Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Projekt - Ide

Une per vete pervec Familes sime , sa here vete ne Shqiperi shkoj dhe ndihmoj nga 3-4 Familje te Varfera, po ashu dhe Prinderit e mi kane dy Familje qe i ndihmojne kaq Vite , nje Gramshi e tjetra se di nga Jane??
Sa here dua te dhuroj them aq lek do i harxhoja ne ndonje Darke , e le pa vajtur dhe ato lek shkoj dhe i dhuroj cdo deshire atyre Familjeve ( me aq sa mundem, dhe pa ua prishur buzeqeshjen atyre)
 
Une leket e mi ia jap vete familjeve ne nevoje.. nuk ia besoj askujt se na dalin si Elvis Naci??
dhe shume mire ben se shumica e atyre fondeve vidhen dhe vetem .0001 %shkon ne nevoje te atyre familjeve
 
Duke pare qe ktu jemi nje komunitet relalativisht i madh,doja te dija se cmendoni per krijimin e nje fondi,ku gjithsecili,sipas mundesive,te jape nje shume mujore,dhe cdo muaj kjo shume ti shkoje nje familjeje ne nevoje per gjerat bazike.
Pres mendime dhe sygjerime se sa e realizushme eshte kjo ?
@HIM si fillm tê përgëzoj për "inicativen"
nëse mund ta çuaj kështu, më pëlqen shumë si ide pamvarsisht sa e realizushme do jetë..
Unë të jem e sinqert, nuk do kontriboj, jo se nuk do doja por sepse nuk i kam mundësit, gjithsesi më vjen shumë mirë qê lexoj të tilla tema...??
Ps: Mos i prishni temat duke bër humor mendoj unë nëse nuk keni diçka për këtë temë anshkalojeni ??
 
@HIM si fillm tê përgëzoj për "nicativen"
nëse mund ta çuaj kështu, më pëlqen shumë si ide pamvarsisht sa e realizushme do jetë..
Unë të jem e sinqert, nuk do kontriboj, jo se nuk do doja por sepse nuk i kam mundësit, gjithsesi më vjen shumë mirë qê lexoj të tilla tema...??
Ps: Mos i prishni temat duke bër humor mendoj unë nëse nuk keni diçka për këtë temë anshkalojeni ??
Ne fakt tani mbas disa oresh mendoj qe ishte gabim dhe e nxituar hapja e ksaj teme.
 
Duke pare qe ktu jemi nje komunitet relalativisht i madh,doja te dija se cmendoni per krijimin e nje fondi,ku gjithsecili,sipas mundesive,te jape nje shume mujore,dhe cdo muaj kjo shume ti shkoje nje familjeje ne nevoje per gjerat bazike.
Pres mendime dhe sygjerime se sa e realizushme eshte kjo ?
Ke mendu shum mire himo problemi ktu eshre se u ka bo si pune kjo nshqipni dmth para disa kohesh ishin goca te reja cdo cep shqipnis qe mblidhnin lek per njerezet edhe e kishin rrogen 600 mij lek duke honger lekt e robve te smun prz me tu dhims. Un ka vite qe kam von nji fare llogarie qe ja kaloj muj oer muj azilit pleqve ndr edhe ali dem tr, edhe shpise fmise. Me cu buk atyre qe kan kom e dur edhe qe jan moshatar me ne i bje do filloj bixhozin himo do fillojn efhe mallin. Nese do duhet nai ndihm un jam pro me sa mundesi kam per cdo gjo ju flm ✌️
 
Une kam disa jetime qe i ndihmoj vete dhe nuk i besoj askujt tjeter per ndihma financiare✌️
Eshte perqafimi tyre me i bukur qe kam marre gjer me sot?
I shoh syte e tyre te fikur, sepse asgje ne bote nuk e zevendeson dashurine e prinderve, por qe me mundesine time gjithmone u jam dhe do tu jem prane per ti pare te buzeqeshur♥️
Nje dite Amelia 6 vjecare me thote: Anna te pyes dicka?
Po i them, pasi e kisha marre tek shtepia ime dhe ishin fikur dritat!
A ka drita ne itali?
Po ka , pse pyet i them?
Te pakten ka mami drita tha?
Ajo akoma e di se nena qe i ka vdekur, eshte ne spital per tu sheruar?
Qava me shpirt duke u betuar se gjithmone do jem prane saj♥️
 
Më pêrpara besoja nê ojf ( organizata jo fitmprurse) por tani kam filluar të mos i besoj edhe aq shumë..
E vlersoj punên dhe dëshirën që kan për ti ndihmuar, kushdo që ka nevojë..
Ajo që nuk më pëlqen asht fotot që bajnë, atëhrë pse duhet ti fotografojmë të varfërin??..
Apo duhet ti bajm dekomentar me varfërin ..
Unë asnjherë nuk kam dhurar, shuma parash..
Kam kontakuar me fundjaven dhe i kam pas paraqitur një rast, më than të kontaktoja me Kordinatorin e fundjavês në Shkodër dhe pasi i dërgova informacionet dhe gjdo të dhënë, përgjigja ishte , nuk kam makin të shkoj atje ????por do shikoj çfar do baj dhe asgja nuk kan ba ?...
Ma përpara fëmijëve në rrugë i jepja para aq sa kisha mundësi, por kur pash që mama e tyre i mirrte dhe blinte budllaiqe shpesh edhe cigare i shikoja që pinin nuk i jepja ma para..
Por i blej fëmijëve diçka dhe ja jap sa ti jap para...
Kur isha në nji provim ket vit sapo dola nga provimi erdhi nji fëmij i vogël dhe më kërkoj para, kisha vetm lekt e atubuzit, edhe kur erdhi i bleva nji amit??okay ndoshta asht diçka që dikujt i duket me qesh poor, ngaqê unê kisja etje pêr vete thash do ket etje edhe ai dhe ja bleva atij dhe pse më ikên lekt e atubuzzit dhe gjysmen e rrugês e bana nê kamb, poor u ndjeva mirê ??
E mua më pëlqejn ato që bajn bamirsi edhe nuk marrin kamerat me vete dhe ato qê ndihmojnê por nuk pormoncohen pêr asnjë, edhe nuk e bajn sa me u duk?
 
Cdo ide bamiresie eshte e mire. Une do kisha besim te verber tek antaret e forumit - ketu mblidhen njerzit me te ndershem te Shqiperis ?
 
Cdo ide bamiresie eshte e mire. Une do kisha besim te verber tek antaret e forumit - ketu mblidhen njerzit me te ndershem te Shqiperis ?
se dii pse me duket shume me kunje ky komenti jot qofsha gabim
 
Cdo ide bamiresie eshte e mire. Une do kisha besim te verber tek antaret e forumit - ketu mblidhen njerzit me te ndershem te Shqiperis ?

Behu human!

Ti ke dhene leke per botime librash me poezi, spo jepke 2 grosh per bamiresi.
 
Behu human!

Ti ke dhene leke per botime librash me poezi, spo jepke 2 grosh per bamiresi.

Ai ishte investimi me i mire qe kam bere. I dhame perkrahje disave nga shkrimtaret Shqiptar me te talentuar te mileniumit. Ja vlejti. Libri na beri krenar te gjitheve! ?

Adminave anej i besova, se dhe po t’i vidhshin, dhurata me e shtrrenjt qe do boshin, do ishte corape me pika. Kurse ty ste besoj se je bixhozxhi :p
 
Ai ishte investimi me i mire qe kam bere. I dhame perkrahje disave nga shkrimtaret Shqiptar me te talentuar te mileniumit. Ja vlejti. Libri na beri krenar te gjitheve! ?

Adminave anej i besova, se dhe po t’i vidhshin, dhurata me e shtrrenjt qe do boshin, do ishte corape me pika. Kurse ty ste besoj se je bixhozxhi :p

Ah mor Tip djali?
Ti nuk e di, por edhe ato çorapet me pika qe do merrje do ishin te perdorme.
Do merje çorapet e frankut ?????
Ps: jam bixhozxhi qe nuk e luj interin,milanin dhe juven??
 
Do mpelqente ma shume me i eduku si ta perdorin lekun. Kam dhene familjeve ne nevoje ma para dhe e shperdorojne. Sdin si ta menaxhojne ose ta perdorin.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.