Poshterimi......😊😊

Anabela

~ReSpEcTeD__MeMbEr~
Kontributor
Mesazhe
6,924
Mosha
28
POSHTERIMI: i te tjereve nuk ju bon me te forte,
por me te mjere:

Jo gjithkush mund t boj dallim me existencen e te tjereve,nuk mjafton guximi dhe vullneti per t vepruar,dhe permirsuar gjendjen e atyre perreth
Me gjeste te vogla,ose t medha te njerezimit.

Per te kryer keto akte altruizmi,eshte e nevojshme nje shtytje.

POSHTERIMI: eshte arma e tyre e preferuar,
Ata e perdorin ate cdo dite per te groposur te gjitha ato qe u ndodhin atyre,si me mardhenie,ashtu dhe ne pune.

Kur ata kan pak pushtet,dhe autoritet,
ata abuzojne me te per tu siguruar qe te tjeret
Te mbeten te kufizuar ne statusin e tyre te pafavorizuar.

Po per te POSHTERUAR te tjeret
Nuk eshte kurr nje investim i mencur,
kjo do te thot te mos keni dhuraten e largpamesise.

Heret a vone,gjith helmi i shperndare,dhe gjithe ligesia e dhene kaq lirisht,do te kthehet prapa per shkak te ligjit te paarsyeshem te
"Shkakut dhe Pasojes"

Neser mblidhet ajo qe eshte mbjelle sot,
Keshtu qe nese jeton duke perdorur POSHTERIMIN per te fituar kenaqesi,
ne fund do te denoheni me mjerim dhe,vetmi.


Nje jet e mire nuk duhet te behet
As nga frika,as nga fitimi,
Por duhet te jet shprehja e vertet e
Nje shpirti te mire,
Reflektim i nje jete te
Respektit dhe njerezimit...
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Alexiii

Zdija cfare te shkruaja keshtu qe e lash bosh 😜
ANETAR ✓
Mesazhe
630
Mosha
25
Nuk kam fjale cfare te them jam i mahnitur 😜(truri hajde tru dreq thuj naj gjo mos ik tu gjujt femna cfare robi je😜)
 

Opium

Memento vivere
ANETAR ✓
Mesazhe
2,230
Une mendoj se ky eshte fenomen i cili prek vetem mekataret dhe mashtruesit dhe ata me karakter te dobet !
Njeriut me personalitet ske ci poshteron !
 

Opium

Memento vivere
ANETAR ✓
Mesazhe
2,230
Kush e fshiu komentin tim te pare ..?
 

Opium

Memento vivere
ANETAR ✓
Mesazhe
2,230
Dhe pse u fshi nje koment brenda teme ?
 

eltom

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
51
Mosha
27
i bejn keto gjer per tu dukur njeriu nuk duket dhe nuk e eshte e dobishme te behen arogant sepse krijon stres te shoqeri
 
Top