Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Range Rover-i më i shpejtë se sa një Ferrari

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 13, 2004
Mesazhe
39,786
range-rover-ferrari-600x347.jpg
Gara në malin Tianmen në Kinë është një sfidë më vete vdekjeprurëse. Por disa pilotë kanë arritur që ta zotërojnë këtë “pistë”, e cila ka jo më pak 99 kthesa të rrezikshme përgjatë 11 kilometrave, e ku në krahun tjetër është humnera mbi 1.2 km.

Një supermakinë Ferrari kishte vendosur në shtator 2016-të kohën rekord prej 10 minuta e 31 sekonda, por ky rekord është zhdukur tërësisht në javët e fundit nga një Range Rover.

Aksi rrugor i Tongtian, i njohur si ‘Rruga e Dragonjve’ për shkak të kthesave të saj gjarpëruese vlerësohet si një nga rrugët më vdekjeprurëse në planet.

Por Ho-Pin Tung, piloti i Panasonic Jaguar në Formula E, me makinën 4×4 ka vendosur një rekord të ri duke e përshkruar atë për 9 minuta e 51 sekonda me një Range Rover Sport SVR.
 
do ishte interesante te shifet rang roveri sa me i shpejt do ishte se ferrari ne pistat te gjata e te sheshta. lol
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.