Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Pyetje përgjigje rreth problemeve në forum

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,936
Pëlqime
5,981
Pikë
113
Location
Struge
Desha te di, pervec fshirjes, editimit dhe dhenies ban, cilat jane detyrat tjera te stafit?

Jam hallakatur neper forume qe ne 2005-en dhe e di fort mire se si duhet te funksionoje nje forum.

Sic tha dhe moolight me larte, 99% e chit-chatit qe e quani ju behet te temat Bar Kafe, tema te ndertuara pikerisht per te bere chit-chat.

Qe forumit i mungojne tema serioze, tema te aktualitetit (nuk quhen ato temat koti copy&paste qe sillni per klikime), nuk eshte faji yne.

Keshtu qe, para se te na "fajesoni" per chit-chat, krijoni mundesi dhe hapesira qe te flasim dhe per gjera serioze.

Shnet e pare.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

ANGELIQUE

𝓐𝓵𝓹𝓱𝓪...
Kontributor
IRCD/Staff
Regjistruar më
Jul 15, 2017
Mesazhe
6,243
Pëlqime
9,544
Pikë
113
Location
The dark side of Heaven
Desha te di, pervec fshirjes, editimit dhe dhenies ban, cilat jane detyrat tjera te stafit?

Jam hallakatur neper forume qe ne 2005-en dhe e di fort mire se si duhet te funksionoje nje forum.

Sic tha dhe moolight me larte, 99% e chit-chatit qe e quani ju behet te temat Bar Kafe, tema te ndertuara pikerisht per te bere chit-chat.

Qe forumit i mungojne tema serioze, tema te aktualitetit (nuk quhen ato temat koti copy&paste qe sillni per klikime), nuk eshte faji yne.

Keshtu qe, para se te na "fajesoni" per chit-chat, krijoni mundesi dhe hapesira qe te flasim dhe per gjera serioze.

Shnet e pare.
Mrcool pse nuk hap ti ' tema serioze'?? ?
Nuk e keni te ndaluar ?
 

molecule

Forgotten
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,210
Pëlqime
12,154
Pikë
113
Location
Bora Bora
Website
iweb.al
Desha te di, pervec fshirjes, editimit dhe dhenies ban, cilat jane detyrat tjera te stafit?
Jam hallakatur neper forume qe ne 2005-en dhe e di fort mire se si duhet te funksionoje nje forum.
Sic tha dhe moolight me larte, 99% e chit-chatit qe e quani ju behet te temat Bar Kafe, tema te ndertuara pikerisht per te bere chit-chat.
Qe forumit i mungojne tema serioze, tema te aktualitetit (nuk quhen ato temat koti copy&paste qe sillni per klikime), nuk eshte faji yne.
Keshtu qe, para se te na "fajesoni" per chit-chat, krijoni mundesi dhe hapesira qe te flasim dhe per gjera serioze.
Shnet e pare.
Nuk e ve ne dyshim eksperiencen tende qe mund te kesh neper forume por kurrsesi smund ta krahasoj me ate me timen sepse kam drejtuar forume dhe e di qe ke qen antar aty por pa ju fut ksaj pjese.
Antari behet ban e ju fshihen postimet kur e tejkalon me Pergjigje/Reply qe mund tbehen mes 2 antarve. E nese nuk e ke kuptu kete athere esht problemi yt.
Edhe mua me fshihen postimet nga stafi edhe e di qe behet gabim. Se kuptoj pse ju djeg kjo pjese?
Tema Serioze? Askush ste ka ndalu te krijosh tema jo ty po askend.
Plus ktu ka Disa tema qe jan realisht per tu diskutu dhe ti(ju) jeni tek chit-chatet. Kjo eshte zgjedhja juaj dhe kendveshtrimi qe ju e shihni forumin.
 

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,936
Pëlqime
5,981
Pikë
113
Location
Struge
Te mos i futemi historikut kush ca ka pas bere, se do habitesh pastaj plako, por po limitohem me dy-tri fjale..

Nuk jam bere ndonjehere ban ne ndonje teme dhe nuk ankohem per postimet e fshira sepse e di qe kane qene te fshira me te drejte.. Max jam ankuar qe s'jemi trajtuar te gjithe njesoj ketu.

Tjetra, ky eshte forum i ndertuar nje kat me siper chatit tuaj, dhe si i tille eshte gati e pamundur per te kerkuar seriozitet.

Temat qe thua ti, nuk jane aspak te diskutueshme sepse nuk nxisin debat por thjesht i keni marre nga ndonje faqe tjeter dhe fare mire mund ti permblidhni te gjitha vetem ne nje teme, per lehtesim navigimi jo per gje.

Trajno stafin plako, merre si keshille.. Perderisa jemi ketu do te thote qe ja duam te miren faqes suaj.. Keshtu qe, para se te drejtoni gishtin nga ne do ishte mire te beni nje autokritike..

S'po e zgjas me..
 

Senseo

Unconventional.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 27, 2017
Mesazhe
6,235
Pëlqime
8,212
Pikë
113
@MrCool po e mar pak si personale meqe bej pjese tek stafi. Mund te kesh shume e me shume njohuri se une ne pjesen e forumit, dhe nuk po drejtoj gisht as nga ty dhe as nga antare te tjere perderisa jam bere vete pjese e chit chat e ja kam fshire e vetes ose mjan edituar e fshire komentet. Si e the dhe vete pak me larte esht ambient ku kalojm kohen por mos harro dicka, ne smund te jemi 24/7 ktu dhe te ndjekim cdo postim qe behet. Me hater nuk mbahet askush. Cdo antar esht i mirpritur te hapi tema ne te miren e diskutimeve shoqerore qofte edhe dicka per chit chat. :)
 

molecule

Forgotten
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,210
Pëlqime
12,154
Pikë
113
Location
Bora Bora
Website
iweb.al
Te mos i futemi historikut kush ca ka pas bere, se do habitesh pastaj plako, por po limitohem me dy-tri fjale..

Nuk jam bere ndonjehere ban ne ndonje teme dhe nuk ankohem per postimet e fshira sepse e di qe kane qene te fshira me te drejte.. Max jam ankuar qe s'jemi trajtuar te gjithe njesoj ketu.

Tjetra, ky eshte forum i ndertuar nje kat me siper chatit tuaj, dhe si i tille eshte gati e pamundur per te kerkuar seriozitet.

Temat qe thua ti, nuk jane aspak te diskutueshme sepse nuk nxisin debat por thjesht i keni marre nga ndonje faqe tjeter dhe fare mire mund ti permblidhni te gjitha vetem ne nje teme, per lehtesim navigimi jo per gje.

Trajno stafin plako, merre si keshille.. Perderisa jemi ketu do te thote qe ja duam te miren faqes suaj.. Keshtu qe, para se te drejtoni gishtin nga ne do ishte mire te beni nje autokritike..

S'po e zgjas me..
Cdo forum shqiptar pak a shum kshtu e ka pas iniciativen. Jo qe do habitem (me te shkuaren tende) por me te shkuaren time nuk i mburrem askujt thjesht ta thash sa per pun eksperience. Sa per pjesen qe sjeni trajtu njesoj E di cdo njeri ka gabimet e veta e ktu perfshij dhe veten time, por un sic e kam citu me siper vetem per efekt kohe ka ndodh kjo dhe na shpetojne nga syte!!
 

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,936
Pëlqime
5,981
Pikë
113
Location
Struge
@Senseo thjesht bejeni dallimin mes chit-chatit dhe postimeve jashte teme.. Mjafton kaq..

S'ka asgje per tu marr personale ketu.. Kritikat e mia jane per te mire, nuk drejtoj gishtin nga dikush e as kam dicka kunder dikujt ketu.. Ky forum eshte i perbere nga 90% chatista dhe 10% tjeter jane miqte qe i kemi sjellur vete ose jane regjistruar rastesisht.. Keshtu qe eshte normale gjendja ne te cilen ndodhet forumi..

Peace!
 

Rrelse

🍂🍃🍁🍂🍃🍁🍂🍃🍁
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,914
Pëlqime
42,963
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Pershendetje!
Nuk mund te rrija indiferente kesaj vorbulle mendimesh qe po diskutoni.
Ju drejtohem ju stafit, personalisht skam asnje lloj ankese edhe nese mi keni fshire komentet ju kuptoj si ish pjese e stafit.
Nje sugjerim: meqe ka prurje te reja, do benit mire te shtonit dy mod/ose adm dhe do e lehtesonte sado pak eleminimin e chit-chatit.
2-chit-chati vjen si pasoje e kunderpergjigjeve te x apo y antari, pasi shume mire e dime tashme, qe ka hipokrizi, ironi, mllef, genjeshtra, klane etj.
Une ketu nuk jam per asnjeren nga ato qe lartpermenda, por per qejfin tim.
Duhet ta pranoj qe ka tema interesante por nese mua me duhet nje info, klikoj direkt ne wikipedia dhe marr ate cfare dua.
Une psh ketu jam per ti THYER RREGULLAT"JO TE CENOJ TJETRIN" por asesi smund te shkruaj ne profilet e mia sociale te tipit UNE JAM VAGONI I PARE DHE PO PRES VAGONIN E DYTE etj.
Jam ketu ne mesin tuaj per te BUZEQESHUR edhe pse i ka dal boja me kohe kesaj buzeqeshje per fajin e gjithesecilit ne, duke nisur nga une.
Ama nese mua nje x antar/e me bie ne qafe epo smund te rri pa i treguar dhe une gishtin e mesit.

Ps: eshte reply pa cenuar askend.
 

SEO

Dangerous? I don’t know what it means.
VIP I FORUMIT
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 24, 2018
Mesazhe
75
Pëlqime
137
Pikë
33
. nuk eshte ceshtje konkurence , por nuk pelqehet kjo lloj 'derdhje' e shakave kudo qe te jete e mundur. Me vjen cudi se si tendenca per chit-chat perhapet ne cdo zone, pavaresisht se sa pretendohen keto zona me pas qe te ruajne secila nje lloj serioziteti deri ne ate fare mase sa kur lexohen te mos te te japin ndjenjen "edhe nje teme tjeter per gallate". Sa me shume te harrojme se vendin e bejne njerezit, aq me shume ky vend (forumi) do te degradoje sepse vete njerezit e tij (anetaret) jane te paduruar dhe te ngazellyer drejt ketij perfundimi. Edhe pse ju vete je ne dijeni te shkalles se talljes (jo shakase, por talljes) me te cilen disa anetare trajtojne cdo teme ku permendet moderimi i gabuar.
Humbja graduale e seriozitetit ne trajtimin e ketyre ceshtjeve eshte mire te mos kerkohet as tek administratori, as tek pjesa tjeter e stafit - disa prej te cileve ne menyre mjaft diplomatike e kane shprehur mendimin e tyre duke u kujdesur shume qe te mos kete keqkuptime drejt hatermbetjes.
 

Error

Banned
Regjistruar më
Dec 27, 2017
Mesazhe
11,012
Pëlqime
8,879
Pikë
113
Pse nuk me hapet forumi ne kompjuter ?
Me del 403 forbidden.
Ju lutem me ndihmoni,pasi nuk postoj dot nga celi :(:(.
 

Rrelse

🍂🍃🍁🍂🍃🍁🍂🍃🍁
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,914
Pëlqime
42,963
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
@Juno
Unë kam vënë gif disa herë në avatar dhe pse nuk bën?
 

Sara

𝓐𝓵𝓵 𝓯𝓪𝓲𝓻 𝓲𝓷 𝓛𝓸𝓿𝓮 𝓪𝓷𝓭 𝔀𝓪𝓻.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Oct 25, 2017
Mesazhe
6,259
Pëlqime
14,041
Pikë
113
Mosha
26

Sara

𝓐𝓵𝓵 𝓯𝓪𝓲𝓻 𝓲𝓷 𝓛𝓸𝓿𝓮 𝓪𝓷𝓭 𝔀𝓪𝓻.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Oct 25, 2017
Mesazhe
6,259
Pëlqime
14,041
Pikë
113
Mosha
26
Ka pas arsyjet e saj dhe ajo, ashu ndodh kur mer vrull shum pa menduar. Mbase esht nje gje provizore dhe do rikthehet. Ku i dihet
 

Sara

𝓐𝓵𝓵 𝓯𝓪𝓲𝓻 𝓲𝓷 𝓛𝓸𝓿𝓮 𝓪𝓷𝓭 𝔀𝓪𝓻.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Oct 25, 2017
Mesazhe
6,259
Pëlqime
14,041
Pikë
113
Mosha
26
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top