• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Poezite e mia

Yasseminaa

ShtetNveti ;)
Princesha Forumit
Mesazhe
1,913
Likes
2,231
#81
Ne heshtje kur qendroj,
te mendoj e te enderroj.
Nje sekret nga zemra ime dua te ta tregoj,
njehere ne krahet e mi dua te te shtrengoj.
E di se prane teje kurr s'do te jem,
kete qe ndiej per ty me s'do ta them.
Fati e kishte shkruar qe ne te mos jemi dy,
ti i dikujt tjeter e une jo me ty.
Do e ndiej mungesen tende ne c'do koh,
ndoshta ndonje dite do te te shoh,e do bej sikur s'te njoh.
Sepse ia dhe dikujt tjeter dashurine,
e mua me le kujtim vetmine.
Ndoshta do te vuaj gjithe jeten si denim,
por me mire te vuaj,edhe pse te dua o shpirti im.

-Une jam shume xheloze e te them 2 fjale,
ti me flet me fort dhe un me me ngadale.
Ti je kokeforte e s'me beson,
une per ty po tretem,ti se kupton.
Un jam shpesh nevrike,e ti zemerhekur,
te dy ne nje dite kemi per te vdekur.
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#82
Mos e perdor kurre krenarine
Kur ne zemer ke dashurine
Se vjen momenti kur
Dashuria shkon
E vec me krenarime jeten ti kalon
Vetem gjithmone e perhere i/e mbivleresuar
Po kurre ne jete
I/e dashuruar
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#83
Me jep mundesine
Ty te takoj.
Te flas prape per dashurine
E mendja serisht te ndryshoj.
Me jep mundesine
Qe ty une te tregoj
Me ne te dy eshte dicka serioze
Nuk eshte aspak nji loje.
Me duhet te pres
E me duhet te ruaj
Ti me largohesh pa shkak
E une per ty ende vuaj.
Jam I sigurt qe do me kerkosh
A ndoshta ndoshta dhe me kerkon
Une jam serisht ku kam qene
Kudohere prane teje ne telefon
Ndoshta eshte vendi
Kur ne te dy aktualisht debatojme
ndoshta eshte vendi
ku ne te dy Xhelozojme
Por jo dhe per shume kohe
se do te jemi prane
njeri-tjetrit
qe aq shume dashurojme
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#84
Pyet pse sot u largova, kur dje të thashë të dua
Dhe ditët e lumtura që kishim mua m’i kujton
E të desha dje, dhe sot prapë të dua shumë
Dhe mu kjo dashuri nga ti po më largon

Unë edhe mendova të kthehem një ditë
Por zemra ime nuk don të pendohet
Se nga zemra që aq shumë e don
Nga ajo zemër edhe më shumë lëndohet

Unë nuk di tekst për një poezi për ty
Unë as këngë të këndoj për ty nuk di
Unë tjetër dashuri në jetë nuk pata
Unë dashuri të pata vetëm ty

Dhe e nesërmja, mjegull sikur jeta ime
e frikshme e neveritshme, por me shumë shpresë
e ti prapë më pyet nëse unë të dua
e unë do të të dua, derisa të vdes.
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#85
Kushtuar X Femre...........

 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#86
Nga edgar poe

Anabel li


"Anabel Li"
(Edgar Allan Poe)

Shumë vite kanë kaluar,
Në një mbretëri të bukur plot magji.
Afër detit jetonte një vajzë e dashuruar
Me emrin e shtrenjtë, Anabel Li.
Jetonte ajo vetëm duke menduar,
Të më deshte dhe t'i shfaqja dashuri.
Ishte e freskët, e brishtë, e dashur,
Në këtë mbretëri plot magji.
Afër detit dhe unë isha i ri
Dashuria jonë, kalonte çdo dashuri.
Sa e desha vajzën time Anabel Li!
Engjëjt që rrinin në qiellin e kaltër,
Na shihnin të vrenjtur me zili.
Kaluan vite, ata që na kishin zili,
Në këtë mbretëri plot magji.
Afër detit dërguan një të zezë stuhi,
Që e ngriu, vajzën time, Anabel li.
U sulën engjëjt dhe zbritën në tokë,
E morën atë nga kjo jetë.
E varrosën, më mbytën në lotë,
Në këtë vend afër në det.
Engjëjt që nuk janë krejt të lumtur,
Na shihnin me smirë ne të dy
Oh! Kjo ishte arsyeja (çdokush e di)
Që në këtë mbretëri plot magji
Afër detit, tufani erdhi për ta shkulur
Për ta vrarë, vajzën e bukur, Anabel Li.
Dashuria jonë, qe më e fortë se çdo dashuri,
Që kanë ata që janë mbi ne
Që janë mtë ditur se ç'jemi ne.
Prandaj dhe engjëlli që në qiell rri,
Dhe djalli që vështron me zili,
Shpirtin tim nuk e shkulin dot krejt
Nga e bukura ime, Anabel Li.
Hëna kur del, më mbush me ëndrra
Për engjëllin e bukur Anabel Li
Kur yjet janë në qiell më rreh zemra,
Ata flasin, për vajzën time, Anabel li.
Kur valët përplasen me furi, unë rri aty,
Mendoj për atë bukuri
Që e desha me aq dashuri.
Per nusen time te varrosur te bregu ne jete,
në varrin që dallgët e rrahin përjete../
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#87
@molecule se ty te mer malli per poezite e mia
paskam pase nji te dashur ne 2013 paska qene mallakastriote e shif ca poezie i paskam bere

nen Ndiesine e kesaj nate
une per ty po shkruaj
poshte yjeve qe ne qiell
per ty po vajtoj

sbesova se serisht do vuaj
sepse ty shume te dashuroj
por se dija qe si gjithmone
serisht zemra do me lendohej

ajo vec dashuron
e vec me ty krenohej
ndoshta eshte e kote qe te shkruaj
e ti sja vlen qe ti lexosh
Ama per ty po vuaj
e ti duhet ta kuptosh

kerrcikuqe me thuaj a kam faj
Pse duhet te vuaj
pse sduhet qe koken lart
dhe une ta mbaj

Te ndiej zemer
doshta me shume se kushdo
ne kte bote me mundime
ti ishe e do te mbetesh
gjithmone LEPIRSJA IME
 

molecule

Account closed
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,921
Likes
8,287
Location
127.0.0.1
#88

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#89
Ahuhaaaaaaaaaaa sa lepirse kam pase :D
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#90
@molecule do te jap vini autograf special ty

KJO ESHTE TJETRA

Mendoj per ty

Mendoj per ty ne keto momente
larg je ti e larg jam une
kur do tevije ai moment te jemi prane
se vertete ne duhemi shume........
mendoj per ty ne mengjes
a do ti kete lare mengjesi
ata syte e bukur me ves ....
me kalon dita vec ty duke menduar
se kupton qe me ty shume
jam i dashuruar
Vjen nata e serisht ty te mendoj
je vajza qe une megjithe zemer dashuroj
e gjumi me kap
ty duke te te menduar
Aty ste mendoj
se te kam live enderr
gjendem me vajzen qe kaq shume
e ka m dashuruar
te mendoj zemer te mendoj e
e mendja do te me ike
te jem gjithmone vetem pa ty
Ne zemren time do te krijohet 1 pike

<3 vinjol
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#91
OOOOOOOOOOOOOO @molecule prape me lepirse tjetra hahaahahahahah


sinqerisht te dashuroj
e kurre sdo te le ne vetmi
sepse
shume te dashuroj
e kurre sdo ndahem nga ti
jam 1 tip i brishte
por shume i forte ne karakter
skam ci dua femrat e tjera
nese 1 vajze vinjoli zemren ja mer
zemren tende nuk dua tma dhurosh
por ate dua ti fitoje
Dashuria ime per ty eshte e vertete
e nu keshte aspak 1 loje
do te dua lepirsja ime
Deri sa te jem me fryme
deri sa te jetoj
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#92
te dua por sa ???
te jesh e s igurte qe vertete shume
Jo se si une ska
Por askush ste do aq sinqeristh si une
cdo dite te mendoj
si te jem te ty
Ndersa naten enderoj
Sikur jemi te dy

Ne mendjen time shpesh kalon
ose me mire kurre nuk iken nga aty
zemra moj lepirse te dashuron
e ndjenja ime te perket vec ty

te dua zemer sinqerisht
ndoshta tamam sa jeten time
te ejsh e imja e meriton
jam 1 djale qe dashuron pa mashtrime....

<3 vinjol
 

molecule

Account closed
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,921
Likes
8,287
Location
127.0.0.1
#93

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#94
kerko ne f,b faqen Etje per dashuri
hyj vete e lexoi se po pertoi me i hedh te gjitha v.l
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#95
KJo qenka Hit plak

hahahahah sa like paska mare
Sa here ndihem mire
sa here ndihem i dashuruar
pse me ndodh dicka
qe dashurine time nis per ta shkaterruar
si gjithmone do te dua
e si gjithmone do te lutoj
Se pa ty o lepirsja ime
nuk mund te vazhdoj
shume endrra kam ne koken time
Shume endrra ke dhe ti
Jane te tonat zemer te tonat
se ne kemi rene ne dashuri
Dashuria ka plaget e saj
une i hapa e lejome ti mjekoj
te te bej te forte
se shume te dashuroj
nese ste kam thene per 1 gje
e per ty eshte 1 gabim
Po te kerkoj falje
se ti je shpirti im

<3 vinjol
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#96
Kisha kohe qe kisha kerkuar
1 vajze si ty per te dashuruar
kisha kohe qe e ndijeja vetmine
se prane vetes skisha dashurine
por Zoti gjithmone ja shperblen
nji njeriu te drejte
e qe s`genjen
ai vertete mund te kete vonuar
po kurre ska Harruar
me ka njohur tani
me vajzen qe une po kerkoj
me vajzen Qe e dua
e qe gjithe jeten do e dashuroj
Pse gjthithe jeten ????
sepse pa ate vertete sdo te mund
Te Jetoj

<3 Vinjol
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#97
Fshihen germat e 2-emrave...
Pikon gjaku i 2-zemrave...
Rrjedhin lotet e 2-syve...
Vuajn zemrat e te 2-ve...
Ne jete dua 2-gezime...
Dashurine Tende & Lumturine Time

<3 vinjol
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#98
Sa do te doja te isha tani tek ty..
Te rri i heshtur duke te shikuar ne sy..
Te prek leht fetyren tende engjellore..
Me doren time te shtrengoj fort per dore..
Te jap nje puthje ne buzet e tua..
Pastaj te largohem..
Duke te peshperit TE DUA...........
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
#99
Se kam njohur nga afer, se di si mund të ishte jeta ime me
Të por di si është jeta ime pa te.
E ke parasysh kur të mungon ajri dhe nuk
mbushesh dot me frymë, atë momentin kur
zgjohesh nga një enderr dhe zgjat duart për të
kapur ëndrren. E ke parasysh kur je në një vënd plot njerëz dhe
ndihesh vetëm, sepse mungon ajo. Ndihesh
bosh sepse nuk mbush dot boshllekun që ka
lënë mungesa e saj .
E ke parasysh atë momentin kur nisesh i lodhur
nga puna arrin deri tek dera e shtëpise dhe kthehesh prap mbrapsht, sepse aty ste pret ajo
që duhej të ishte. Ajo shpatulla ku vë koken e
lodhur, ajo dora e ngrohtë që të fshin lotin.
E ke parasysh kur në netët e gjata lotët lagin
jastekun nga dhimbja ,
E ke parasysh kur pëson zhgenjimin e parë në jetë dhe do t’ja thuash asaj, un s’mund tja them .
Dhe të flas me gurët ska vlerë.
E ke parasysh :
Jo s’mund t’a kesh parasysh. Sepse është e
vështirë të jesh unë, të bësh rrugen që bëra unë
dhe hapat që hodha unë .
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,890
Likes
4,861
January 28, 2013 ·

E di pse zihem me ty?
Sepse me pelqen kur pajtohemi te dy .....
E di pse te ngacmoj?
Sepse me pelqen kur xhelozon dhe me thua te dashuroj ...
E di pse te dua shum?
Sepse ti je bota ime ti me le pa gjum ...
E di pse te mendoj kur zgjohem ne mengjes?
Sepse me ty deshiroj te vdes ..
E di pse te enderroj cdo nate?
Sepse me ty deshiroj te jem cdo cast