Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pse orët Rolex janë kaq të shtrenjta

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608
rolex-401x201.jpg
Orët Rolex janë disa nga orët më të njohura por njëkohësisht edhe më të kërkuarat në botë. Vitin e kaluar, një orë e markës Vintage Rolex Daytona u shit në ankand për vetëm 17.8 milion dollar. Cara Barrett, redaktore në Hodinkee, na shpjegon faktin se pse orët Rolex janë kaq të kushtueshëm.

Barret shpjegon përveç se çmimet e tyre janë të larta ato kanë edhe një copëz historie brenda. Emri Rolex të sjell në mendje luksin. Jo më kot Rolex është një ndër firmat me vlerën më të madhe që mund të ekzistojë në botë dhe sigurisht është më e njohura. Firma Rolex prodhon rreth 2000 modele në ditë. Por ja cilët janë 10 orët më të kushtueshëm të realizuara nga Rolex:

LEXO EDHE:
Vendet më jetëgjata dhe më jetëshkurtra, ja ku futet Shqipëria
Rolex Chronograph 1942 (çmimi: 1.16 milion dollarë).

Eric Clapton’s 1971 Rolex Daytona (çmimi: 505.000 dollarë).

Rolex GMT 116769TBR (çmimi: 485.350 dollarë).

James Bond 1973 Rolex 5513 (çmimi: 450.000 dollarë)

Dr. Rajendra Prasad’s Gold Rolex Oyster (çmimi: 440.000 dollarë)

Rolex Platinium Pearlmaster (çmimi: 19.000 – 275.000 dollarë).

Paul Neëman Ferrari Red Rolex Daytona 6565 (çmimi: 267.203 dollarë).

Steve McQueen 1967 Rolex Submariner (çmimi: 234.000 dollarë).

Paul Neëman Rolex Daytona (çmimi: 106.273 dollarë).

Rolex Submariner për Cartier (çmimi: 100.000 dollarë).

The post Pse orët Rolex janë kaq të shtrenjta appeared first on Lajmi i Fundit.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.