• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Pytje te ndryshme per meshkujt...

Status
Not open for further replies.

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
15,853
Likes
13,545
Age
25
Cfare ju ben ju djemve te lumtur?
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
15,853
Likes
13,545
Age
25
A ju pelqen te jeni kollovarē djema??

Ps: mos me rrifni :p
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
15,853
Likes
13,545
Age
25
Pse ju meshkujt nuk dashuroheni kurr me shpirtin por vec me formen trupore?
Mendime castiiiii sapo e postova...
-Po ç'të bëjmë ne se meshkujt i strehojnë ndjenjat në atë mikun poshtë pantallonave?
Hē?
 

Alesia

SwEEt As SuGar, CoLd As IcE
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,715
Likes
3,045
Location
USA
Pse ju meshkujt nuk dashuroheni kurr me shpirtin por vec me formen trupore?
Rajna ta jap un pergjigjen? nuk dashurohen me shpirtin keta , serpse te dashurohesh me shpirtin duhet te kesh shpirt vet! kta jan te pa shpirt te pa zemert, shyqyr qe i ka dhen zoti dy sy per te par format e trupit te pakten :p
 

MrCool

LimitedEdition
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
6,704
Likes
4,220
Location
Struge
Sepse ne nuk merzitemi per vogelsirat qe merziteni ju.. Keshtu qe, duhet te na dini per nder qe bejme sikur merzitemi, sepse nese do merziteshim vertete do fillonin dyshimet mbi orientimin seksual.
 

Unknown

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
1,601
Likes
321
Age
118
Un se mar per ofendim, mund te ofendohem nga menyra si me refuzojne nese ska stil apo takt por nga refuzimi ne vetvete jo,
Madje dhe nese me pelqen nje femer dhe e shikoj qe nuk i ngjall interes jam vet ai qe e bej hapin e pare per ta vene ne dukje.
 

MrCool

LimitedEdition
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
6,704
Likes
4,220
Location
Struge
Pse çunat refuzimin nga femrat e marrin gjithmonë si ofendues ?
O ekziston kimia o nuk ekziston , nuk e kuptoj pse " preken " te kjo pjesa : /
Dy gjera jane: ose nje dashuri e humbur ose nje trofe me pak.. Gjithesesi, te ofendohesh nga nje refuzim me duket paksa qesharake..
 
Last edited:

Unknown

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
1,601
Likes
321
Age
118
jo ideja eshte qe une terheqjen mashkull-femer nuk e shikoj dot te sforcuar, psh nese kam vetbesim dhe prap sme ecen sdo te thote qe un do luftoj apo do bej sakrifica pasi jo deshperimisht e dua ta kem x person, nese si ngjis qofte dhe thjesht per te me njohur pse duhet ti imponohem?
 

Tip

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
71
Likes
207
@TinkerBell m'pelqe pytja jote, esht tem e gjer dhe interesante per tu diskutu! :)

Struktura e trurit te nje mashkulli dhe te nje femre jan ndryshe. Kto ndryshime percaktojn menyrat sesi mendojm, se cfar vlersojm, dhe sesi komunikojm/sillemi.

Femrat pergjithsisht kan reagime me te forta emocionale dhe bazohen me shum ne intuit per vendimmarrje, ndersa meshkujt jan me logjik (duke qen se kemi me shum veprimati racionale ne pjesen e siperme te trurit).

Per mashkullin mjafton nje arsye logjike per te "gjujt" ose "pelqy" i femer - si pershembull ne rastin kur femra ka paraqitje te mir fizike.

Fatkeqsisht, per shumicen derrmuse te meshkujve kaq mjafto per te investu emocionalisht. Nese ka indikator interesi nga ana e femres, investimet emocionale nga ana e ktyre meshkujve intensifikohen akoma dhe me shum. Por edhe ne rastin kur nuk ka indikator interesi nga ana e femres, per faktin se esht ne natyren njerzore te ndihemi te njejt, mjafton thjesht investimi i tij emocional per te predenduar reciprocitet (te japesh mbrapc ate qe merr). Nese kjo gje nuk ndodh, ky lloj mashkulli e interpreton si cenim te "vlerave shoqerore", si percmim "personaliteti" dhe i nxiten reagime te tipit: ndihet i ofenduar, acarohet, merzitet, deshperohet, etj etj.
 
Status
Not open for further replies.