Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Petro Sturgji

@Harrakati pse nuk ve zeusin ne avatar, te shkon me shume se pafajesia,drejtesia,miresia e Jezusit ?
Unë i shkreti për mirë perpiqem. Njëherë që desha te mbroja një monument kulture në Sarande,desh më shtruan në dru. Hipa në majë të monumentit ,që të shpetoja nga ca mallakastriote që po e betononin....
 
Unë i shkreti për mirë perpiqem. Njëherë që desha te mbroja një monument kulture në Sarande,desh më shtruan në dru. Hipa në majë të monumentit ,që të shpetoja nga ca mallakastriote që po e betononin....
Tkishe qen ndurres ti tkishe betonu nkollon vangjushi ? larg qoft ?
 
Ky meriton vemendje eshte ditet e sotit jo para 200 vjetesh per me teper shikoni linkun ne bio ??‍♂️ https://durreslajm.al/speciale/shkencëtari-durrsak-edor-kabashi-çfarë-buje-botërore
Nuk ka rëndësi kur kanë jetuar. Edhe sikur të kenë jetuar para 3000 vjetesh. Unë hodha njëherë idenë që të krijohej një panteon shqiptar,ku të mblidheshin gjithë figurat e shquara shqiptare të sportit,artit,kultures...për kete,më pane sikur isha idiot. Nuk dola 1 muaj nga shpia,që të më harronin.
 
Nuk ka rëndësi kur kanë jetuar. Edhe sikur të kenë jetuar para 3000 vjetesh. Unë hodha njëherë idenë që të krijohej një panteon shqiptar,ku të mblidheshin gjithë figurat e shquara shqiptare të sportit,artit,kultures...për kete,më pane sikur isha idiot. Nuk dola 1 muaj nga shpia,që të më harronin.
Nuk thash gjo vlla jo por e kemi te fresket ? gjeni ky jo lloqe kot ?
 
Unë i shkreti për mirë perpiqem. Njëherë që desha te mbroja një monument kulture në Sarande,desh më shtruan në dru. Hipa në majë të monumentit ,që të shpetoja nga ca mallakastriote që po e betononin....

Ironi e holle, me finese, jo gjithkush mund ta kuptoje. Ti je per te faqja "lolites" ?
 
Ironi e holle, me finese, jo gjithkush mund ta kuptoje. Ti je per te faqja "lolit" ?
Për atë zot që nuk genjej. Me thane se do ma jepnin më një dërrasë kokës ...
 
Nuk thash gjo vlla jo por e kemi te fresket ? gjeni ky jo lloqe kot ?
Mirë mire,po ka rëndësi dhe vazhdimesia. Çifutët e ruajnë shumë trashëgiminë ,dhe e kanë bazë për sot dhe për sot dhe për neser. Ndaj kanë ecur aq shume. Njerëzit nuk duhet të harrojnë të shkuaren,së pastaj do dalin jashte,do shohin që bie shi,edhe do thonë 'sot lindi shiu' Jo mer hahu,ka lind kahere. Njerëz me kujtesë peshku nuk bëjnë kurrë hair. Merre fëmijën e vogel,çojë në panteon,edhe thuaj "I shef ata,bëhu dhe ti si ata po je i zoti"....
 
Ndrrova mendim per avatarin, mbaj Jezusin. Zeusi eshte teper "agresiv" per personazhin tend.
Mua më pëlqejnë të gjithë Zotat,edhe pse nuk besoj tek asnje. Kur filloi vendosja e disa monumenteve me breshka dhe delfina ne bulevardin e Sarandes,I shkrova një mesazh kryetares së bashkise,ku i thosha se duheshin hequr breshkat ,dhe duheshin ngritur monumente të zotave Ilire,si psh Redoni,perëndia e detrave. Ashtu siç kanë grekët Zeus e Apollon,kane dhe shqiptarët mitologjinë e tyre. Sigurisht,nuk mora asnjë përgjigje....
 
Mirë mire,po ka rëndësi dhe vazhdimesia. Çifutët e ruajnë shumë trashëgiminë ,dhe e kanë bazë për sot dhe për sot dhe për neser. Ndaj kanë ecur aq shume. Njerëzit nuk duhet të harrojnë të shkuaren,së pastaj do dalin jashte,do shohin që bie shi,edhe do thonë 'sot lindi shiu' Jo mer hahu,ka lind kahere. Njerëz me kujtesë peshku nuk bëjnë kurrë hair. Merre fëmijën e vogel,çojë në panteon,edhe thuaj "I shef ata,bëhu dhe ti si ata po je i zoti"....
Po re vlla ke shum te drejte ti ✌️5B75E7D0-813B-48CA-90B7-40E225188D0F.jpeg
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.