Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Proze nga Harrakati

Zemra eshte pjesa ime me pak e ndjeshme. Truri eshte zona ime me pak e kujdesshme. Une tani jam nje qenie instinktive,qe kerkon vetem te ruaj ekzistencen e vet pa ju bere keq qenieve te tjera.

Qenke i vetem ne lufte dhe pa asnje mbrojtje. Zoti paste meshire per ty :p
 
Qenke i vetem ne lufte dhe pa asnje mbrojtje. Zoti paste meshire per ty :p
Zoti? Po ai ka vrare 100 miliarde njerez,te gjithe njerezit qe ka krijuar. Si mund te pres meshire prej tij.
 
Zoti? Po ai ka vrare 100 miliarde njerez,te gjithe njerezit qe ka krijuar. Si mund te pres meshire prej tij.

As aty nuk gjen ngushellim!
Qenke ateist, besimtar i forcave te erreta :p
 
As aty nuk gjen ngushellim!
Qenke ateist, besimtar i forcave te erreta :p
Po ne nga erresira vijme. Jeta zhvillohet ne erresire. Nuk ka drite ne barkun e nenes. Pastaj,prape ne erresire perfundojme.
 
As aty nuk gjen ngushellim!
Qenke ateist, besimtar i forcave te erreta :p
Mua me quajne Adi. Ky emer vjen nga Hades,perendia greke e nentokes,ku shkonin shpirtrat e te vdekurve.
 
Pse te gjithe? Milingona fitoi. Ishte e vetmja qe arriti te mbijetonte.
Edhe milingona u denua. Pra,edhe milingonat humbi. Nga fundi i jetes se tij,Enver Hoxha i kishte groposur te gjithe shoket. Pas vdekjes ,ai u fsheh nen toke, dhe pese vjet me vone e nxorren nga nentoka dhe ja hodhen trupin ne rruge. Me kupto drejt,nuk ka fitimtare ne perrallat e mija. Te gjithe humbasin,te gjithe ndeshkohen ,jemi te gjithe te humbur,jemi te gjithe te vdekur. Mbijetesa eshte gjithmone e perkoheshme,ajo nuk e ndryshon fundin e jetes. Per nder,une nuk e kam kuptuar asnjehere se per cilen grupmoshe jane keto perralla. Une them se ato do i bejne dem cdo grupmoshe qe do i lexoj. Shume njerez madje,ma kane thene hapur kete gje.Sa me teper qe njerezit i lexojne,aq me teper trembem une. Duhet ti shkruaja ndryshe,por fatkeqesisht une nuk e di fare se si shkruhet ndryshe..
 
Pertoj me e lexu
Mire ben. Mos e lexo fare,sepse ka dale nje gje e erret. Edhe shqyerja e shokeve ndodh naten,ne erresire....kur te gjithe jane ne gjume. Dikush ,fare prane jush,po mendon qe tju haje. E kam parasysh si tani kur u cova ate nate dhe pashe shokun tim qe nuk po flinte,qe mi kish ngulur syte gjithe lakmi,sikur donte te me hante...
 
Dy macokë ,mbi një avlli,
me njëri tjetrin lidhën miqësi.
Përse të hahemi kot më kot,
ka vend për të dy kjo botë.
Aty pranë një mace po kalon
buzëqesh,me radhë i shikon.
Kaq u desh,miqësinë e harruan
njërin tjetrit me kthetra ju lëshuan.
Budallenjtë ,kokën njëri tjetrit po ja hanë,
zuska e shtrirë,bën sehir hatanë.
Befas,një macok i tretë na mbin,
macen e sheh,fillon e mjaullin.
Dhe macja dy herë nuk e mendoi,
bishtin e drodhi,pas tij vrapoi
Macja, për sevda ishte tretur.
Macokët, për sevda kishin vdekur.
Në mbrëmje,aty mbi avlli,
u ul një shqiponjë e bëri gosti.
Ja or miq,kështu e ka kjo jetë,
vriten dy,fiton një i tretë.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.