• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

[PS3] Si ta bejme me chip

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,874
Location
127.0.0.1
Te gjith e dini dhe keni luajtur qofte nje here te vetme PS3 (Playstation 3)
Sot do ju shpjegoj sesi behen me chip.
PS: Kte punen e chip ja kan vendos shqiptaret sepse realisht eshte thjesht nje sistem i ngjashem me ate qe ka nxjerr sony.
Ndryshimi vetem eshte se kemi FULL ROOT ACCESS! Pra mundemi me instalu dhe me fshi package apo lojra nga sistemi :)

LISTA QE BEHET ME CHIP:
  • 20XX
  • 21XX
  • Disa 25XX modele
LISTA QE NUK BEHET ME CHIP
  • Disa 25XX Modele
  • 3XXX
  • 4XXXA
  • 4XXXB
  • 4XXXC
Exploit i vetem qe qarkullon per PS3 eshte vetem ne VERSION 3.55 pra mos u mashtroni nga faqe te tjera. Sepse nuk ka exploit per version me te madh se aq!
Duke provuar lloj lloj Firmware do rrezikoni te prishi playstation tuaj. Kshu qe zgjidhini me kujdes ne faqe te besuara!

Kontrollojme versionin minimal te playstation fillimsht.
E shkarkojme ketu: http://wololo.net/downloads/index.php/download/10250
Kliko FOLDER NE USB
PS3 brenda ps3 krijo UPDATE pastaj vendos ate qe sapo shkarkove.

Pastaj shko tek System > Update > Update over USB dhe te nxjerr versionin minimal qe suporton modeli jot.

Nese e keni versionin POSHTE 3.55 mjafto te kerkoni ne google Playstation 3 3.55 Firmware Cobra dhe shkarkojeni e bejini upgrade nga usb direkt.

Nese jeni siper Versionit 3.55 athere duhet te perdorin E3 Flasher:
Udhezimet jan te thjeshta tek video me poshte:
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top