• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Poezite e mia

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,825
Likes
4,809
#61
Nese ti don

Nese ti don
Prane teje do me kesh gjithmone
Nese ti don
Per ne sdo te jete kurre vome
Nese ti gezohesh
Gezim dyfish kam une
Secndiej lumturi kur gezohet
Nji person te cilin epa dua shume
Nese ti vuan
Prane teje do te jem
Duart ti ledhatoj
Te te shof ne sy e te te then
TE DASHUROJ
nese ti don gjithcka rregullohet
Dashnia eshte me e forte
Kur. ajo sprovohet
Nese ti vuan
Te siguroj qe une nuk kam faj
Sepse dy kunguj ne 1 sqetull
Kurre nuk ikam mbaj
Gjithcka me musmua e ke happy
E jeta em mua keshtu vazhdon
Ama gjithcka behet vetem
NESE TI DON
 

MrCool

LimitedEdition
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
7,038
Likes
4,903
Location
Struge
#62
Nese ti don

Nese ti don
Prane teje do me kesh gjithmone
Nese ti don
Per ne sdo te jete kurre vome
Nese ti gezohesh
Gezim dyfish kam une
Secndiej lumturi kur gezohet
Nji person te cilin epa dua shume
Nese ti vuan
Prane teje do te jem
Duart ti ledhatoj
Te te shof ne sy e te te then
TE DASHUROJ
nese ti don gjithcka rregullohet
Dashnia eshte me e forte
Kur. ajo sprovohet
Nese ti vuan
Te siguroj qe une nuk kam faj
Sepse dy kunguj ne 1 sqetull
Kurre nuk ikam mbaj
Gjithcka me musmua e ke happy
E jeta em mua keshtu vazhdon
Ama gjithcka behet vetem
NESE TI DON
Na preke vllai.. Hallall
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,825
Likes
4,809
#63
cfare te te them qe me mungon
nuk eshte nevoja te ta them se
zemra me tregon
cfare te te them
qe nuk dua te shoh me nga ty
seshte e vertete se me verbohen keta sy
cfare te te them
qe sdua te di per ty e sdua me te interesohem
edhe mund ta bej
por kur mendja te me kete ik
e veshet te me shurdhohen
cfare te te them cfare me thuaj
Ti je larg meje e dashur
e une per ty po vuaj........
por di te them vetem nji gje
e me forcen e zemres kete e deshmoj
je vemja femer per mua
qe me gjithe shpirt e dashuroj
 

iMp4Ct

What?
VIP i Forumit
Mesazhe
5,342
Likes
3,773
#64
Dashuria jone lindi
ne forumin netedy
ngela tu puth telefonin
tu menu se po tputh ty
sa here like ti me jepje
buza me shkonte vesh me vesh
u felliqa dhe me njerzit
mthoshin pse me veten qesh
cdo mengjes sa hapja syte
vrap ke forumi me hy
syt me beshin 2 zemra
sapo merrja inbox nga ty
kalun muaj shpirti im
gjaku per ty po me vlon
per fat keq ska hec shume shkenca
se shtatzon do tkisha lon! :p

Copyright: Qerosi,23 Prill 2018 :p
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,825
Likes
4,809
#66
Dashuria jone lindi
ne forumin netedy
ngela tu puth telefonin
tu menu se po tputh ty
sa here like ti me jepje
buza me shkonte vesh me vesh
u felliqa dhe me njerzit
mthoshin pse me veten qesh
cdo mengjes sa hapja syte
vrap ke forumi me hy
syt me beshin 2 zemra
sapo merrja inbox nga ty
kalun muaj shpirti im
gjaku per ty po me vlon
per fat keq ska hec shume shkenca
se shtatzon do tkisha lon! :p

Copyright: Qerosi,23 Prill 2018 :p
Do e like shtatzane
E me sdo kishte kthim
Te vinte te taking me fmije
E te te thoshte ku jec babi I'm
Shyqyr per shkencen qe shume
Seshte zhvillu
Se sdihet more plak
Sperma e kujt ishte should
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
17,201
Likes
16,268
Age
26
Location
Tiranë
#67
Do doja ta kisha nji perëndim krejt timin e që t’mund ta ndaja vetëm me ty.
Po ti e di sa unë e dashuroj detin n’perëndim, apo pastaj kur dritë s’ka, veç yjeve nëse vendosin me dal, apo veç teje që m’sheh me sy t’buzëqeshun, që për dreq a për bekim, s’e di, t’i dashuroj: si ty krejt a si çdo gja tjetër t’qenies tande, madje madje edhe do qeliza t’vdekuna që ti as që i llogarit.
Do doja t’kisha nji copë perëndim, vërtet, veç nji copë t’vogël sa për me knaq veten dhe gjithë andrrat e mia ku t’kam fut ty e veten, e duart tona t’kryqëzueme mrekullisht, e yllin e parë që del, e na ka zili. Veç nji copë t’vogël për mos me u tregu egoiste, po veç për me i lan andrrat, t’mos jen’ veç andrra, po me u ba krejt t’puthshme si ftyra jote kur t’del gjumi n’buzë agu e unë i humb pastaj të tana fjalët prej dashurie, e veç buzëqeshem.
Ti m’ban me humb fillin po s’mërzitem.
Po të thoja pra, se sa fort e due detin, sidomos me ty pranë që në gjithë andrrat e mia t’shkrume n’letër, ti m’ledhaton kokën e m’thua se jam dashuria më e bukur që t’ka ndodhë.
Dhe kaq, fare kaq do i duhej shpirtit tim për me gjet lumturinë që shkon përtej çdo klisheje a metaforash poezish. Fare kaq do m’i duhej qenies për me besu se andrrat s’janë më andrra për sa kohë ti m’i rrotullon duart n’bel e supi yt bëhet aromë shpije, e floket e mi pastaj, aroma jote e preferueme. E t’betohem, se veç t’përjetshmes të nji momemti t’tillë, asgja tjetër s’do i kërkoja Zotit.
Po një ditë, unë dhe ti do i shohim perëndimet bashkë apo jo?
E dashuria do m’flasë me sytë e tu.
 

Ledia

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,609
Likes
4,210
#69
NJË MOMENT

U mërzita shumë me veten,
Endem rrugëve kot më kot...
Veç, disa kujtimeve të largëta,
T`i rikthej, nuk mundem dot !

Dhe mendohem, e vras mendjen,
Ç'është në fakt një kujtim..
As e prek, as e jetoj,
Por ka peshë në shpirtin tim...

Dhe mendova se s'ka më dalje,
Nuk ka shtigje, as rrugëtime..
Nuk ka të ardhme , s`ka asgjë,
Dhe jetoja në ato kujtime...?

Një moment erdh fundi i botës,
Botë pa to, nuk mund të ketë...
Sytë pasqyronin lotin,
Nuk shikoja asnjë shpresë...

Por, më erdhi prapë mendimi:
“ Nuk jetohet me kujtime...
Ishte një vegim i largët,
Kohë e shkuar, rrugë pa kthime !“

Ishte moment, veç një moment,
Ishte si të isha në ëndërr…
I dogja mendimet e zeza në mendje,
Se kam jetë, ende në zemër !
 

Pinki

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,198
Likes
2,528
#70
Dashuria jone lindi
ne forumin netedy
ngela tu puth telefonin
tu menu se po tputh ty
sa here like ti me jepje
buza me shkonte vesh me vesh
u felliqa dhe me njerzit
mthoshin pse me veten qesh
cdo mengjes sa hapja syte
vrap ke forumi me hy
syt me beshin 2 zemra
sapo merrja inbox nga ty
kalun muaj shpirti im
gjaku per ty po me vlon
per fat keq ska hec shume shkenca
se shtatzon do tkisha lon! :p

Copyright: Qerosi,23 Prill 2018 :p
hahahahhahahhahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahaha looooool sa km qeshhhh
 

Ledia

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,609
Likes
4,210
#71
Dashuria jone lindi
ne forumin netedy
ngela tu puth telefonin
tu menu se po tputh ty
sa here like ti me jepje
buza me shkonte vesh me vesh
u felliqa dhe me njerzit
mthoshin pse me veten qesh
cdo mengjes sa hapja syte
vrap ke forumi me hy
syt me beshin 2 zemra
sapo merrja inbox nga ty
kalun muaj shpirti im
gjaku per ty po me vlon
per fat keq ska hec shume shkenca
se shtatzon do tkisha lon! :p

Copyright: Qerosi,23 Prill 2018 :p
?????????????????????????????????????????????????
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,825
Likes
4,809
#77
Mua me mjafton nje xhest i vogel per te me rrembyer, Nje buzqeshje per te me bere te lumtur. Me mjafton nje fjale per te me bere per te qare, Mjafton nje shikim per te me bere xheloz se xhelozia nuk eshte mungesa e besimit por frika e humbjes. Me mjafton me te vertet pak. Sepse ne jete gjerat me te vogla jane ato qe vine nga zemra, Jane ato me te sinqerta. Pamja e jashtme me intereson, si per te t......jeret dhe per veten, por nuk eshte ajo qe me ben te dua njerez. Ndonjhere jam perkushtuar aq shume per nje njeri sa kam harruar veten time. Une gjithmone jap, por e verteta mbi te gjitha dua te marr dhe kam mesuar qe sa me shume jep aq me pak merr. Gezohem edhe me pak. Merzitem shume shpejt dhe me shume sepse shpesh bota behet shume e vogel dhe e ngushte per mua qe te kaloj. A e dini pse nuk jam perfekt ? Sepse ndoshta jo cdo veprim i imi tregon natyren time te vertete. Para se te fal dike per diçka qe me ka bere e bej te ndihet shume keq, Por kur fal dihet se nuk harroj kurr. Kam mesuar qe bota rrotullohet por atehere kur ste behet me vone. Kam falur gabime gati te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem. Kam vepruar sipar momentit, jam zhgenjyer nga persona qe nuk e mendoja kurre se mund te zhgenjehesha, por dhe une kam zhgenjyer. Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur, jam bere mik perjete. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme, kam dashuruar, me kane dashuruar, por edhe me kane refuzuar. Me kane dashuruar dhe nuk kam ditur si tua kthej dashurine. Kam bertitur dhe jam hedhur perpjete per kaq shume gezime, per kaq shume,,, Kam perjetuar dashurine e kam bere premtime te perjeteshme, por me eshte thyer zemra kaq e kaq here! Kam qare duke degjuar muzike e duke pare disa fotografi te mbushura me kujtime. Kam telefonuar thjesht per te degjuar nje ze. Jam dashuruar perseri me nje buzeqeshje. Kam besuar perseri me nostalgji dhe... kam pasur frike te humbas nje person shume te vecante ( te cilin kam perfunduar duke e humbur)... por kam mbijetuar! Dhe jetoj atoma! Dhe jeta , nuk me lodh! Dhe ti... nuk duhet te lodhesh nga jeta. JETO! Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon
 

Ledia

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,609
Likes
4,210
#78
Mua me mjafton nje xhest i vogel per te me rrembyer, Nje buzqeshje per te me bere te lumtur. Me mjafton nje fjale per te me bere per te qare, Mjafton nje shikim per te me bere xheloz se xhelozia nuk eshte mungesa e besimit por frika e humbjes. Me mjafton me te vertet pak. Sepse ne jete gjerat me te vogla jane ato qe vine nga zemra, Jane ato me te sinqerta. Pamja e jashtme me intereson, si per te t......jeret dhe per veten, por nuk eshte ajo qe me ben te dua njerez. Ndonjhere jam perkushtuar aq shume per nje njeri sa kam harruar veten time. Une gjithmone jap, por e verteta mbi te gjitha dua te marr dhe kam mesuar qe sa me shume jep aq me pak merr. Gezohem edhe me pak. Merzitem shume shpejt dhe me shume sepse shpesh bota behet shume e vogel dhe e ngushte per mua qe te kaloj. A e dini pse nuk jam perfekt ? Sepse ndoshta jo cdo veprim i imi tregon natyren time te vertete. Para se te fal dike per diçka qe me ka bere e bej te ndihet shume keq, Por kur fal dihet se nuk harroj kurr. Kam mesuar qe bota rrotullohet por atehere kur ste behet me vone. Kam falur gabime gati te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem. Kam vepruar sipar momentit, jam zhgenjyer nga persona qe nuk e mendoja kurre se mund te zhgenjehesha, por dhe une kam zhgenjyer. Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur, jam bere mik perjete. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme, kam dashuruar, me kane dashuruar, por edhe me kane refuzuar. Me kane dashuruar dhe nuk kam ditur si tua kthej dashurine. Kam bertitur dhe jam hedhur perpjete per kaq shume gezime, per kaq shume,,, Kam perjetuar dashurine e kam bere premtime te perjeteshme, por me eshte thyer zemra kaq e kaq here! Kam qare duke degjuar muzike e duke pare disa fotografi te mbushura me kujtime. Kam telefonuar thjesht per te degjuar nje ze. Jam dashuruar perseri me nje buzeqeshje. Kam besuar perseri me nostalgji dhe... kam pasur frike te humbas nje person shume te vecante ( te cilin kam perfunduar duke e humbur)... por kam mbijetuar! Dhe jetoj atoma! Dhe jeta , nuk me lodh! Dhe ti... nuk duhet te lodhesh nga jeta. JETO! Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon
Sa bukurr.????
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,825
Likes
4,809
#80
E dashur NENE! Po t’i shkruaj keto rreshta per te thene se:

-Per cdo sakrifice te vazhdueshme,te madhe apo te vogel,
-Per cdo dite e nate,qe me ke mbajtur ne barkun tend,
-Per cdo nate pagjumesie,qe ke kaluar prane djepit tim,
-Per cdo pike qumesht,qe kam mar nga trupi yt,
-Per cdo cast te bukur,kur ke luar me mua,
-Per cdo ninull,qe me ke kenduar kur me vije ne gjume…
-Per cdo hap qe ke hedhur,kur me ke cuar ne kopsht,
-Per cdo ndihmen tenden,per suksesin tim ne shkoll
-Per cdo lot qe ke derdhur per mua
-Per cdo lot qe me ke thare me faqen tende
-Per cdo lutje,urim dhe bekimin qe me ke dhene
-Per cdo ledhatim e shtrengim,qe me ka ngrohur shpirtin,
-Per cdo cast kur kam vene koken ne prehrin tend...
Dhe per listen e pafund te gjerave, qe eshte e pamundur t’i permend ketu, te gjerave qe i di dhe nuk i di:
TE FALENDEROJ me zemer, TY dhe ZOTIN QE JE NENA IME.