Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Plazhet më të bukura të botës....

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Njihuni me plazhet më të bukura të botës, mrekullitë e natyrës bregdetare që do t’u lënë thjesht pa fryme​





Elementët që e bëjnë një plazh gati perfekt janë të ndryshëm për secilin nga ne. Për disa është rëra e ëmbël dhe ujërat e kristalta të Caraibeve, ndërsa të tjerë preferojnë ndërthurjen e bukurive të ndryshme natyrore në një vend të vetëm.

Plazhet që do të shihni më poshtë konsiderohen si disa prej më të bukurve në botë dhe duhet patjetër të jenë në listën tuaj të udhëtimeve.

1. La Playa Escondida, Mexico (Plazhi i fshehur, Meksikë)
1-123.jpg

Ky plazh i fshehur duket sikur është jashtë çdo vendi të botës. Rëra e bardhë dhe ujërat e kristaltë duken një mrekulli. Aty mund të notosh vetëm përmes një tuneli nënujor dhe është pikërisht kjo ajo që e bën edhe më të veçantë këtë plazh.

2. Whitehaven Beach, Australia (Plazhi i parajsës së bardhë, Australi)
2-67.jpg

Siç duket dhe nga emri, ky plazh është thjesht magjik. Aq sa herë njerëzit dyshojnë nëse është kaq marramendës me të vërtetë.

3. Ora Beach, Indonezi
3-39.jpg

Plazhi i Ora-s është një nga më të bukurit për shkak se gjithçka që e rrethon është pothuajse e paprekur nga dora e njeriut.

4. Plazhi Driftwood, Georgia
44.jpg

Gati si jo-real, ky vend është i preferuari i fotografëve. Ndërthurja e pemëve me rërën, detin dhe ngjyrat që reflektohen nga perëndimi i diellit janë thjesht perfekte.

5. Reynisfjara Beach, Iceland
6-27.jpg

Ndryshe nga plazhet që pamë me lart, me rërë të bardhë, brigjet në ngjyrë të zezë dhe guralecët rreth tij, të japin përshtypjen e pafundësisë.

6. Plazhi Pfeiffer, California
66-1.jpg

Ky është një nga plazhet më të vështira për tu gjendur nga njeriu dhe kjo e bën më tepër të dëshirueshëm. Natyra e egër e këtij vendi e bën të duket si vend i krijuar nga imagjinata e njeriut.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.