Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pse ndodh xhelozia.

Juno

Kontributor
Regjistruar më
Kor 25, 2017
Mesazhe
32,412
View attachment 19856
Si rezultat i shumë sondazheve dhe intervistave është bërë e ditu se xhelozia është ndjenja më e keqe që mund të ketë dikush pasi është konsumim i vetes. Por pse bëhemi xhelozë?

Ja 3 arsye :

-Mungesa e vetëvlerësimit/pasiguria.

Arsyeja më e shpeshtë pse dikush ndihet xheloz është sepse nuk e vlerëson veten aq sa duhet. Në këtë mënyrë mendimet se partneri do të gjejë dikë më të mirë se ju, rriten shumë. Rrjedhimisht ju do të shfaqni më shumë xhelozi ndaj tij/saj.

-Probleme me besimin.

Për arsye të ndryshme ju jeni një njeri që nuk besoni në njerëz të tjerë apo qoftë edhe te vetja juaj. Kështu që dhe me partnerin apo partneren do të ndodhë e njëjta gjë dhe si pasojë xhelozia del në skenë.

-Probleme me ankthin.

Një njëri që ankthin e ka pjesë të pashmangshme të jetës, do jetojë me ankth dhe frikë se mos personi që ka në krahë do e zvëndësojë me dikë tjetër. Xhelozia do të shfaqet përsëri edhe këtu.

Por bëni kujdes! Mundohuni të kontrrolloni xhelozinë tuaj nëse nuk doni që kjo e fundit të jetë një problem i ri dhe përfundimtar për lidhjen tuaj.
 
Interesante.
Po si mos te jesh xheloze kur ka femra qe bejn si "bushtra"per te ren ne sy te partnerit tend.
Edhe mashkulli si i babzitur qe eshte hap syt e fillon ti bej gjeste.
P.S Mos thoni jo un sbej keshtu.
90% e meshkujve keshtu veprojne.
 
????????
Per mendimin tim ndoth tek te dyja palet:
Varet nga njeriu se sa i babzitur eshte kur ka dike ne krahe e nuk kenaqet.
 
Krushke, ja nje teme per forum: Sa "Bushtra" kemi ne forum? Lol
???????
 
Last edited:
Ahahaahhhhahahahahahaha mir e the po varet kush e pranon??????
 
Ahahaahhhhahahahahahaha mir e the po varet kush e pranon??????
E pranoj!

Po hodhe me syte te kamarieri,me plagos shume rende,sa se marr veten per nje jave.

E pa rikuperueshme ajo lloj plage. ?
 
@_xhelozi ke gjith kete temen te flas pse ndodh xhelozia mer horr qe i bone gocat/plakat/gjyshet per te vdekur mas teje ????
 
Pse s'beson robi n'Zot, si duhet. Mendon se ate cfare nuk e ka, duhet ta kete ai patjeter, e jo tjetri. Mendon se i behet e padrejte nga cdokush, deshiron te mirat e te tjereve ti kete vet, e jo ata.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.