Rrahu dy greke se i shanë Shqipërinë, këngëtarja: Më erdhi në majë të hundës

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
ANETAR ✓
Mesazhe
5,346
Këngëtarja Anxhela Peristeri e cila për vite qëndroi në Greqi, ka pasur mjaft suksese dy vitet e fundit pasi u bë fituese e “Your face sounds familiar” dhe “Kënga Magjike”.
Ditën e djeshme ajo ka qenë e ftuar në Top Show ku ka rrëfyer edhe fillimet e saj në Greqi, kur ishte vetëm 20 cjeç.
Ndër të tjera Anxhela ka thënë se përreth 6 muaj ka punuar me Eleni Foureira, këngëtaren shqiptare që përfaqësoi Qipron në Eurovizion. Duke diskutuar për origjinën shqiptare, Alban Dudushi zbuloi se Anxhela kishte rrahur dy grekë pasi kishin sharë Shqipërinë.
Dudushi: Kjo jo vetëm që nuk e mohoi origjinën, por më kanë thënë që ke rrahur dy grekë që e shanë Shqipërinë, është e vërtetë?”
Anxhela: Jo grekë, greke. Fillimet e mia në shtetin fqinj ishin të këqija pasi gjithmonë paragjykohesha që isha shqiptare. Në një moment thjesht më erdhi në majë të hundës dhe reagova në atë lloj mënyre. Megjithatë nuk them që nuk e meritonin, por nuk them dhe që ishte veprim i bukur nga ana ime. Kam qenë dhe më e vogël, vetëm 20 vjeç dhe nuk është se e mendova shumë.”

View attachment 15752
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Top