• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Poezite e mia

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#1
Enderrat me ty
kurre se kisha besuar
Se nji dite ato
Do te kishin perfunduar
Ja ku jam serisht
Vetem i strukur ne mendime
pse se kam me prane
Zemren time
Skam pase asnji gabim
skam pase asnji faj
Seshte e drejte keshtu
dhimbjen ne zemer une e mbaj
kjo nate e sontshmja
Me kujton te shkuaren
Isha i lkumtur me ty kte nate
Ishim bashke te dy ne shtrat
e sonte Ku je
e sonte ku jam
Larg meje ti je
e zemres time i ngule 1 Xham
shume premtime i beme
njeri - tjterit
Si sonte 1 vit me pare
Shume premtime qe Su mbajten nga ti
Kishte data 2 Janar
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#2
Per ty


do te thyej boten nese ti ma kerkon
per ty do te djeg qytetin nese ti e don
per ty do te shkaterroj token
nese ti e deshiron
gjithcka do te te bej
e gjithcka do te te Kerkoj
cdo enderr te tende
megjithshpirt ta Plotesoj
Mjafton te me lexosh
ne fjalet e qe te shkruaj
keshtu do te krijosh
ndjenjen e forte
e kurre sdo te vuaj
kam vuajtur shume aq shume
sa me se di
ngagabimet e jetes nuk dua te behesh
dhe ti
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#3
Zemer u be shume kohe qe jemi larg
Shpirt u be shume kohe qe sjemi pa
Nuk e di a jemi bashke
Apo nuk e di a jemi nda
Pamja jote vezulluese
shume mua me mundon
kohe kam pa te pare
e zemra kraharorin po ma shpon
dua te te kem afer
Dua te ledhatoj
BUzet e bukura ti kem prane
e si luleshtrydhe ti shijoj
Jam mbyllur ne vetvete
jam Kredhur ne vetmi
sjam me ai djale
plot me sharm e hijeshi
Ti se di cfare do te thoje vuajtje
ti se di se cfare do te thoje Deshperim
sepse une kurre sta kam lejuar
per lumturine tende
Veten kam sakrifikuar
e ti ???
Po po ti cfare !!!!
U largove nga une duke me lene
Me zemer te care
Tash as njo foto nga ty se kam
Por nji femer si kjo ty shume te ngjan
te pakten e nxjerr mllefin
te pakten e nxjerr fiksimin
Aktivizoj imagjinaten
qe te vras deshperimin................
Ddc........
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#4
Sa here te kam menduar
sa here vazhdoj te mendoj
Keto dite pa ty si me kane kaluar
pa pase kontakt me njeriun qe dashuroj
me kane munguar..........
edhe rrjeshtat e tua ti lexoj
e di une zemer qe ti mu mdon
e di une zemer qe na kane mare me sy
e di une zemer se cfare duhet te bej per ty
e di ti shpirt se si mund te me gezosh
Mua vete me the
qe per mua bota jeeeee
ndoshta ske me ndjenja
e ndoshta ske me ndjenja ???
eshte dicka qe se besoj
sepse zemrat tona
Jane te dyja njisoj
me fjale skam mundur per te bind
e me te thene rri me mua
por me veprat e me ndjenje
e di qe qe megjithshpirt te dua
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#5
dua te te degjoj per ty
se jemi ne largesi
dua te te shoh ne sy
se per ty ndiej dashuri
mka mare malli
ti puth buzet e tua
le ledhatoj ato faqet
e te te them te dua
Larg jemi
ndoshta jo dhe per shume dite
po brenga per ty
po me vret perdite.....
shume me mungon
mungesa jote po me cmend...
nga merzitja e madhe
nuk po gjej asnji vend.....
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#6
Per ty moj zeshkania ime
vargje do te shkruaj
e nese ma kerkon ti libra do
te botoj
per ty zeshkane
buza jote si qershi
me beri me ty te bie ne dashuri
moj zeshkane moj zeshkane
zemren SHkrumnb e hi ma bane
moj jeta ime .........
te kam shpirt dhe e di
qe dhe ti thelle ne zemer
ende me don
ti me thuaj cfare mendon ti kur je pa mua ??
dije se une te dua
po po Une te dua
shpirti te me dilte ne buzet e tua
sa here do te nis te te bej nji poezi
fillimi dhe fundi i vargjeve |
zeshkanja ime do te jesh vetem
Ti.
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#7
Kur nuk mbetet ndjenje......
Kur ka vec zhgenjim.....
Ste bejne duart me....
As per te bere nji shkrim ....
Mbaj mend dikur....
Kam qene I lumtur...
Sepse kam qene I dashuruar......
E tashme
Jam vetem se ai person me ka lenduar........
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#8
Ne kemi kohe qe nuk flasim
por s’jemi ndare pergjithmone
ne qe te dy kerkojme castin
qe te harrojme zenken tone.
Ky zemerim prej femije
nuk me le nje cast te qete
nga malli i madh i dashurise
ti lozonjare me vjen vete.
Kur zemerohesh ti me mua
edhe me shume une te dua
se dhe me shume nga shikimi
te paska hije zemerimi..........
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#9
E di dicka.....
Dita ime sot serisht ka qene ndryshe
Ka pasur vertete nji plan tjeter ..
Sot pas shume ditesh pa pare pas shume ditesh pa e degjuar por pas shume kohesh pa pasur kontakti me te.....
Kam pare ftyren tende qe.... Me shembelleu tamam me henen.... Po po tamam me henen e plote e ata syte e tu tamam sy dy yje.. Qe shnderijne ne naten e zeze.tamam si ata dy yje Ku takoheshin shikimet tona kur Ishim bashke e kur Ishim ne distance nga njeru tjetri..... Ajo lekura jote zeshkane me kujton.... Perendimet e diellit ne plazh kur e shihnim te dy.....
Ehhhhh tani kam mbetur I harruar nga te gjithe.... Kam humbur boten. Jetoj pa pase nji qellim ne jete sepse.... Ti ishe.... Qellimi I jetes time..... Shpesh here mezi mbushem me fryme e keto Jane te vertete qe te shkruaj ndoshta ndoshta vertete paske qene oksogjeni I'm qe ta thoja po AQ here.... Tashme SME mbetet gje tjeter do te vije vjeshta e jam I sigurte do te jem qe asnji gjithe Gezimi sdo te kete mbetet nga vera... Do te jem serisht une me monotonine time qe do peshperis akoma me vete. Ehhhh isha me dike diku dikur.......

:(
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#10
Jeta Ime je ti...
kam dashuruar dhe une
ne kete bote
sic cdo njeri
Kam besuar dhe une me shpirt
ne nji marrezi
e kjo marrezi
e paska pase emrin DASHURI
Shume kam qen i dashuruar
shume kisha rene ne brendesi
Ndjenja me kishte mare frymen
adhuroja nji person si ti
Koha tash po kalon
Kush ka deshiru vertete
e kush kohen dem po e con
nuk dua te them qe vuaj
nuk dua te them qe sme do as ti
krenaria jote e semure
na ka cuar ne kte vetmi
dikur ishim te lumtur
pa komplekse e pa Leke ne xhep
por ishim bashke te dy
E ishim me te lumturit ne jete..
e tani ku shkoi dashuria
ku shkoi ndjenja jote e madhe
qe me thoje
Nuk ben keshtu zenra ime
nuk ben te jemi ne vetmi
E di shume mire Pushi ime
QE JETA IME JE TI..................
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#11
Dua afer te te kem
edhe nese jo prane,
kur zemrat kane dashuri,
gjithmone te lumtur jane.
Mes meje dhe teje,
ka nje lidhje te forte,
sado larg te jemi,
bashkohemi ne kete bote.
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#12
Ne naten e heshtur
rri e mendoj
per kohet e hidhura reflektoj.
Kjo nate e gjate
duket sikur s’mbaron
eshte plot kujtime ne horizont.
Dite te lumtura e te palumtura
nisen te pushtojne universin
tanime plak e te lodhur.
Te lodhur nga dhimbja
te lodhur nga trishtimi
te lodhur nga zhgenjimi…
 

Dorina

Kf Kukēsi
VIP i Forumit
Mesazhe
19,395
Likes
19,021
Age
26
Location
Tiranë
#13
Eh isha me dikē diku dikur
Vargu yt dhemb.
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#14
@Dorina nuk doi te fshihem te vertetes

Por jeta vazhdon :(
 

Fiore

Ikur larg.....
VIP i Forumit
Mesazhe
9,562
Likes
4,708
Location
Gjithandej...:D
#15
BOB DYLAN - TY DO TË TË KUJTOJ
Përktheu Edvin ShvarcTy do të të kujtoj,
atëherë kur gjithçka tjetër të kem harruar,
Ti me mua ishe gjithmonë e vërtetë.
Ti për mua ishe ngahera më e mira.
Kur nuk ka më gjë tjetër,
ti hyn drejt e në thelb,
shumë më shpejt se kushdo që kam njohur.
Kur jam fare vetëm
në të madhen të panjohur,
ty do të të kujtoj.
Ty do të të mbaj mend,
në fund të rrugëtimit.
Sa gjëra kisha për të bërë
dhe sa pak kohë që të dështoja.
Seç janë disa njerëz, që
dot nuk i harroja.
Edhe pse vetëm mund t’i kesh parë
një herë apo dy.
Kur vyshken trëndafilat
dhe unë në hije rri,
ty do të të kujtoj.
A s’u përpoqa, a nuk u përpoqa të të dashuroja?
A s’u përpoqa, a nuk u përpoqa të të doja?
A nuk fjeta, a nuk qava pranë teje
kur shiu të frynte e të njomte flokët?
Ty do të të kujtoj,
kur era të fryjë mes pyllit me pisha,
ishe ti ajo që i re drejt e në thelb,
ishe ti ajo që e kuptoi fort mirë
megjithëse unë s’e them dot kurrë,
se e bëra në atë farë mënyre
që ti do të më kishe dashur ta bëja.
Në fund fare,
e dashur dhe e ëmbla mike
ty do të të kujtoj.
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#16
Fioer keto jane poezi te miat te bera nga vete une jo te bob dylanit
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#18
te thashe qe keto poezite qe shef ketu flori i kam bere une

si ka bere bob Dylan :D
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
#20
Me duket e pabesueshme
Por ja qe eshte e vertete
Vajze si ti sbesoja te gjeja
E kam kerkuar kudo ne jete
Di qe shume me pelqen
Sa shume ska nevoje per mase
Di qe kam nis te ndiej
E dua qe gjithmone kjo ndjenje
Te zgjase
Ndoshte ndoshta I urren meshkujt romantik
E kjo gje ndoshta te duket gabim
Di qe dicka po me keviz ne zemer
E kte gje e di vec shpirti im
Nuk dua te te nxitoj
Nuk du te te shqetesoj
Por me dy fjale dua te them qe
KAM FILLUAR TE DASHUROJ

te lutem me fal
 
Last edited: