Sa ka arritur shkenca...

Anabela

~ReSpEcTeD__MeMbEr~
Staff member
ADMIN
Mesazhe
8,505
Mosha
28
Besoj se para disa vitesh te gjithe kemi pare filmin
Face Off ec'shihej na dukej dicka teper larg realitetit.

Duke degjuar lajmet tani:
Degjova qe kane arritur te hedhin, fytyren e dikujt,
Ne fytyren e dikujt tjeter.

(Kjo eshte nji e ardhur e mire,apo shkenca do sjelle pasoja shume te keqija ne te ardhmen?)

Nje dicka e tille,mund te nderrojme fytyren sic duam ne,apo te marrim imazhin e dikujt tjeter.

E kriminelet cfare munde te bejne??View attachment 20594View attachment 20594
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Kontributor
Mesazhe
14,329
Location
Space
Ishalla "e ke degjuar mire" :p
 

Anabela

~ReSpEcTeD__MeMbEr~
Staff member
ADMIN
Mesazhe
8,505
Mosha
28
Tani sic e degjova e shkr
Se cfare ndoth ate se di une
??????????
 

VAGABONDII

Ske pse trego kush je, jeta te ben ta tregosh ate!
ANETAR ✓
Mesazhe
904
Location
ktu pra
Besoj se para disa vitesh te gjithe kemi pare filmin
Face Off ec'shihej na dukej dicka teper larg realitetit.

Duke degjuar lajmet tani:
Degjova qe kane arritur te hedhin, fytyren e dikujt,
Ne fytyren e dikujt tjeter.

(Kjo eshte nji e ardhur e mire,apo shkenca do sjelle pasoja shume te keqija ne te ardhmen?)

Nje dicka e tille,mund te nderrojme fytyren sic duam ne,apo te marrim imazhin e dikujt tjeter.

E kriminelet cfare munde te bejne??View attachment 20594View attachment 20594
Pyetja Sa ka arritur Shkenca????

Me pyeti njoni allahile qa polli Lopa, i thash Mushk, po si re tha Lopa mushk, si jo i thashe se ndigjove Edi Ramen, ooooo bobooo tha si jo ne fakt tha qe do bej ndryshim, dhe mua fillun veshet duke mu zmadhuar ne pritje te ndryshimit🤣🤣🤣🤣🤣
 

Artin

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
1,145
Nuk besoj se ka ecur shumë, sepse shpikjet kryesore dhe bazat janë hedhur shekuj e dekada më parë, por ajo që vërejmë sot është hyrja e tyre masive në jetën e përditshme. Disa na e lehtësojnë jetën, por disa dhe na e vështirësojnë.

Për shembull, diçka që s'më pëlqen është heqja e shitësve nga dyqanet dhe zëvendësimi nga makinat. Për të blerë tani duhet të hysh në makineri e të shtypësh 100 butona e kode.

Dje në darkë isha jashtë dhe më kishte marrë uria. Thashë të blija ndonjë fast-food, po kur pashë te dera ca makina të mëdha, me butona si kabinë aeroplani, e njerëz që rrinin në radhë para tyre, as që e mora mundimin dhe ika.
 

enderimtari

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
2
Mosha
27
Ajo eshte vetem fillimi . Mendoj tani me krijimin e Kompjuterit Kuantik do shoh nje tjeter nivel shkence nje lloj tjeter teknologjie qa deri tani as nuk e kemi konceptuar dot vetm ne fantashkenc
 
Top