Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 18-24 Janar 2021

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,919
Dashi

Puna

Do të gjeni mundësi, edhe nëse nuk doni të përfitoni menjëherë, por do të keni të gjitha fakultetet e nevojshme për të pasur sukses në qëllimin tuaj. Do të gjeni një ekuilibër të mirë dhe do të bëheni më të mirë se sa mendoni.

Dashuria

Çiftet do të përballen me situate të pakëndshme. Do të ketë mungesë besimi, dhe e vetmja mënyrë për ta zgjidhur është komunikimi. Beqarët nuk do të nxjerrin konkluzione menjëherë dhe do të përpiqen t’u japin mundësi më të mira atyre që e meritojnë. Sidoqoftë, duhet të jemi pak më të kujdesshëm.

Financat

Nëse puna juaj përfshin para ose dokumente financiare, jini sa më të përqendruar këtë javë për të shmangur gabimet ose lëshimet.

Demi

Puna

Ju e dini mirë që nëse keni burime në dispozicion duhet t’i shfrytëzoni ato deri në fund për të qenë në gjendje të kaloni në situata të vështira, prandaj mos e injoroni atë thjesht sepse diçka e rëndë ju pret gjatë javës.

Dashuria

Çiftet mund të fitojnë shumë nga marrëdhëniet e tyre duke u përpjekur të vendosin dialogun jo për gjërat që kanë bërë, por për ato që kanë arritur së bashku. Beqarët do të përmirësojnë ndjeshëm disponimin e tyre nëse përpiqen ta vendosin veten në të njëjtin nivel me të tjerët dhe jo në një nivel më të lartë . Në fakt, mund të zbuloni se keni të njëjtat plane dhe ëndrra të përbashkëta me dikë tjetër.

Financat

Trendi i përgjithshëm këtë javë është arritja e stabilitetit financiar, zgjidhja e çështjeve financiare dhe më shumë. Trendet e favorshme do të mbulojnë një pjesë të madhe të punëve tuaja të përditshme, dhe gjithçka tjetër do të varet nga vetë veprimet, vendimet, ambicia dhe përgatitja juaj.

Binjakët

Puna

Gjithçka është e mundur këto ditë, ju vetëm duhet të vendosni se në cilën anë do të jeni. Nëse nuk jeni të bindur për diçka, duhet të punoni shumë për ta kuptuar më mirë , për ta ndryshuar atë në imazhin tuaj dhe për ta bërë atë më të njohur për ju.

Dashuria

Çiftet do të jenë shumë më në harmoni, falë rifillimit të projekteve të caktuara. Situata po shpaloset dhe të gjithë kanë më shumë gjasa të shohin me shpresë të ardhmen . Beqarët do bëjnë çmos që të duken sa më mirë, por pa qenë shumë të rëndë me karakterin e tyre. Në të kaluarën ka pasur momente sikleti për këtë, por tani ka kaluar!

Financat

Gjatë javës, jini të kujdesshëm kur punoni me dokumente, me një kontratë të një natyre financiare ose formalitete të tjera që mund të shkaktojnë vështirësi. Kjo do të jetë një javë e mbara për çështjet dhe zotimet e pronës ose pronës, përfshirë ato që do të kërkojnë kontakt me një institucion ligjor ose gjyqësor.

Gaforrja

Puna

Ndoshta ju po i kushtoni shumë rëndësi pamjes së jashtme të punës suaj dhe në të vërtetë nuk po mendoni se si mund të rritni thelbin e saj – si të rrisni të ardhurat.

Dashuria

Çiftet padyshim që do të kenë mundësi të mira për të jetuar dashurinë e tyre. Gjestet e vogla për partnerin do të jenë të mjaftueshme për të treguar ndjenjën tuaj. Beqarët nuk do kenë shumë hezitime këtë herë për të deklaruar hapur pëlqimin e tyre , kështu që pritet lëvizje e shkëlqyeshme. Sidoqoftë, disa ndjenja dhe ndjesi duhet të merren parasysh dhe të mos ngatërrohen.

Financat

Do të shpenzoni para për disa ndryshime ose përmirësime në shtëpinë e tyre. Kjo do të jetë një kohë e mirë për ju nëse jeni në proces të shitjes së një prone.

Luani

Puna

Ndoshta do të keni disa vështirësi për të rënë në kontakt me njerëzit, jo vetëm në kuptimin fjalë për fjalë të termit, por edhe si një afërsi e mendimeve dhe ideve. Disa prej tyre do të lihen mënjanë.

Dashuria

Çiftet duhet në mënyrë të barabartë, të analizojnë kushtet që kanë ndryshuar në një kohë të shkurtër , në mënyrë që të rikthehen në këmbë me një projekt, i lënë mënjanë për të paktën një vit.Beqarët më në fund do të shohin një dritare të re të hapur në horizont, por do të duhet të shkojnë drejt, pa devijime , drejt tij, përndryshe ata do ta humbin përsëri. Shumë pakujdesi tashmë ka qenë fatale në të kaluarën.

Financat

Java do të jetë e favorshme financiarisht, pavarësisht nga statusi juaj profesional ose burimet e të ardhurave. Janë të mundshme veprime të ndryshme të përbashkëta me anëtarët e familjes tuaj ose të afërm të tjerë.

Virgjëresha

Puna

Ndonjëherë dikush që ju vëzhgon dhe që ka më shumë përvojë se ju ose thjesht më shumë njohuri përpiqet t’ju drejtojë drejt mënyrës së tyre të të menduarit dhe zgjidhjes së situatave, por kjo është normale dhe nuk duhet ta merrni për keq, por të përfitoni nga eksperienca e tyre.

Dashuria

Çiftet do të duhet të hapen me njëri-tjetrin për të analizuar më mirë problemet që shfaqen, njëri pas tjetrit. Nuk ka asnjë arsye për tu entuziazmuar shumë , thjesht duhet të flisni me njëri-tjetrin. Beqarët do e vlerësojnë shumë vëmendjen e dikujt që takojnë rastësisht, por nuk duhet të dalin në përfundime menjëherë . Marrja e asaj që do të vijë në vetvete është mënyra më e mirë për të përjetuar fillimin e diçkaje. Pritjet mund të lihen për muajin tjetër.

Financat

Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm në kontaktet tuaja me të huajt, veçanërisht nëse ato përfshijnë para. Java do të jetë e favorshme për zgjidhjen e dokumenteve ose angazhimeve të tjera që lidhen me shtëpinë tuaj, makinën tuaj personale ose pasurinë tjetër që zotëroni.


Peshorja

Puna

Kohë pas kohe ju i lini dyert të hapura dhe këto dyer vështirë se do të mbyllen për shkak të të tjerëve që janë gjithmonë drejt jush. Lënia e mundësive mund t’ju kushtojë paksa shtrenjtë këtë herë!

Dashuria

Çiftet do të duhet të bëjnë një përpjekje shtesë dhe të përpiqen të merren vesh pavarësisht gjithçkaje. Pjesa më e vështirë padyshim që do të varet nga ju, sepse po i lini instinktet tuaja të shkojnë pak. Beqarët nuk do duan të bëjnë shumë angazhime, nga frika se mos lidhen shumë me dikë që ka ngritur më shumë se një dyshim.

Financat

Gjatë javës do të keni një kohë të favorshme për të realizuar angazhime të rëndësishme profesionale dhe në përgjithësi çdo detyrë që lidhet me punën. Ju mund të arrini shumë me organizim dhe motivim të mirë. Duke patur parasysh këto kushte financat do të jenë të mira.

Akrepi

Puna

Fillimi i javës do të jetë i çuditshëm, nuk do ta kuptoni mirë nëse duhet t’i besoni dikujt, nëse ideja juaj është e suksesshme, me pak fjalë, do të ndiheni pak të humbur. Sidoqoftë, do të vijë momenti kur të kuptoni më mirë situatat dhe të vendosni ekuilibrin.

Dashuria

Çiftet do të bëjnë të gjitha përpjekjet e nevojshme në marrëdhënie dhe nuk do të shqetësohen aspak nga disa ngjarje. Me siguri do të keni disa ngritje dhe zbritje, por në përgjithësi mund të jeni të kënaqur. Beqarët nuk do të dyshojnë se ka njerëz të interesuar për ta, kështu që ata do të fillojnë të punojnë për të kuptuar se sa larg mund të shkojnë.

Financat

Kjo do të jetë një javë e mbara për zhvillimin e punëve tuaja financiare, veçanërisht për ato që janë të rëndësishme për të gjithë familjen tuaj. Kjo do të jetë një periudhë e favorshme për biznesin familjar, për investime familjare, për blerjen ose shitjen e pasurisë familjare dhe të tjera.

Shigjetari

Puna

Mos merrni vendime që ju trembin apo që janë shumë të mëdha për momentin. Ndoshta është frika për të ardhmen është ajo që iu bllokon në shumë situata.

Dashuria

Çiftet nuk do të dëshirojnë të përballen shumë me njëri-tjetrin, duke u përpjekur të shtyjnë disa çështje. Sidoqoftë, kjo sjellje vetëm do të përkeqësojë mosmarrëveshjet, kështu që do të ishte më mirë të mos i vazhdoni ato për një kohë të gjatë. Beqarët do marrin vendime të përshtatshme për periudhën, kështu që më mirë do të zgjedhin kë të takojnë dhe kë të drejtojnë vëmendjen. Do të drejtoheni më mirë pa shumë intriga.

Financat

Rrezikoni të bëni zgjedhjen e gabur në lidhje me financat tuaja. Shpenzimet e panevojshme do t’iu vështirësojnë situatën gjatë javës së ardhshme.

Bricjapi

Puna

Java do të hapet me një qëndrim. Ju do të jeni të lirë të mendoni ashtu si ju pëlqen, gjëja e rëndësishme është që ju të mos e thoni me zë të lartës sepse mund të sensibilizoni shpirtrat dhe t’i vendosni kundër jush.

Dashuria

Çiftet do ta vendosin dashurinë e tyre para gjithçkaje dhe kjo do të sigurojë që ata të mund të përballen me të gjitha aventurat e këtyre ditëve . Mund të kemi disa përgjigje sa më shpejt të jetë e mundur. Beqarët gjithmonë do të qëndrojnë të përqendruar në vetvete, por jo gjithmonë do të mund t’i shpëtojnë ndjenjave të caktuara . Dikush mund të ketë vëmendje të papritur, larg nga i padëshiruari.

Financat

Këtë javë çështjet financiare dhe marrëdhëniet në familje dhe me njerëz nga rrethi juaj i të afërmve do të kenë një zhvillim të mirë. Shumë do të jenë të lumtur të marrin para, të plotësojnë një kredi ose hipotekë, të krijojnë një kontratë të re profesionale me pagesa më të mira dhe më shumë.

Ujori

Puna

Nëse ndiheni të qetë me kolegët tuaj nga e hëna tashmë mund të filloni të ndërtoni diçka të rëndësishme sepse kështu punoni në një ekip dhe nuk do të humbni asnjë minutë kohë.

Dashuria

Çiftet me mençuri do të zgjedhin temat për të trajtuar dhe ato për të shmangur, për të ruajtur një ekuilibër të caktuar. Sidoqoftë, nuk mund të shpëtoni gjithmonë nga realiteti dhe e papritura, prandaj bëni kujdes. Beqarët do të përpiqen të japin ndonjë kontribut, por ata do të marrin gënjeshtra në këmbim vetëm nëse nuk e bëjnë këtë me qëllim që të hapen vetë . Me pak fjalë, duhet të jemi pak më të sinqertë.

Financat

Do të jeni në gjendje të rregullojnë një dokument ose kontratë të rëndësishme për to, për të vendosur marrëdhëniet financiare me një përfaqësues të një institucioni ose një personi tjetër jashtë mjedisit të tyre familjar.

Peshqit

Puna

Ju e dini shumë mirë që mund të ketë disa pengesa që nuk janë shumë të lehta për tu kapërcyer në këtë periudhë, megjithatë nuk keni as shumë çështje për të menduar . Thjesht duhet të përveshësh mëngët.

Dashuria

Çiftet do të mësojnë ngadalë se si të sillen me partnerin e tyre për të zgjidhur një situatë që po ndodh për një kohë. Tashmë ka qenë një pengesë e rëndësishme në të kaluarën, kështu që është e drejtë të kthehemi në provë. Beqarët do marrin vendime, të cilat me siguri do të tejkalojnë pritjet e tyre, e gjitha kjo falë fjalëve të dikujt që i bindi ata të sillen ndryshe me të tjerët.

Financat

Në aspektin financiar, java do të jetë e favorshme për ju, sepse do të jeni në gjendje të mbështeteni në ndihmën dhe ndihmën e njerëzve të ndryshëm./ CNA.al
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.