Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
 • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

RREGULLORA E RE 2022 E PLATFORMES NETEDY.COM

Regjistruar më
Jul 20, 2017
Mesazhe
665
Website
netedy.org
RREGULLORA E RE 2022 E PLATFORMES NETEDY.COM

STAFI OPER


1)- CDO OPER ESHTE PERGJEGJES PER VEPRIMET E TIJ DHE MBAN PERGJESI PER CDO AKILL/GLINE/SHUN/KILL
2)- AKTIVITETI I NJE OPERI GJAT DITES DUHET TE JETE MINIMALISHT 3 ORE
3)- NJE OPER DUHET TE JET I DREJT NE CDO VENDIM KUNDREJT ABUZIMEVE NE TE KUNDERT AKUZAT KALOJN MBI OPERIN PERGJEGJES
4)- OPER SKA TE DREJTE TE NDERHY NE STAFIN AOP SOP VETEM KUR GJENDJA ESHTE E AGRAVUAR PER NDERHYRJE LAJMEROHET FOUNDER
5)- DETYRA BAZE E NJE OPERI SA HERE IDENTIFIKOHET DUHET TE KONTROLLOJ LISTEN E AKILL/GLINE/SHUN/KILL
6)- KUJDES: NJE OPER DUHET TE KET SJELLJE TE MIRE QOFT NDAJ USERIT PO ASHTU DHE NDAJ STAFIT KOMUNIKIMI ESHTE RREGULL QE SKA TOLERIM

SHTIMET DHE GRADAT NE OPER

1)- SHTIMI I NJE OPERI IRCOP
 • TE KETE SJELLJE TE MIRE
 • TE JETE AKTIV NE SERVER
 • MOS TE KET AKSSESE NE SERVER TJETER
 • DUHET TE QENDROJE ME FLAGSE TE THJESHTA PER 2 MUAJ
 • E DETYRUSHME: RREGJISTRIMI NE FORUM
(PASTAJ PER TE KALUAR NE IRCOP NORMAL VENDOS VETEM ROOTADMIN NESE ESHTE OK APO JO.)

Deryrat e ircop jane me te pakta.....
por mjaft here me te rendesihme

Ircop nuk ka pune me aop e vop e chat
Por ka si detyre te eliminoje sulmet qe i behen serverit
ircop shef ip... duhet te jete ne gjendjecte dalloje proxy... socks 4 socks 5

Cfare jane keto ???
Jane adresa te rreme qe mund te perdoren nga user te vecante per te krijuar anomali ne server....
Faktikisht shumica e ketyre digjen qe ne lidhje nga botscan ..
Ircop i ka te gjitha acc e mundshme ne server
Mund te vendose ban. Por dge mundet mos te vendose ban. Tempshun te bllokin per 1 afat te caktuar...

2)- SHTIMI I NJE OPERI CSOPS
 • AKTIVITET PREJ 6 MUAJ NE SERVER SI IRCOP
 • TE KETE SJELLJE TE MIRE
 • TE JETE AKTIV NE SERVER
 • TE NDIHMOJE NE MONITORIMIN E STATUSIT CLONEVE SULMEVE ETJ.

2)- SHTIMI I NJE OPERI NETADMIN
 • AKTIVITET PREJ 1 MUAJ NE SERVER SI CSOP
 • TE KETE SJELLJE TE MIRE
 • TE JETE AKTIV NE SERVER
 • TE NDIHMOJE NE MONITORIMIN E STATUSIT CLONEVE SULMEVE ETJ.
 • TE JET I AFTE NE KOMANDA OS
 • TE KET KRIJUAR NJE BESIM TE PLOTE NE STAFIN ROOT

STAFI ROOT NUK BEN ASNJE TOLERIM NGA SOT E MBRAPA AS PER SHOQERI AS PER VELLA RREGULLI VENDOSET PER TE GJITH DHE SBATOHET NGA TE GJITHE, CDO ABUZIM BEHET NE FORUM KUNDREJT OPERAVE OSE STAFIT SHOQERUAR ME LOGSE TE PLOTA ME FJALE NUK DO MERET PARASYSH.

ULJA E AKSESEVE APLIKOHET SOT PER ARSYE SEPSE JU DUHET TA MERITONI RRITJEN ME KONTRIBUT TE VAZHDUESHEM DHE SIPASOJ E RISHIKIMIT TE
MERITAVE TE CDO OPERI VENDOSEM TE NISIM NGA SHKRONJA A.

TOLERIMET NDAJ USERAVE DUHET TE APLIKOHEN JO PER NJE FJAL TE BEHET GLINE APO AKILL KJO JU DENON ME 2 JAVE HEQJE ACCESI DHE ULJE TE ACCESSIT

NUK LEJOHET DALJA E LOGSEVE NGA OPERS DHE NUK LEJOHET KERCENIME TE USERAVE PSE TI MBART NJE ACC KJO TE CON DERI NE PERJASHTIM PERMANENT NGA STAFI

SHMANGNI PERPLASJET ME PJESTARET E STAFIT DISKUTONI ME QETESI PER TE MIREN E SERVERIT

PER STAFIN OPER/SOP/FOUNDER
Bisedat private mos i nxjerni ne publike!
Ndalohet perdorimi i nickave te pakuptimte, ofendues, provokues dhe politik!
Jo reklama te cfardo forme! (vetem LINK i youtube do tolerohet (por mos perseritet i njejti link 2 here)
Reklamimi i faqeve, profileve te Facebook, Skype, Twitter, Instagram, [email protected], Numra Telefoni etj. ndalohen!
Mos shenoni me shkronja te MEDHA ne publik!
Mos i perseritni te njejtat fjale/fjali radhazi!
Ne PUBLIK mos shenoni adresa te Skype, numra telefoni, email adresa apo informata personale!
Mos perdorni nicka te piste, prvokues, seksual, ofendues, politik, racist apo fetare!
Mos i ndroni nickname shpesh here dhe mos perdorni nicka te huaj!
Jo diskriminim, racizem, politike, sharje, ofendime ose grindje!
Kercenime, sharje dhe ofendime ndaj stafit, chatit ose chatuesve tjere ndalohet rreptesisht!
 

Vinjol

Larguar...... ne nji tjeter..... Dimension.......
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 19, 2020
Mesazhe
3,765
Eeeeee o @Raid nji pyetje knej nga fundi i salles...
Per cfare ju duhen komandat os kur gjithcka thuajse e keni bere ne bot
Te gjithe ircop e rij qe e kane me qejf punen
Ne status beni /os help e ju jep te gjitha komandat <<nese se kane caktivizuar si opsion >>
Vertet ju shpjegove per socks e proxy
Por nuk ke thene per cfare hyjne keto socks e proxy ??
Hyjme te gjitha per qellim shjaterrimin e ser erit
Shumica e tyre kapet nga botscan e nuk arrijne hic te lidhen por ato pak e hyjne mund te bejne reklama me qellim marjen e userave
Ose floodd
 

Vinjol

Larguar...... ne nji tjeter..... Dimension.......
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 19, 2020
Mesazhe
3,765
#raid ke ndonji kundershtim me ato qe thashe une :)
 
Regjistruar më
Jul 20, 2017
Mesazhe
665
Website
netedy.org

Nio

Singel
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 14, 2017
Mesazhe
578
@Raid jom ndakort me kto qe ke shenuar dhe je mbase i qarte vec nje gje spo kuptoj sa rrot admina jeni bo mer se me eshte blloku memoria e pc 🤣
Me aq sa kam pa vlla ju i beni aop sop ircop csop netadmin root brenda vetes juaj sepae sic e ke shkruajtur dhe vet me siper ( duhet te ket miqesi te mire me root ) domethen trri tju lepij juve per cdogje ...
Abuzimet i beni vet dhe sjepni shpjegim tek asnjeri... ..... cit ......Bej si them une e mos bej si bej une ......... kur abuzimi i pare vjen nga stafi atehere cpret nga useri ..... Rregullorja o te jet per te gjithe njesoj ose mos kerkoni rregullore...
Nese ka ndonje stafist te rregullt @Raid ai je ti kam po thuajse afersisht qe njihem me ty si ne chat dhe real 18 vite
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja