Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

Sot festojmë 28 Nëntorin, Diten e Flamurit kombëtar, një datë me rëndësi të jashtëzakonshme për kombin tonë. .

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Rregullat per Operatoret

Status
Not open for further replies.
Regjistruar më
Jul 20, 2017
Mesazhe
637
Website
netedy.org
Rregullorja e stafit AOP!!!


Rregullat per Operatoret


1.Asnje ban me pretekst te dobet, BAN apo kick behen vetem kur jane te domosdoshem per kanalin!

3. Cdo kick ose ban duhet te shoqerohet patjeter me arsyen perkatese.

4. Preferohen vetem BAN ne kanal qe nuk do jene me shume se 5 min! Mund te vihet nen Ban nje person qe shihet qe kerkon acarim dhe mund te reagoje keq pas nje diskutimi 1-1

5. Banin e nje operatori nuk duhet ta heqe nje operator tjeter, vetem kur operatori ne fjale eshte larguar nga kanali!

6. Absolutisht te mos perdoren scripte lufte nese dikush i perdor ti mbaj ato ne "remote off". C’do Aop do te mbaje pergjegjesi individuale per problemet qe do te shkaktohen nga perdorimi i scriptit te tij. (scriptet perdoren vetem kur te kete floode).

7. Vendosja e BAN/KICK pa arsye, qofte nga pakujdesia e personit, qofte nga scripti qe ai perdor, e perseritur dy here, do te shoqerohet me paralajmerim te heqjes se accessit.

8. Operatoret qe perdorin nje gjuhe dhe fjalor ofendues ne main, nuk jane te denje te kene vendin qe ju eshte dhene. Automatikisht do tju hiqet accessi.

9. Eshte e ndaluar per nje Aop te jape apo heqe acess Vop , Hop . Acess vop do te marrin ata qe aspirojne per Aop , ndersa Hop nuk ekziston si liste keshtu qe nje dhenie e tille acessi do te pasohet me heqjen e acess AOP.

10. Nese nje Aop nuk vjen ne dhome per nje periudhe kohe mbi 3 jave , atehere do ti pezullohet acessi deri sa te sqarohet nese largimi i tij eshte i perkohshem apo permanent.
I-Per arsyet e mungeses mund te flase me Sop ose Founderin para se te largohet, ndryshe mund te dergoje nje memo. Kjo behet per te hapur vendet per ata qe kane deshire te rrine me gjate ne kanal edhe per te mos mbingarkuar listen e Aop.

11. Eshte kategorishisht e ndaluar te perdoret Boti i dhomes per te krijuar konfuzione ne main. (duke vepruar nepermjet botit)
I-Ketu perfshihen /msg bot ne kanal , vioce devoice etj.

12. Ndalohet reklamimi çfaredolloj forme i dhomes apo serverit ne servera te tjere.

13. Nuk eshte e lejuar te futni nje nick qe nuk e perdorni ju ne grupin tuaj.
I- Ndalohet dhenia e fjalekalimit te pseudonimit dikujt tjeter.


14.Ndalohet shkrimi me reverse bolds apo undeline si per userat e thjeshte ashtu edhe per vop/aop/sop.Terheqja e vemendjes per userat mund te behet ne menyra te tjera.Perdorimi i atij lloj shkrimi do shoqerohet me terheqje vemndjeje nga ana e stafit deri ne heqje accessi.

15. Ndalohen banet vetem ne Ip: Ident+ Ip (lejohen bane te tilla vetem kur ka floode nga ajo Ip)

16. Nga Aop e #shqiperia pritet harmoni e plote midis tyre. Ne ç'do rast konflikti te mundshem ne main apo privat jane te lutur te mos e acarojne por te flasin me nje Sop edhe te presin pergjigje.Konfliktet e perseritura dhe ofendimet midis tyre do jene nje nga arsyet baze per humbjen e accessit
I- Nuk do te tolerohen ofendimet, kercenimet sherret midis anetareve te stafit.
II- Nuk tolerohen ofendimet apo ironite main, ne privat ne forum ndermjet Aop-VOP,Aop-Sop, Sop-Sop etj.
III- Cdo abuzim i operatorit per ceshtje personale eshte i ndaluar.


Keshilla

-Mos u nxehni kur ndonje operator tjeter ju kerkon sqarim mbi venien e nje bani.
-Kur jane ne #shqiperia te rrine edhe te #ndihme
-Kur jane "away" te bejne Deop.
-Mos te rrine me @ siper nese nuk e kane mendjen ne kanal.
-Mos perdorni shprehje apo fjali ofenduese gjate perdorimit te KICK me arsye

Me Respekt Stafi NETEDY

 
Status
Not open for further replies.

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja