• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Redirect/Route IP Address to Localhost (Windows)

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,986
Location
127.0.0.1
Sot do ju tregoj si te beni Route IP Adresa. Psh IP(real te facebook) PC juaj ta njohe si localhost.
Zakonisht kjo metode perdoret kur do te besh crack ndonje program me lek, pasi vet programi ka funksion kontrollimi Licensash ne Servera online.

Bejme komanden e pare per te pare listen e kartave te rrjetit (na duhet IDX). FOTO:

KOMANDA:
netsh int ip sh intKomanda per te bere route nje IP: (zevendesoni <idx> <ip> me idx qe doni ti beni route bashk me IP target)
netsh int ip add addr <IDX> <IP>/32 st=ac sk=tr

Komanda per ta hequr Route qe vendos:
netsh int ip delete addr <IDX> <IP>
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top