Qytetari godet me shuplakë presidentin francez Emmanuel Macron

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
ADMIN/E
Mesazhe
15,536
Vendndodhja
Me kembe ne toke

Qytetari godet me shuplakë presidentin francez Emmanuel Macron​
Presidenti francez Emmanuel Macron është qëlluar me shuplakë nga një qytetar. Macron ndodhej për një vizitë zyrtare në Francën juglindore teksa iu afrua një grumbulli njerëzish për t'i përshëndetur.
Në këtë moment një qytetar e qëlloi me shuplakë presidentin dhe menjëherë ndërhynë truprojat.

“Poshtë Macron-izmi”, u dëgjua të thotë qytetari pasi qëlloi presidentin.

Dy persona janë arrestuar pas incidentit, atë që qëlloi presidentin dhe një tjetër që e shoqëronte.

Balkanweb
 
Top