Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pyetje përgjigje rreth problemeve në forum

Desha te di, pervec fshirjes, editimit dhe dhenies ban, cilat jane detyrat tjera te stafit?

Jam hallakatur neper forume qe ne 2005-en dhe e di fort mire se si duhet te funksionoje nje forum.

Sic tha dhe moolight me larte, 99% e chit-chatit qe e quani ju behet te temat Bar Kafe, tema te ndertuara pikerisht per te bere chit-chat.

Qe forumit i mungojne tema serioze, tema te aktualitetit (nuk quhen ato temat koti copy&paste qe sillni per klikime), nuk eshte faji yne.

Keshtu qe, para se te na "fajesoni" per chit-chat, krijoni mundesi dhe hapesira qe te flasim dhe per gjera serioze.

Shnet e pare.
 
Desha te di, pervec fshirjes, editimit dhe dhenies ban, cilat jane detyrat tjera te stafit?

Jam hallakatur neper forume qe ne 2005-en dhe e di fort mire se si duhet te funksionoje nje forum.

Sic tha dhe moolight me larte, 99% e chit-chatit qe e quani ju behet te temat Bar Kafe, tema te ndertuara pikerisht per te bere chit-chat.

Qe forumit i mungojne tema serioze, tema te aktualitetit (nuk quhen ato temat koti copy&paste qe sillni per klikime), nuk eshte faji yne.

Keshtu qe, para se te na "fajesoni" per chit-chat, krijoni mundesi dhe hapesira qe te flasim dhe per gjera serioze.

Shnet e pare.

Mrcool pse nuk hap ti ' tema serioze'?? ?
Nuk e keni te ndaluar ?
 
Desha te di, pervec fshirjes, editimit dhe dhenies ban, cilat jane detyrat tjera te stafit?
Jam hallakatur neper forume qe ne 2005-en dhe e di fort mire se si duhet te funksionoje nje forum.
Sic tha dhe moolight me larte, 99% e chit-chatit qe e quani ju behet te temat Bar Kafe, tema te ndertuara pikerisht per te bere chit-chat.
Qe forumit i mungojne tema serioze, tema te aktualitetit (nuk quhen ato temat koti copy&paste qe sillni per klikime), nuk eshte faji yne.
Keshtu qe, para se te na "fajesoni" per chit-chat, krijoni mundesi dhe hapesira qe te flasim dhe per gjera serioze.
Shnet e pare.
Nuk e ve ne dyshim eksperiencen tende qe mund te kesh neper forume por kurrsesi smund ta krahasoj me ate me timen sepse kam drejtuar forume dhe e di qe ke qen antar aty por pa ju fut ksaj pjese.
Antari behet ban e ju fshihen postimet kur e tejkalon me Pergjigje/Reply qe mund tbehen mes 2 antarve. E nese nuk e ke kuptu kete athere esht problemi yt.
Edhe mua me fshihen postimet nga stafi edhe e di qe behet gabim. Se kuptoj pse ju djeg kjo pjese?
Tema Serioze? Askush ste ka ndalu te krijosh tema jo ty po askend.
Plus ktu ka Disa tema qe jan realisht per tu diskutu dhe ti(ju) jeni tek chit-chatet. Kjo eshte zgjedhja juaj dhe kendveshtrimi qe ju e shihni forumin.
 
Te mos i futemi historikut kush ca ka pas bere, se do habitesh pastaj plako, por po limitohem me dy-tri fjale..

Nuk jam bere ndonjehere ban ne ndonje teme dhe nuk ankohem per postimet e fshira sepse e di qe kane qene te fshira me te drejte.. Max jam ankuar qe s'jemi trajtuar te gjithe njesoj ketu.

Tjetra, ky eshte forum i ndertuar nje kat me siper chatit tuaj, dhe si i tille eshte gati e pamundur per te kerkuar seriozitet.

Temat qe thua ti, nuk jane aspak te diskutueshme sepse nuk nxisin debat por thjesht i keni marre nga ndonje faqe tjeter dhe fare mire mund ti permblidhni te gjitha vetem ne nje teme, per lehtesim navigimi jo per gje.

Trajno stafin plako, merre si keshille.. Perderisa jemi ketu do te thote qe ja duam te miren faqes suaj.. Keshtu qe, para se te drejtoni gishtin nga ne do ishte mire te beni nje autokritike..

S'po e zgjas me..
 
@MrCool po e mar pak si personale meqe bej pjese tek stafi. Mund te kesh shume e me shume njohuri se une ne pjesen e forumit, dhe nuk po drejtoj gisht as nga ty dhe as nga antare te tjere perderisa jam bere vete pjese e chit chat e ja kam fshire e vetes ose mjan edituar e fshire komentet. Si e the dhe vete pak me larte esht ambient ku kalojm kohen por mos harro dicka, ne smund te jemi 24/7 ktu dhe te ndjekim cdo postim qe behet. Me hater nuk mbahet askush. Cdo antar esht i mirpritur te hapi tema ne te miren e diskutimeve shoqerore qofte edhe dicka per chit chat. :)
 
Te mos i futemi historikut kush ca ka pas bere, se do habitesh pastaj plako, por po limitohem me dy-tri fjale..

Nuk jam bere ndonjehere ban ne ndonje teme dhe nuk ankohem per postimet e fshira sepse e di qe kane qene te fshira me te drejte.. Max jam ankuar qe s'jemi trajtuar te gjithe njesoj ketu.

Tjetra, ky eshte forum i ndertuar nje kat me siper chatit tuaj, dhe si i tille eshte gati e pamundur per te kerkuar seriozitet.

Temat qe thua ti, nuk jane aspak te diskutueshme sepse nuk nxisin debat por thjesht i keni marre nga ndonje faqe tjeter dhe fare mire mund ti permblidhni te gjitha vetem ne nje teme, per lehtesim navigimi jo per gje.

Trajno stafin plako, merre si keshille.. Perderisa jemi ketu do te thote qe ja duam te miren faqes suaj.. Keshtu qe, para se te drejtoni gishtin nga ne do ishte mire te beni nje autokritike..

S'po e zgjas me..
Cdo forum shqiptar pak a shum kshtu e ka pas iniciativen. Jo qe do habitem (me te shkuaren tende) por me te shkuaren time nuk i mburrem askujt thjesht ta thash sa per pun eksperience. Sa per pjesen qe sjeni trajtu njesoj E di cdo njeri ka gabimet e veta e ktu perfshij dhe veten time, por un sic e kam citu me siper vetem per efekt kohe ka ndodh kjo dhe na shpetojne nga syte!!
 
@Senseo thjesht bejeni dallimin mes chit-chatit dhe postimeve jashte teme.. Mjafton kaq..

S'ka asgje per tu marr personale ketu.. Kritikat e mia jane per te mire, nuk drejtoj gishtin nga dikush e as kam dicka kunder dikujt ketu.. Ky forum eshte i perbere nga 90% chatista dhe 10% tjeter jane miqte qe i kemi sjellur vete ose jane regjistruar rastesisht.. Keshtu qe eshte normale gjendja ne te cilen ndodhet forumi..

Peace!
 
Pershendetje!
Nuk mund te rrija indiferente kesaj vorbulle mendimesh qe po diskutoni.
Ju drejtohem ju stafit, personalisht skam asnje lloj ankese edhe nese mi keni fshire komentet ju kuptoj si ish pjese e stafit.
Nje sugjerim: meqe ka prurje te reja, do benit mire te shtonit dy mod/ose adm dhe do e lehtesonte sado pak eleminimin e chit-chatit.
2-chit-chati vjen si pasoje e kunderpergjigjeve te x apo y antari, pasi shume mire e dime tashme, qe ka hipokrizi, ironi, mllef, genjeshtra, klane etj.
Une ketu nuk jam per asnjeren nga ato qe lartpermenda, por per qejfin tim.
Duhet ta pranoj qe ka tema interesante por nese mua me duhet nje info, klikoj direkt ne wikipedia dhe marr ate cfare dua.
Une psh ketu jam per ti THYER RREGULLAT"JO TE CENOJ TJETRIN" por asesi smund te shkruaj ne profilet e mia sociale te tipit UNE JAM VAGONI I PARE DHE PO PRES VAGONIN E DYTE etj.
Jam ketu ne mesin tuaj per te BUZEQESHUR edhe pse i ka dal boja me kohe kesaj buzeqeshje per fajin e gjithesecilit ne, duke nisur nga une.
Ama nese mua nje x antar/e me bie ne qafe epo smund te rri pa i treguar dhe une gishtin e mesit.

Ps: eshte reply pa cenuar askend.
 
. nuk eshte ceshtje konkurence , por nuk pelqehet kjo lloj 'derdhje' e shakave kudo qe te jete e mundur. Me vjen cudi se si tendenca per chit-chat perhapet ne cdo zone, pavaresisht se sa pretendohen keto zona me pas qe te ruajne secila nje lloj serioziteti deri ne ate fare mase sa kur lexohen te mos te te japin ndjenjen "edhe nje teme tjeter per gallate". Sa me shume te harrojme se vendin e bejne njerezit, aq me shume ky vend (forumi) do te degradoje sepse vete njerezit e tij (anetaret) jane te paduruar dhe te ngazellyer drejt ketij perfundimi. Edhe pse ju vete je ne dijeni te shkalles se talljes (jo shakase, por talljes) me te cilen disa anetare trajtojne cdo teme ku permendet moderimi i gabuar.
Humbja graduale e seriozitetit ne trajtimin e ketyre ceshtjeve eshte mire te mos kerkohet as tek administratori, as tek pjesa tjeter e stafit - disa prej te cileve ne menyre mjaft diplomatike e kane shprehur mendimin e tyre duke u kujdesur shume qe te mos kete keqkuptime drejt hatermbetjes.
 
Pse nuk me hapet forumi ne kompjuter ?
Me del 403 forbidden.
Ju lutem me ndihmoni,pasi nuk postoj dot nga celi :(:(.
 
Dhe te pyes se perse shqip opedia eshte futur ne blacklist dhe zvendesohet me fjalen netedy?
 
@Juno
Unë kam vënë gif disa herë në avatar dhe pse nuk bën?
 
Ka pas arsyjet e saj dhe ajo, ashu ndodh kur mer vrull shum pa menduar. Mbase esht nje gje provizore dhe do rikthehet. Ku i dihet
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.