• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Poezite e mia

Trendafili

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
55
Likes
60
Age
20
Një trëndafil për @Perseus
Në plazh me fëmijërinë time,
seç u takova.
Valët e detit lodrojnë si ngaherë,
përhapenë dhe shkumojnë në breg.
Në qiell zë të ndricojë
i florinjëti Diell.
Deti i kaltëremë mua larg më çon,
Mendimet e ndjenjat fluturojnë lirë,
si pulëbardhat në brigjet e virgjëra.
 

Trendafili

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
55
Likes
60
Age
20
Edhe një tjetër @Perseus
Koha ecën,
pa e kthyer pas.
Mikja ime,
ti mbete e dehur
nën ombrellën e saj.
Erëra mosbesimi fryjnë gjithkund.
Lotët e mi vërshojnë si rrëkej,
mbyt gjith gjallesën që gjen para.
Peshën e mallit toka nuk ka fuqi
ta mbajë.
Dhe akoma je e dehur,
nën ombrellën e së shkuarës.
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
I Rregjistruar/e
Mesazhe
650
Likes
597
Location
Zürich
Një ditë @PoetiPerlotur

pa veten në pasyrë,

fytyra e rrudhur

si këpurdhat në diell.

Flokët si bora

edhe në tapë tê kokës,

më paska marrë lumi

u bëra gazi i botês.

U vesh si për festë

me kostum të ri,

pa hetuar e shoqja

doli në çarshi.

Bleu ngjyrë për flokë,

dy -tre lloji parfumi

me shpresë se do përtrihej

si fqiu i tij, @Vinjol

Me hapa të shpejtë

ecte si beqar,

me rrudhat mbi vetull

si hartë në ballë…
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
@Jorina`

PO te tregoj
e po te sygjeroj
emrin e vinjolit
Mos e kap pa lidhje ne goje
ti nuk me njef
ti me sakte as nuk e ke idene
beje shaka me mua
e luaja fene
bej me mua rima e poezi
ti do te dalesh e humbur zemer
I them vetes Mc
nese se di se cfare eshte nji Mc
Kerko ne google dhe e tregon
une sdi te bej vec poezi
por me Rima ime Qenin e terbon
TI je goce e mire
e goce shakatare
Mos dil nga vetja
te dukesh tamam katunare
mos me mua
kur ste ngacmoj pse me ngacmon
emrin kurre sta etiketoj
e ske perse ma etiketon
JEtoje jeten xhan si nje drenushe syshkruar
e kurre mos me ngacmo
se perhere une jam i dashuruar
dashuria ime e ka emrin Poezi
Ndersa Lenda quhet Letersi
 

PoetiPerlotur

Herojte kujtohen Legjenda nuk vdes kurre!
I Rregjistruar/e
Mesazhe
425
Likes
319
Age
32
@Jorina` duke marre parasyshe ankesat e pa fundme nga ana jote kohet e fundit kete poezi ta detikoj ty "Grua E Dashur"

Egjeli ne pleqeri per te shkreten djaleri..

Grua sec mu prish kandari
Nuk eshte me ai i pari
Qe s’pertonte dite e nate
Ndizej si barut i thate.

Lere grua se c’me gjeti
Nuk me bindet me aleti
Ky bandill qe cante rete
Me s’i ngre kryet perpjete.

Vjet si kale turfullonte
Grate e fshatit kur shikonte
Sa i shihte B.zbuluar
Sulej si qen i terbuar.

I pushtonte vete te tera
Zgavra, shpella, guva, verra
Fryhej si nje patellxhan
Kur shkonte nen fustan.

Sa i vinte mend zanatit
E uronin grate e fshatit
Po sot cka qe eshte merzitur
Trup e shpirt i raskapitur?

Shikon cupat S.plota
Me shale te buta e te ngrohta
Nuset e bardha si debora
Qe s’i shpetonin nga dora

Grate e reja S.medhate
Qe i nderronte pernate…
Dhe s`leviz te behet burre
Me mbeti vetem per shu..

Ah moj @Jorina` moj e ngrate
Te mbeti burri kaq thate
Megjithese me s`te ngop dot
Por dikur s`kam qene si sot.

Isha trim dhe djale i hedhur
Pak usta per te zgjedhur
Buzeqeshja me te tera
Mjaftonte qe t’u hante verra.

Por me shume doja grate
Vithe gjera S.medhate
Por dhe cupat shume i desha
Nuk i lija virgjeresha.

Mazallah mbetcin me barre
I therrja u beja varre!
Nuset e reja me naze
I haja si qofte taze.

I ndukja me buze e dhembe
Sa ngrihej fshati ne kembe
Isha bej me mall me toka
Po beja se c’me thosh koka.

Ne Zagori dore e pare
Me sejmere e hyzmeqare
Kisha kuaj lope e dhen
Edhe gra me shume se qen.

Vete i ujdisja te tera
C’me tha koka e s’e bera?
Ne Evrope s’lashe vend pa pare
Kuplarate i mora mbare.

Shijova bionde gjermane
Meskeputurat persiane
Rreth e qark iu solla botes
Por ne France lashe mend e kokes.

Kush te doje le ta provoje
Te ma marre "Emrin" ne goje
Ne Stamboll mos shkofsha kurre
Bashkohet burri me burre.

Thone se eshte ves i shemtuar
Mos vdeksha pa e provuar
Por tani kjo pune epati
U plaka, me ra takati.
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
I Rregjistruar/e
Mesazhe
650
Likes
597
Location
Zürich
@Jorina` duke marre parasyshe ankesat e pa fundme nga ana jote kohet e fundit kete poezi ta detikoj ty "Grua E Dashur"

Egjeli ne pleqeri per te shkreten djaleri..

Grua sec mu prish kandari
Nuk eshte me ai i pari
Qe s’pertonte dite e nate
Ndizej si barut i thate.

Lere grua se c’me gjeti
Nuk me bindet me aleti
Ky bandill qe cante rete
Me s’i ngre kryet perpjete.

Vjet si kale turfullonte
Grate e fshatit kur shikonte
Sa i shihte B.zbuluar
Sulej si qen i terbuar.

I pushtonte vete te tera
Zgavra, shpella, guva, verra
Fryhej si nje patellxhan
Kur shkonte nen fustan.

Sa i vinte mend zanatit
E uronin grate e fshatit
Po sot cka qe eshte merzitur
Trup e shpirt i raskapitur?

Shikon cupat S.plota
Me shale te buta e te ngrohta
Nuset e bardha si debora
Qe s’i shpetonin nga dora

Grate e reja S.medhate
Qe i nderronte pernate…
Dhe s`leviz te behet burre
Me mbeti vetem per shu..

Ah moj @Jorina` moj e ngrate
Te mbeti burri kaq thate
Megjithese me s`te ngop dot
Por dikur s`kam qene si sot.

Isha trim dhe djale i hedhur
Pak usta per te zgjedhur
Buzeqeshja me te tera
Mjaftonte qe t’u hante verra.

Por me shume doja grate
Vithe gjera S.medhate
Por dhe cupat shume i desha
Nuk i lija virgjeresha.

Mazallah mbetcin me barre
I therrja u beja varre!
Nuset e reja me naze
I haja si qofte taze.

I ndukja me buze e dhembe
Sa ngrihej fshati ne kembe
Isha bej me mall me toka
Po beja se c’me thosh koka.

Ne Zagori dore e pare
Me sejmere e hyzmeqare
Kisha kuaj lope e dhen
Edhe gra me shume se qen.

Vete i ujdisja te tera
C’me tha koka e s’e bera?
Ne Evrope s’lashe vend pa pare
Kuplarate i mora mbare.

Shijova bionde gjermane
Meskeputurat persiane
Rreth e qark iu solla botes
Por ne France lashe mend e kokes.

Kush te doje le ta provoje
Te ma marre "Emrin" ne goje
Ne Stamboll mos shkofsha kurre
Bashkohet burri me burre.

Thone se eshte ves i shemtuar
Mos vdeksha pa e provuar
Por tani kjo pune epati
U plaka, me ra takati.


Ti je Tigri 🐅 hahahahah
 

LUCKY-STRIKE

Jam❤️Unike❤️Vip
Stafi i forumit
Moderator/e
Princesha Forumit
Mesazhe
3,045
Likes
5,607
Age
27
Pasket bo dasem me poezi eeeee
Ti fus i Delete une si thoni?😂
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
Mendoj mendoj
dhe seriozisht po ja vlen ta mendoj
JE vajza qe gjithe jeten jam lodh
e skam fuqi ta kerkoj
JE tipi i femres qe gjithmone kam karkuar
ke zmren qe ja vlen per ta dashuruar
KE gjithcka mund nji femer ti kerkohet
I ke pikerisht ato aftesi
qe mashkulli per femren e vet krenohet
Eh moj dashuri te rafte Pikaaaaaa
cfare po ju ben ktyre djemve e qikaaa
je e keqe moj ndjenje kur ti je ne largesi
je e keqe moj ndjenje e quajtur dashuri
ME duket se kurre spaskam dashuruar
eshte dicka qe po e vuaj
Kte ndjenje per ty kurre se kam Provuar
E tashme po behen Muaj
Oh gocw moj gocw
oh mike moj mike
je shume e bukur dhe e mire
PO sakaq dhe kaq nevrike
Do te dua me te vertete
me ty te kaloj 1 jete
nese kjo ste mjafton si dashuri
E ke problem ta cojme ndjenjen deri ne perjetesi ??
dy vargje ne fund se pa ty po vuaj
Degjo zemren tende shpirt
Te dua e me duaj
 
Last edited:

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
4,127
Likes
5,438
Sa here jam goditur
Nga femra te cdo lloj
Sa shume kam pritur
Qe ndokush sinqerisht tme dashuroj
Kam besuar shume
E shume here jam zhgenjyer
Ndoshta duket habi
Por zemra me eshte coptuar
Te dashuroj ty zemer
E te dashuroj pa pretendime
Shume thelle ke hyre bukuroshe
Shume thelle ne zemren
Aty dua te kem perjete
Nga femrat kam pase vertet shume zhgenjime
Nuk eshte se po qaj
Por shumica kane vrare zemren time
Ate zemerte sinqerte qe kam
Zemer qe kur thote te dua...
Te dashuron pa pretendime
Eh lum ajo vajze qe do e kete
ZEMREN TIME