• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Pse femrat kur tradhëtohen fajsojnë gjithmonë femrën tjetër?

Seyfert

-
Stafi i forumit
Administrator/e
Mesazhe
2,624
Likes
4,708
Location
Prague
#1
Po e nis unë arsyetimin tim.

Në mënyrë të fshehtë të gjithë ne e dimë se për të “kërcyer tango” duhen dy persona, edhe pse në të tilla situata e kemi të vështirë ta pranojmë. Femrat e kanë më të thjeshtë të fajsojnë personin e tretë, se sa të shohin problemin aty ku është vërtetë.
 

Senseo

Unconventional.
VIP i Forumit
Mesazhe
8,869
Likes
6,384
#2
Fajesimi Bie mbi femrem kur ajo eshte ne dijeni qe mashkulli me te cilin ka lidhje eshte toke o xonme.
Pastaj eshte edhe fakti qe ju meshkujt e beni te atill situaten qe per te dalur vete nga balta filloni e thoni jo isha i dehur jo kshu jo ashtu perfitoj edhe kushedi sa idiotsi. Por e vertete ne si femra gjeja e pare qe na vjen ne mendje eshte: ajo i ka fajet ajo ehst kshu e ashtu. Kur ‘fajtorin’ e kemi ne krah.
 

Mogli

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
5,251
Likes
4,344
#3
Them ngaqe admirimi i mashkullit per femren ska fund !!!! Mendoj qe ne ket pike femra "xhelozon" femren tjeter deri diku sepse ajo tjetra mund te kete 1 "arme" me te forte perderisa ia ka joshe partnerin !!!! Por them qe femrat kur te tradhetohen ti fusin shkelmin mashkullit sepse nese ndodhi 1 here do ndodhi 2 3 4 5 sa here tket rastin !!!
 

S!rena

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
62
Likes
63
#4
Fajesimi Bie mbi femrem kur ajo eshte ne dijeni qe mashkulli me te cilin ka lidhje eshte toke o xonme.
Pastaj eshte edhe fakti qe ju meshkujt e beni te atill situaten qe per te dalur vete nga balta filloni e thoni jo isha i dehur jo kshu jo ashtu perfitoj edhe kushedi sa idiotsi. Por e vertete ne si femra gjeja e pare qe na vjen ne mendje eshte: ajo i ka fajet ajo ehst kshu e ashtu. Kur ‘fajtorin’ e kemi ne krah.
Me fal pse duhet te ndjehet fajtore nje femer kur vete mashkulli s'mban qendrim, nese se mendon familjen ai pse duhet ta mendoj e te ndjehet fajtore ajo kur ai vete s'do t'ia dij?!

Gjithsesi persa i perket temes,kam mendimin se femrat akuzojne gjithmone femren tjeter duke dashur keshtu te lehtesojne ate barren e vete shpirterore shpesh,qe dicka nuk ka funksionuar si duhet ne martesen e saj,dhe gjeja tjeter sepse mashkulli gjithmone arsyetohet per gjithcka qe ben (vetem per faktin qe i perket gjinise mashkullore) ,dmth ishte ajo k******a qe e genjeu,e mashtroi lol
 

Alexandra

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,343
Likes
1,335
#6
Asnjehere s"do fajsoja femren tjeter nese gjendem e tradhtuar.
Kjo lloj llogjike eshte idiotesi.
Faijn ta ka mashkulli qe ke perkrah,apo i dashuri apo i burri,varet cilin status ka kundrejt lidhjes.
Kur tjetrin se kane perdhunuar,nuk mund te kete faj tjetra por ai.
Normalisht ose eshte tip i levizeshem,ose i pa plotesuar ose i pelqen tradhtia,ose ste don,.thjeshte.
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
4,232
Likes
5,339
#7
@Aleksandra ca te thot vllai yt ty...... po jepi dhe nji shancxse gjynah
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
18,997
Likes
18,997
Age
26
Location
Tiranë
#9
Femrat tradhtojnë prej inatit. Edhe pse realisht nuk është kjo gjë që duan, ato tradhtojnë thjesht për hakmarrje në mënyrë që partnerin e tyre ta vënë në të njëjtat pozita, për t’i bërë të kuptueshme dhimbjen që shkakton kjo sjellje pabesie.

Pasja e një të dashuri (përveç të fejuarit), eliminon stresin.

Për egon e saj
Edhe në këtë rast, gjithçka vjen nga mungesa e vëmendjes nga ana e partnerit

Femra mund të tradhtojë edhe sepse jeta e saj është e pakënaqshme ose më keq, e mërzitshme. jeta e tyre seksuale është e parashikueshme. Ashtu si meshkujt, edhe femrat dëshirojnë të kryejnë marrëdhënie seksuale të shpeshta, ose të eksperimentojnë gjëra të ndryshme.
Prej vetmisë një arsye tjetër.

Kur një burrë dhe një grua nuk kanë asgjë të përbashkët, gruaja mund të gjejë kënaqësi te një tjetër mashkull, apo te një shok i besuar. Por problemi më pas është që ai shumë lehtë mund të bëhet i dashuri i saj se tradhtia heq vetminë.
 

Uriel

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
30
Likes
42
#11
Natyra e njeriut eshte e tille.. dikush e ben sepse i pelqen, dikujt ne nje menyre tjeter por perkufizimi eshte sepse jemi qenie dyshuese dhe te prirur te gabojme.
 

Natta

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,386
Likes
733
#15
Fajet bien mbi partnerin pastaj mbi femren tjeter.
Nuk ka justifike tradhetia,dhe as nuk falet.
Normalisht qe tjetra ka faj,kur ajo e din se ai ka te dashur/fejuar apo grua ska pse tngacmoj nje mashkull qe ka dike ne krah.
P.S Disa qenie nuk meriton ti quash "femra",jan aq te ndyra saqe te vjen keq ndonjeher qe je femer.
 

Alesia

SwEEt As SuGar, CoLd As IcE
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,090
Likes
3,636
Location
USA
#16
Per nje moment te shkurter ne nerva e siper e fajson femren tjeter per arsyje se ndjen xhelozi ndaj saj...por mbasi te bihen nervat kupton qe ste ka faj goca huje qe ti ke budallin nshpi.