Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Rinija Shqipetare cdo dite e me shum Dashurohet dhe krijon Familje me te huajt,jeni pro apo kunder.

Martesa me te huajt ka ato perfitimet e saja.
_Nuk te pyesin per te kaluaren tende.
_Nuk gjykohesh nese te pelqen te eksperimentosh ne jeten seksuale.
_Ke mundesi me te mira ekonomike.
_Zhvillohesh me shume,behesh me open mind.
_Vjehrrat e huaja apo kunata,nuk jane si ktu qe i fusin hundet aty ku nuk duhet :):).
Sa per shqiptaret e dim sesi funksionon martesa me shqiptar,sdua te zgjatem.
 
Martesa me te huajt ka ato perfitimet e saja.
_Nuk te pyesin per te kaluaren tende.
_Nuk gjykohesh nese te pelqen te eksperimentosh ne jeten seksuale.
_Ke mundesi me te mira ekonomike.
_Zhvillohesh me shume,behesh me open mind.
_Vjehrrat e huaja apo kunata,nuk jane si ktu qe i fusin hundet aty ku nuk duhet :):).
Sa per shqiptaret e dim sesi funksionon martesa me shqiptar,sdua te zgjatem.
Prandaj gocat shqiptare po martohen me te huaj ne Serbi apo Maqedoni, per keto arsye qe thua ti??! Jo moj shoqe jo, varet nga partneri qe zgjedh per te kaluar jeten. Ato qe i parashtrove lart mund te realizohen edhe ketu, por jo duke u martuar me nje "fanatik ekstremist" qe ste le te dalesh tek pragu i shpis??Pastaj nuk mund te pergjithesohen gjerat!
 
Prandaj gocat shqiptare po martohen me te huaj ne Serbi apo Maqedoni, per keto arsye qe thua ti??! Jo moj shoqe jo, varet nga partneri qe zgjedh per te kaluar jeten. Ato qe i parashtrove lart mund te realizohen edhe ketu, por jo duke u martuar me nje "fanatik ekstremist" qe ste le te dalesh tek pragu i shpis??Pastaj nuk mund te pergjithesohen gjerat!
Martohen per shkak te parase,mos fol kot.
Pse si kujton ti se ata jane me te mire se ju jo.
Ktu nuk behen sot e 100 vjet.
Edhe nese partneri te len me dal,me u vesh si te duash do fus hundet e ema dhe e motra.
Sot ka ende familja ku nusja ka frik te dal vetem per vetem me burrin se do i ngjitet vjehrra edhe e kunata mbrapa.
Sado e mir te jesh,prap se prap do te te shohin me turinj.
Ka shum meshkuj qe vet zejn dashnore,dalin shetisin e grua ne der e brenda.
 
Martohen per shkak te parase,mos fol kot.
Pse si kujton ti se ata jane me te mire se ju jo.
Ktu nuk behen sot e 100 vjet.
Edhe nese partneri te len me dal,me u vesh si te duash do fus hundet e ema dhe e motra.
Sot ka ende familja ku nusja ka frik te dal vetem per vetem me burrin se do i ngjitet vjehrra edhe e kunata mbrapa.
Sado e mir te jesh,prap se prap do te te shohin me turinj.
Ka shum meshkuj qe vet zejn dashnore,dalin shetisin e grua ne der e brenda.
E ke nga eksperienca kte, apo me te degjuar?! Normal qe ne jeten bashkeshortore ka nje "kuadrat" sjelljesh qe smund te shkelen. Ti ndoshta do liridalje pa kufi, por ate lloj jete e ke ezauruar sa ke qene beqare!
 
E ke nga eksperienca kte, apo me te degjuar?! Normal qe ne jeten bashkeshortore ka nje "kuadrat" sjelljesh qe smund te shkelen. Ti ndoshta do liridalje pa kufi, por ate lloj jete e ke ezauruar sa ke qene beqare!
Po te jem e martuar lol,nuk vij ne forume;)
Mfal per shprehjen po me mire te jesh beqare sesa te martohesh me "burrat"qe nuk i thone mamase te mbaj vendin qe i takon.
Me te degjuar i kam,me te degjuar :):)
 
Nuk jam kunder ...por eshte nje shprehje ...." Kepucet dhe te shkyera te jene nga vendi yt "
 
Une e du shqipetar.
Prao jam, poor une do dashurowm me shqiptar.

Jo per gja por deri ne Tiran maksimumi kam ik.????
Shaka.
Se kam plan te leviz ?ama shipatar e du.
 
Po dashurohet jasht se kru nuk mban dot nje lidhje me kto rrog moj shoqe. Dhe mir qe se kuptojn ne cfar vendi jemi por duan dhe jet lluksi dhe nga un qe me rrogen qe kam nje dit ne muaj mund ta bej jeten e lluksit pastaj 29 dot te tjera syt nga qielli vari lesht
 
Shqip bre, te flasesh shqip e te jetosh shqip.
Ca dreq te huajsh pash Zotin!
 
Shqip bre, te flasesh shqip e te jetosh shqip.
Ca dreq te huajsh pash Zotin!
Moj mos te njoh gje un me duket shum familjare kjo e folura jote. Mos te fillon emrin me L ?
 
Moj mos te njoh gje un me duket shum familjare kjo e folura jote. Mos te fillon emrin me L ?
Jo nga te njoh une ty, pak te kam lexuar ketu.
Zakonisht nuk flas keshtu, por shkruaj ndonjehere per shaka?
 
Martesa me te huajt ka ato perfitimet e saja.
_Nuk te pyesin per te kaluaren tende.
. Çdo njeri ka nje te kaluar, dhe askush nuk ka te drejte te me pyesi apo dij per kte.
Nese une nuk dua te flas.
_Nuk gjykohesh nese te pelqen te eksperimentosh ne jeten seksuale.
Nuk besoj se ketu te gjykojne per kte...

_Ke mundesi me te mira ekonomike.
Te martohesh me nji te huaj?!!!!!
Pse nuk i krijon ti mundesit ekonmike ...
_Zhvillohesh me shume,behesh me open mind.
Nuk ka te bej vendi aq sh per te qen mendje hapur.
Por rrethi me ke shoqerohesh.

_Vjehrrat e huaja apo kunata,nuk jane si ktu qe i fusin hundet aty ku nuk duhet :):).

Nuk kam par nji vjherr ose kunate qe flet kur nuk duhet, pra besoj e ke fjalwn per çf do bej nusja dhe djali..
Sa per shqiptaret e dim sesi funksionon martesa me shqiptar,sdua te zgjatem.
Nuk e di realaisht , poor mendoj jane krijuar steriotipe te gabume per kte.
 
Kto djalat që kundërshtojnë komentojnë etj le t komentojn pak martesat e djemve me të huaja për letra apo ater bëhen bashk dhe te tema e materializmit "dashuria e një vajze të pasur "LoL
Sidomos @Albert që ka tendenc ta kthej cdo tem ne debat gjinor ?
 
Kto djalat që kundërshtojnë komentojnë etj le t komentojn pak martesat e djemve me të huaja për letra apo ater bëhen bashk dhe te tema e materializmit "dashuria e një vajze të pasur "LoL
Sidomos @Albert që ka tendenc ta kthej cdo tem ne debat gjinor ?
Prit tani se ato qe martohen me te huaja per letra marrin lek..??
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.