Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Puthja ? eshte e mesuar apo e lindur?

ALekSa

I think my guardian angel drinks
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 15, 2017
Mesazhe
9,667
Slaps antar/e ne ket beautiful Saturday ?

Sapo e lexova ne nje artikull ,shume studiues jane te pasigurt nese puthja eshte e mesuar apo e lindur.

Si mendoni ju??? ?


View attachment 24890

P.S disa fakte per puthjen.

Kur puth dikë për herë të parë, çlirohet dopaminë, një hormon i ndjesive pozitive që të bën të kesh më shumë dëshirë.

Nje puthje e shpejte romantike mund te djege 2-3 kalori, ndersa nje puthje franceze (me goje hapur dhe kontakt te gjuhes) mund te djege me shume se 5 kalori.

Puthja qe zgjat nje minute mund te heqe nga trupi juaj 26 kalori.

Puthja forcon sistemin imunitar.

Puthja pengon formimin e glukokortikoideve, të ashtuquajtura hormonet e stresit.

Puthja aktivizon 30 muskuj të fytyrë dhe stimulon qarkullimin e gjakut.

E puthura shpëton jetën
Një studim ka përcaktuar se meshkujt që marrin një puthje në faqe nga gratë e tyre përpara se të dalin nga shtëpia, jetojnë 5 vjet më shumë se sa miqtë e tyre që nuk puthen.

 
Mendoj se eshte edhe e lindur edhe e mesuar:
E lindur sepse e ka bo zoti ket gjo:
E mesuar sepse kena pa e kena provu.
????????????

Komenti me i bukur o Luckyyy??, te tjeret mos te replikojn hic ;p
 
E mësuar them unë
 
Une e kam te lindur.....nxjerri gjuhen direkt si gjarpri ????
 
Me filxhonin e kafes me kokerr ullini mrena ?
 
Me aq stres sa kan njerezit skan kohe x puthje por x nje drejtshkrim te shpejt ??????????
 
Tani ti mesoja te tjerve
Eshte nje shprehje, cfar e meson falas jepe/shperndaje falas te mesojme e ne fukarenjte :p
 
Si e lindur me duket.
 
Nuk lexova ndonej argumet per te dyja opsionet keshtu qe po shtoj te tretin.

Eshte e dhuruar. Do thoni pse? sepse do dhe e jep. ;)
 
Ncuq tema thote e lindur apo e mesuar so ashu si thu ti naaaaaa ta bosh kokrren e dhomit ?????
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.