron diçka në momentin që keni nevojë.

4. Ka një lidhje telepatike mes jush
A ka dikush në jetën tuaj që ju e kuptoni aq shumë sa të dini se çfarë do të thonë para se ta thonë dhe anasjelltas?
Shpirtrat që ndajnë jetëgjatësi priren të kenë një lidhje më të thellë sesa shpirtrat që thjesht po ndërveprojnë për herë të parë ose të dytë.

5. Marrëdhënia është jetëshkurtër, por intensive
Një marrëdhënie mund të jetë e dhimbshme, konfuzuese gjatë jetës aktuale, por ndoshta është pikërisht ajo që i duhej dy shpirtrave për të zgjidhur një përvojë nga e kaluara.

 

‘D’

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
5,275
Nëse kam jetuar jetë tjera, besoj se do kisha qenë gjithçka tjetër përpos njeri. Vibracionet që marr në jetën reale të tashme, mbase kanë të bëjnë me përjetimet dhe përvojën!

Gjithësesi ka elemente që të gjithë i njohim pak a shumë, por që perceptohen ndryshe nga shkenca të ndryshme 🙂
 

Zio

Spo di me ardh n'veti, a tvi te ti..
ANETAR ✓
Mesazhe
26
Mosha
32
Vendndodhja
Italia
@Dëbora degjoje kete me youtube.
MI - 528 Hz - stimulon dashurine, rikthen ekuilibrin, riparon ADN-ne
 

STONE_HEAD

I belong to u !🤨 D.V
PRINCESS
Mesazhe
13,434
shpesh here na ndodh kjo gje ndonjehere mendojme se eshte shpirit I dikujt ne nje trup te ri .dhe shume here njohim njerez qe dhe pse duket nje fantashkece themi jemi aq te afer sikur jemi njoh shumm kohe me pare, ne nje tjeter jete , arsyeja eshte qe njeriu gjithnj eshte I prirur te kerkoj gjera sa me te perbashket mr veten e tij , ndaj dhe kur gjejme Persona qe nq gjasojne shume ne pikpamje jo vec fizike pot karakteri, llogjike na bashkohen dy vijat paralele qe thon
ndaj themi sikur te njoh nje jete sepse ne gia e njohim veten!sipas mendimit tim
 
Top