• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Pse femrat kur tradhëtohen fajsojnë gjithmonë femrën tjetër?

Stronzino

Disse Dante a Beatrice apri lw gambe e ti faro fel
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,408
Ene qenin se i mer er buces mbrapa kudonqe iken
Pordh me.rigon osht fjal e urt popullore qe mos te te haj qeni lidh bucen :)
Tashi se doni me I dham vlere gjinis femrore o tjeter gjo.


O dhe ajo.tjetra
Femra osht e vetmje kafsh pa bisht...e ter jeten e con ne kerkim bishtit
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Jorina

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
138
Mendoj se ndodh nga deshprimi momental, sepse me leht eshte te fajsosh tjeret se sa te shikosh ne realitetin ne sy,dhe ti bish shpatulles vetes dhe ti thuash nuk funksionoj 🤷‍♀️
So n what?
Me mir heret se kurr!
Pastaj kush thot se duhet me nje Person ta kalojm jeten, imagjinoni prej moshes 18 vjece deri ne 68 vjece te rish me te njejtin mashkull, per mua personalisht do ishte nje Tmerr i vertet 😂😂
Te iken jeta ters
 

Zana

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,229
C’fare nuk lexova ne k’te teme ... ca shprehje e krahasime te rendomta 🙄

... Ne lidhje me temen, Nuk jam dakort ... them qe meshkujt ne pergjithesi lidhen rreth k’tij fakti dhe bejne kontradita me veten e tyre , per te dalur nga situata , per ta hequr vemendjen nga ato dhe pothuajse bindin veten e tyre , qe nuk eshte faji i tyre ... pra bejne Reversed psychology.

Megjithate megjithate , ka edhe raste kur nje femer tjeter ka histori e qe vazhdon te insinstoje pas mashkullit tend ... dhe ne k’te rast eshte edhe e arsyeshme qe te fajesoje palen e trete , pasi ngelet edhe arsyeja e vertete.
 

Seyfert

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
4,295
Mosha
35
Location
Prague
C’fare nuk lexova ne k’te teme ... ca shprehje e krahasime te rendomta 🙄

... Ne lidhje me temen, Nuk jam dakort ... them qe meshkujt ne pergjithesi lidhen rreth k’tij fakti dhe bejne kontradita me veten e tyre , per te dalur nga situata , per ta hequr vemendjen nga ato dhe pothuajse bindin veten e tyre , qe nuk eshte faji i tyre ... pra bejne Reversed psychology.

Megjithate megjithate , ka edhe raste kur nje femer tjeter ka histori e qe vazhdon te insinstoje pas mashkullit tend ... dhe ne k’te rast eshte edhe e arsyeshme qe te fajesoje palen e trete , pasi ngelet edhe arsyeja e vertete.
@Zana nuk etiketova femren si shkatare e tradhetive sepse qe te tradhetosh duhet te jene 2 persona. Ne pergjithesi ne rastet e tradhetise femrat ua vene fajin njera-tjetres sepse shohin shume faktin se cfare ka tjetra me shume se une. 😉
 

^LABBY

“Only god can judge me”
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,341
Location
Bogota
@Seyfert e paske qa ket temen :p po femra eshte natyr e brisht :p sumnd ta mbaj tgjith barren e fajt vet e shkarkon diku :D e kan instiktive jan te pakta femrat “Gangestere” qe e pranojn realitetin sic eshte :D
 

Zana

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,229
@Zana nuk etiketova femren si shkatare e tradhetive sepse qe te tradhetosh duhet te jene 2 persona. Ne pergjithesi ne rastet e tradhetise femrat ua vene fajin njera-tjetres sepse shohin shume faktin se cfare ka tjetra me shume se une. 😉
Prsh : )

Ne k’te rast ngelet te themi qe kjo pyetje lind ne te dyja rastet/gjinite. Pra edhe kur nje femer tradheton mashkullin, pyetja e pare qe vihet ne diskutim eshte kjo :

C’fare ka ai me shume se une ?! C’fare te ploteson ai qe nuk Ta plotesoj une ?! Etj etj

Megjithate une k’te nuk E konsideroj si faj , por si nje fare diskutimi mes paleve per te kuptuar pak a shume edhe arsyen/ situaten . : )
 
Top