• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Pyetje matematikore.

UnSeen

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
22
Në një autobus zë 100 veta nga keta janë burra,gra dhe fëmi.

Burrat paguan 5 euro,Grat paguan 2 euro dhe fëmijet paguan 0.10 euro.

Te gjithë paguan 100 euro pytetja është sa burra,gra,fëmi ndodhen ne autobus?
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

mogli

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
2,925
Te gjithe burrat bashke pagun 5 euro femrat 2 euro e femijet 0.10 euro apo bileta per 1 person ka kto cmime?
 

UnSeen

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
22
Te gjithe burrat bashke pagun 5 euro femrat 2 euro e femijet 0.10 euro apo bileta per 1 person ka kto cmime?
Duhet te ndash se sa meshkuj paguan nga 5 euro sa femra paguan 2 euro dhe sa femije 0.10 cent ku totali i tyre eshte 100.
 

Piano

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,329
Vetem postimet e mia mos prek.

Te tjereve merri mbare.

Ku eshte pyetja matematikore ? :unsure:
 
Top