Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Privatesia dhe Anonimiteti!

Status
Nuk është i hapur për përgjigje të mëtejshme
Lerja ne dore ligjit te na identifikoje.
Te gjith identitetet dalin me nje kerkese nga prokuroria :)

Dmth ne prokure te dergohet thjeshte emri I faqes kshu ? Qe ty te te kapi ligji duhet te jesh i identifikuar, jo kshu pas perdeve.
 
Kur behet fjale nese cenohet apo jo privatesia e dikujt argumentet marin dhene behen ligjerata. Ama kur vjen puna te kerkosh vertetim se ku eshte shkelur rregullorja me fakte dhe jo vetem germa ne nuk mer asnje prgj per thjesht mos ke dhen pass ose ndro pass. It’s a pity. :)
Fakti qe ste jap pergjigj do te thote sepse nuk me pelqen te debatoj me ty, sepse e vleresoj jasht mase kontributin tend qe ke dhene per kete forum.
Mund ti vertetoj ne cdo sekond apo ne cdo minut. Por nuk dua te humb respektin per ty sepse jam i sigurte qe fjala nxjerr fjalen :)
 
A mund te kete phishing mole :) ose me sakte te krijoj 1
 
Fakti qe ste jap pergjigj do te thote sepse nuk me pelqen te debatoj me ty, sepse e vleresoj jasht mase kontributin tend qe ke dhene per kete forum.
Mund ti vertetoj ne cdo sekond apo ne cdo minut. Por nuk dua te humb respektin per ty sepse jam i sigurte qe fjala nxjerr fjalen :)

Kemi debatuar bashk shume here ne nje menyre mjaft civile. Por sinqerisht te hidhet balte mi unin tim se gelltis dot sorry. Res :)
 
  • Pëlqej
Reactions: Nio
Organet shteterore kan nje zyre qe quhet "Krimet Kibernetike" ato i dijne te gjitha rruges. :)

Sa te shkruani budalleqe te kota eshte mire qe ose te identifikoheni ose te ndryshoni rregulloren dhe ti beni te qarte njerezit qe privatesia Nuk egziston ne raste te tilla , madje edhe ne rastet kur raportohet ky shqetesim, gishti i miqesise eshte aq I trashe sa asnje mase e rrepte Nuk merret ne k’te rast .

Dhe nuk po flas peR sulme mes faqeve ne k’te rast sepse nuk Me ka interesuar asnjehere , por per thyerje te privatesise pa leje pikerisht nga stafi i jot ne mos nga vete dora e larte .

Nejse Nuk dua te zgjatem me shume ne publik... por mire eshte qe users te jene ne dijeni me nje ndryshim te rregullores.

Por do te kisha deshire qe nga darka te diskutoj ( e kjo per arsye te kohes ) privatesisht me ty , qe ti sqarojme k’to gjera mire e mire .

Gjithe te mirat .
 
Po mir pra deri ktu dakord. Nuk esht e then qe duhet te kemi te njejtin mendim te gjiyh se perndryshe cdo gje do ishte monotone.
Reagimi jot tregoj cik "djegje" mbase keqkuptova un :D
E keqkuptu....gjithsesi dammi un baccio
 
Sa te shkruani budalleqe te kota eshte mire qe ose te identifikoheni ose te ndryshoni rregulloren dhe ti beni te qarte njerezit qe privatesia Nuk egziston ne raste te tilla , madje edhe ne rastet kur raportohet ky shqetesim, gishti i miqesise eshte aq I trashe sa asnje mase e rrepte Nuk merret ne k’te rast .
Dhe nuk po flas peR sulme mes faqeve ne k’te rast sepse nuk Me ka interesuar asnjehere , por per thyerje te privatesise pa leje pikerisht nga stafi i jot ne mos nga vete dora e larte .
Nejse Nuk dua te zgjatem me shume ne publik... por mire eshte qe users te jene ne dijeni me nje ndryshim te rregullores.
Por do te kisha deshire qe nga darka te diskutoj ( e kjo per arsye te kohes ) privatesisht me ty , qe ti sqarojme k’to gjera mire e mire .
Gjithe te mirat .

Askush smund te na akuzoje neve kur jan te njohur ne forume tjera dhe jan po te tjere qe kan ekspozu te dhenat tua apo te dikuj tjeter.
Rregullorja eshte mjaft e qarte po ta lexosh me kujdes.
Pastaj nese doni te shtoni dicka mund te hapni teme tek sygjerimet dhe e bisedojme bashkarisht edhe pse jo te shtohet ne nje te ardhme. :)
 
Askush smund te na akuzoje neve kur jan te njohur ne forume tjera dhe jan po te tjere qe kan ekspozu te dhenat tua apo te dikuj tjeter.
Rregullorja eshte mjaft e qarte po ta lexosh me kujdes.
Pastaj nese doni te shtoni dicka mund te hapni teme tek sygjerimet dhe e bisedojme bashkarisht edhe pse jo te shtohet ne nje te ardhme. :)

Edhe nje here leri forumet e tjera jashte , k’tu Po flitet per dy faqe te tuat pra forumi k’tu ku jemi & chat .

Po flitet kur dikush pas serverit dhe jo userit e thjeshte ( pra stafi ose vete dora e larte qe kane akses ) kur te thyen vjedh privatesine tende ne privat , Nuk P.O. flasim per c’fare hudhim ne publik, se kjo Nuk perben sens dhe as shqetesim.

Jam e sigurte qe me kupton se ku e kam fjalen, e Nuk eshte nevoja qe te besh interesantin, por te shqetesohesh ne k’te rast.
 
Edhe nje here leri forumet e tjera jashte , k’tu Po flitet per dy faqe te tuat pra forumi & chat .

Po flitet kur dikush pas serverit dhe jo userit e thjeshte ( pra stafi ose vete dora e larte qe kane akses ) kur te thyen vjedh privatesine tende ne privat , Nuk P.O. flasim per c’fare hudhim ne publik, se kjo Nuk perben sens dhe as shqetesim.

Jam e sigurte qe me kupton se ku e kam fjalen, e Nuk eshte nevoja qe te besh interesantin, por te shqetesohesh ne k’te rast.
Sinqerisht skam nerva te merrem me kete pjese fare, perpara se te vije ti doja ta mbyllja opsionin e mesazheve private vetem qe te eliminohen debatet per keto qe ti thua sot por mu vune kunder te gjithe.
 
Sinqerisht skam nerva te merrem me kete pjese fare, perpara se te vije ti doja ta mbyllja opsionin e mesazheve private vetem qe te eliminohen debatet per keto qe ti thua sot por mu vune kunder te gjithe.

Atehere Nese Nuk ke Nerva identifiko veten tende dhe stafin tend ... ose beje te qarte ne rregullore qe privatesia Nuk egziston.

Nuk ka rruge tjeter .
 
Atehere Nese Nuk ke Nerva identifiko veten tende dhe stafin tend ... ose beje te qarte ne rregullore qe privatesia Nuk egziston.

Nuk ka rruge tjeter .
Privatesine e ke ti ne dore, nese ja del me identitetin tend real bujrum nuk te ndalon askush te shfaqesh Zanen ne jete reale. :)

Nese nuk ke kuptuar cka eshte virtualiteti athere te sygjeroj te lexosh me shum rreth ktij termi. Une se kam problem te identifikoj veten time packa se shumica ketu me njohin dhe i njoh por smund te behem une parja kuqe se nuk me njeh ti apo se vijne antar te rinj perdite lol

Ketu dhe ne cdo vend ne virtualitet identiteti real perdoret per Intriga dhe ironi. Une e them dhe e kam thene vazhdimisht qe beni kujdes. Tashi del ti dhe me akuzo mu se ste kam rujt mjaftushem nderkoh qe e them vazhdimisht prap qe per cdo problem hapni ankese dhe ta zgjidhim me qetesi dhe mirkuptim. Nese nuk pranon keshtu, athere ke organet e drejtesise qe te tregova dhe ku te shkosh pa pyetur askend tjeter. :)

Nese ti vazhdon akoma dhe e ke problem kete pjese ekziston nje buton LOGOUT aty dhe mbyllet kapitulli i privatesise qe ti hape.
 
Ky eshte opsion me lehtesu rregjistrimin.


Sa per ty @Artiina sepse nuk arri ta kuptoj a ishte shaka apo ironi po te jap pergjigjen me poshte.
- Vlen dhe per ato qe duan te dijne me shume rreth passwordeve ne forum :)

Algoritmi i encriptimit te passwordeve ne forum eshte aq i forte sa dhe i pathyeshem.
Ashtu sic e tregon dhe Moderatori ne forumin official: https://xenforo.com/community/threads/password-formula.32191/post-367845
Formula qe kan perdorur eshte e PATHYESHME!


Mos degjoni ca thone larte e poshte sepse Inferioret kerkojne vemendje. Eshte e vetmja gje qe u intereson.
Merrni shembull ca ka ndodh mes tyre kohen qe ishin ketu qe te kuptoni se ne cpike arrijne ti perdorin njerzit pastaj kur u prishen interesat i flakin si te panjohur! :)

Une ju keshilloj te ruani privatesine tuaj. Mos bini pre e miresise qe mund tju bejne per 1 moment te caktuar.

Ketu do perjashtohen te gjith ato qe thyejne rregullat me REKLAMA DHE OFENDIME!.

Kalofshi kendshem :)
1 e kisha seriozisht ama kshtu foli un si tu lu teze
2 sem ka than asni veq se kur humbim pasin ju sdi e gjeni per ket pyta
3 nese hyni aman ms mos mi lexoni se ju pushkatoj? hajg bre mos rri kaq agrasiv
4 faliminderit per prrgjigjennnnn qe besa tbesova
 
sem ka than asni veq se kur humbim pasin ju sdi e gjeni per ket pyta
Kur humb passwordin fillimisht verifikojme qe ai qe e kerkon eshte zoteruesi i asaj llogarie pastaj eshte opsioni ne panelin e administrimit qe te mundeson te nderrosh password per cdo perdorues gjithsesi mire eshte mos te humbet.
- Ky opsion dhe asnje opsion nuk te mundeson te shohesh passwordet qe jan aktualisht.
Me email nuk mundesh me e marre sepse i kemi caktivizuar, pasi dhe lejojme antarsime me email invalid. :)
 
Privatesine e ke ti ne dore, nese ja del me identitetin tend real bujrum nuk te ndalon askush te shfaqesh Zanen ne jete reale. :)

Nese nuk ke kuptuar cka eshte virtualiteti athere te sygjeroj te lexosh me shum rreth ktij termi. Une se kam problem te identifikoj veten time packa se shumica ketu me njohin dhe i njoh por smund te behem une parja kuqe se nuk me njeh ti apo se vijne antar te rinj perdite lol

Ketu dhe ne cdo vend ne virtualitet identiteti real perdoret per Intriga dhe ironi. Une e them dhe e kam thene vazhdimisht qe beni kujdes. Tashi del ti dhe me akuzo mu se ste kam rujt mjaftushem nderkoh qe e them vazhdimisht prap qe per cdo problem hapni ankese dhe ta zgjidhim me qetesi dhe mirkuptim. Nese nuk pranon keshtu, athere ke organet e drejtesise qe te tregova dhe ku te shkosh pa pyetur askend tjeter. :)

Nese ti vazhdon akoma dhe e ke problem kete pjese ekziston nje buton LOGOUT aty dhe mbyllet kapitulli i privatesise qe ti hape.

Nuk eshte nevoja per k’to moralet virtuale.

Thjeshte dhe paster ta kam shpjeguar me lart ... por sic duket qenke ne dijeni, e prandaj edhe justifikohesh .

Jeni te paret per te drejtuar tek butoni Logout , cudi qe nuk te interesoi me tej shqetesimi I im per thyerje te privatesise, e Nese qenka kshu fute edhe k’te logout tek rregullorja... bashke me faktin qe privatesia Nuk egziston perderisa eshte dikush k’tu me akses qe Ta thyen me force ...don apo Nuk don ti .
 
Nuk eshte nevoja per k’to moralet virtuale.
Thjeshte dhe paster ta kam shpjeguar me lart ... por sic duket qenke ne dijeni, e prandaj edhe justifikohesh .
Jeni te paret per te drejtuar tek butoni Logout , cudi qe nuk te interesoi me tej shqetesimi I im per thyerje te privatesise, e Nese qenka kshu fute edhe k’te logout tek rregullorja... bashke me faktin qe privatesia Nuk egziston perderisa eshte dikush k’tu me akses qe Ta thyen me force ...don apo Nuk don ti .
Une jam ne dijeni te gjitha gjerave ne lidhje me kto qe thua ti dhe po ta them pastertisht jam i vetmi qe i jap rendesi nisur nga fakti qe dhe un jam i vjeter neper forume. Kete e kupton shum mire ti sepse ne forumet tjera nuk don me dit kush se kush je ti apo se ca kerkon ti. Te lejne postimin aty dhe komentojne te tjere qe te tallen me chit-chate ne shqetesimin tend.

Gjithesi nuk eshte nevoja te shtojme LOGOUT tek rregullorja kur e ke gjat gjith kohes para syve dhe dihet per cfare funksionon, ta thash qe ti vendosim kapakun ketij debati dhe jo ta pershkallezojme.
Per cdo gje tjeter je e lutur te kontaktosh me @Juno dhe te hapni Sygjerime per te bere ndryshime ne rregullore.
Detyra ime ishte informimi i nje problemi qe antaret shpalosen duke qene qe kam marr pjes ne ngritjen e ketij forumi.
 
Une jam ne dijeni te gjitha gjerave ne lidhje me kto qe thua ti dhe po ta them pastertisht jam i vetmi qe i jap rendesi nisur nga fakti qe dhe un jam i vjeter neper forume. Kete e kupton shum mire ti sepse ne forumet tjera nuk don me dit kush se kush je ti apo se ca kerkon ti. Te lejne postimin aty dhe komentojne te tjere qe te tallen me chit-chate ne shqetesimin tend.

Gjithesi nuk eshte nevoja te shtojme LOGOUT tek rregullorja kur e ke gjat gjith kohes para syve dhe dihet per cfare funksionon, ta thash qe ti vendosim kapakun ketij debati dhe jo ta pershkallezojme.
Per cdo gje tjeter je e lutur te kontaktosh me @Juno dhe te hapni Sygjerime per te bere ndryshime ne rregullore.
Detyra ime ishte informimi i nje problemi qe antaret shpalosen duke qene qe kam marr pjes ne ngritjen e ketij forumi.

Normale qe ti je ne dijeni te te gjithave ... sepse eshte edhe sistemi I jot pra Je themeluesi ... por ky forum vjen edhe me nje rregullore qe jam e sigurte qe edhe tI ke rene dakort me palen tjeter kur Ta kane shitur ty !!!!! Tani fakti qe ti apo nje nga stafi I jot ka akses te informacionit nuk do te thote qe te abuzosh me te .

Ne te kundert kush na qenka edhe qellimi I jot ne k’te rast ? Qe Te mbledhesh e te vjedhesh informacion ?!

As qe e prisja qe ta zgjasesh k’te muhabet kaq gjate nderkohe qe une Po te shpreh hapur nje shqetesim ne fjale , ti me tregon mua forumet e tjera & LOGoUt button .

Nuk dua te flas me Juno, por me ty meqe eshte edhe faqja e jote dhe je edhe ne dijeni te aksesit .. se kush tjeter ka akses k’tu pervec teje .

Ne te kundert sic thashe , beji nje ndryshim rregullores ...bashkangjiti faktin qe k’tu Nuk ka privatesi dhe njerezit ta marrin vete situaten ne dore , Te lejohet perdorimi i VPN-se si ne chat edhe edhe ne forum , dhe te shtohet edhe LOGOUt button ne raste te tilla .

Pastaj jemi edhe shume te qArte dhe nuk ka nevoje qe edhe ti & stafi i jot te identifikohet e as te dalesh 2 BrAinwash ppl .

Ndryshimet ne rregullore i ben ti dhe vetem ti , sepse ti je edhe ai qe duhet te shqetesohesh per gjera te tilla perderisa edhe I ke marre persiper.

Shpresoj qe te kuptohemi .
 
Status
Nuk është i hapur për përgjigje të mëtejshme

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.