Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Sa ka arritur shkenca...

ANABELA

<>_StRoNg___GirL_<>
Staff member
ADMIN
Regjistruar më
Jul 21, 2018
Mesazhe
12,811
Pëlqime
26,376
Pikë
113
Mosha
29
Besoj se para disa vitesh te gjithe kemi pare filmin
Face Off ec'shihej na dukej dicka teper larg realitetit.

Duke degjuar lajmet tani:
Degjova qe kane arritur te hedhin, fytyren e dikujt,
Ne fytyren e dikujt tjeter.

(Kjo eshte nji e ardhur e mire,apo shkenca do sjelle pasoja shume te keqija ne te ardhmen?)

Nje dicka e tille,mund te nderrojme fytyren sic duam ne,apo te marrim imazhin e dikujt tjeter.

E kriminelet cfare munde te bejne??View attachment 20594View attachment 20594
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

ANABELA

<>_StRoNg___GirL_<>
Staff member
ADMIN
Regjistruar më
Jul 21, 2018
Mesazhe
12,811
Pëlqime
26,376
Pikë
113
Mosha
29

Juno

OFF
Kontributor
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
17,293
Pëlqime
18,119
Pikë
113
Mosha
36
Location
Space
Ishalla "e ke degjuar mire" :p
 

ANABELA

<>_StRoNg___GirL_<>
Staff member
ADMIN
Regjistruar më
Jul 21, 2018
Mesazhe
12,811
Pëlqime
26,376
Pikë
113
Mosha
29
Tani sic e degjova e shkr
Se cfare ndoth ate se di une
??????????
 

ANABELA

<>_StRoNg___GirL_<>
Staff member
ADMIN
Regjistruar më
Jul 21, 2018
Mesazhe
12,811
Pëlqime
26,376
Pikë
113
Mosha
29

VAGABONDII

Ske pse trego kush je, jeta te ben ta tregosh ate!
ANETAR ✓
Regjistruar më
Apr 7, 2019
Mesazhe
1,042
Pëlqime
1,452
Pikë
113
Location
ktu pra
Besoj se para disa vitesh te gjithe kemi pare filmin
Face Off ec'shihej na dukej dicka teper larg realitetit.

Duke degjuar lajmet tani:
Degjova qe kane arritur te hedhin, fytyren e dikujt,
Ne fytyren e dikujt tjeter.

(Kjo eshte nji e ardhur e mire,apo shkenca do sjelle pasoja shume te keqija ne te ardhmen?)

Nje dicka e tille,mund te nderrojme fytyren sic duam ne,apo te marrim imazhin e dikujt tjeter.

E kriminelet cfare munde te bejne??View attachment 20594View attachment 20594
Pyetja Sa ka arritur Shkenca????

Me pyeti njoni allahile qa polli Lopa, i thash Mushk, po si re tha Lopa mushk, si jo i thashe se ndigjove Edi Ramen, ooooo bobooo tha si jo ne fakt tha qe do bej ndryshim, dhe mua fillun veshet duke mu zmadhuar ne pritje te ndryshimit🤣🤣🤣🤣🤣
 

Artin

VIP
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Sep 23, 2017
Mesazhe
1,289
Pëlqime
1,900
Pikë
113
Nuk besoj se ka ecur shumë, sepse shpikjet kryesore dhe bazat janë hedhur shekuj e dekada më parë, por ajo që vërejmë sot është hyrja e tyre masive në jetën e përditshme. Disa na e lehtësojnë jetën, por disa dhe na e vështirësojnë.

Për shembull, diçka që s'më pëlqen është heqja e shitësve nga dyqanet dhe zëvendësimi nga makinat. Për të blerë tani duhet të hysh në makineri e të shtypësh 100 butona e kode.

Dje në darkë isha jashtë dhe më kishte marrë uria. Thashë të blija ndonjë fast-food, po kur pashë te dera ca makina të mëdha, me butona si kabinë aeroplani, e njerëz që rrinin në radhë para tyre, as që e mora mundimin dhe ika.
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
24,258
Pëlqime
30,321
Pikë
113
Location
?? & ??
Kur bone p e detit me telekomande mo meno ca mund te bojn tjera 😂😂
 

enderimtari

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 19, 2020
Mesazhe
2
Pëlqime
1
Pikë
3
Mosha
28
Ajo eshte vetem fillimi . Mendoj tani me krijimin e Kompjuterit Kuantik do shoh nje tjeter nivel shkence nje lloj tjeter teknologjie qa deri tani as nuk e kemi konceptuar dot vetm ne fantashkenc
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,597
Pëlqime
41,893
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Shkena ka arrit shumë e do arrijë shumë e më.shumë.
Por pse spo e nxjerrin atë dreq vaksine?
 

Lori

Designed to be alone
PRINCESS
Regjistruar më
Nov 14, 2019
Mesazhe
1,522
Pëlqime
2,489
Pikë
113
Mosha
28
Shkena ka arrit shumë e do arrijë shumë e më.shumë.
Por pse spo e nxjerrin atë dreq vaksine?
Vaksina permban viruse ose baktere, te vdekura ose te dobesuara qe injektohen ne organizem me qellim nxitjen e pergjigjes imuitare duke prodhuar antitrupa te cilet luftojne viruset e ndryshme qe penetrojne. Mirpo qe nje vaksine te veproje kerkon kohen e saj. Fillimisht ajo testohet tek kafshet. Nese jep rezutate testimi kalon tek njeriu. Ama kalon ne disa faza. Duhen jave e madje muaj. Pra vaksina nese zbulohet do kohen e saj per te vepruar. Une shpresoj shume ne gjetjen e ilaçit qe e vret virusin. Do ishte shpetim. Disa shkenctare ne Holande e kishin iniciuar dicka te tille. Urojme sa me pare.🙏🤲
 

Çomi

Hope Must Never Die😎
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 24, 2020
Mesazhe
10,802
Pëlqime
8,158
Pikë
113
Nje m-ut ka arritur shkenca!🙄 Vetem ne budalliqe kaa hec, me bo bomba e robota me vra shoqi shhojn.... E tash o tu tall bythen nje kopil virus.😡
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top