• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Pirlo mund të kthehet në fushën e gjelbërt, klubi që dëshiron ta marrë

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
4,598
Mosha
18


Andrea Pirlo mund të rikthehet në futbollin e luajtur edhe pasi pak kohë më parë u tërhoq.

39-vjeçarit i ka ardhur një ofertë nga një klub gjysmë-profesionist Australian, bën të ditur Fox Sports.

Klubi në fjalë quhet Avondale Fc, ekip i cili ka arritur deri në çerekfinalet e FFA cup.

Avondale do të përballet me Sydney Fc, dhe siç raportojnë mediat amerikane, ata po tentojnë të bindin mesfushorin italian për t’u kthyer sërisht në fushën e gjelbërt.

Paratë nuk janë një problem për klubin në fjalë, dhe mbetet në dorën e lojtarit nëse do të provojë këtë mundësi ose jo.

Ai ka luajtur gjatë karrierës së tij për Inter, Milan dhe Juventus, ndërsa në total ka fituar 6 tituj të Serie A, 2 Champions League dhe Botërorin 2006 me Italinë.

The post Pirlo mund të kthehet në fushën e gjelbërt, klubi që dëshiron ta marrë appeared first on Lajmi i Fundit - Lajme.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top